Close

Strona 89 z 190 PierwszyPierwszy ... 3979878889909199139189 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 881 do 890 z 1891
  1. #881

  2. #882

    Domyślnie

    Temu recenzentowi nie chcieli sprzedać ich "specjalnego" egzemplarza. Dopiero *w drodze wyjątku* dobrali mu jakiś z kolejnej dostawy. Widać też nie na rękę im było rozstawać z czymś, co mogą użyczać i prezentować do testów i jako wzór. A - oczywiście sugerowali sprawdzenie innej sztuki - jakoś nie dopatrzyłem za bardzo się mowy o regulacji nawet. Więc ten przypadek może jest ciut inny niż dotychczasowe Sigmy, które jakoś tam serwis dostrajał w miarę bezboleśnie.
    Ale wkurzające jest trochę to, że rzeczywiście biorą klienta za laika i amatora na starcie niejako.
    No cóż - pozostaje życzyć... powodzenia, bo obiektyw fajny, tylko różnice w jakości kolosalne.

  3. #883

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Gorzej, kiedy sprzedawca i serwis twierdzą, że kupiony i reklamowany obiektyw – jest idealny… „bo ich procedura testowa wykazuje, że na środkowym punkcie ostrzy idealnie, a tylko ten jest wykładnią i inne ich nie interesują, bo te problemy wiążą się z aparatem, a nie obiektywem”. Wszystko to kończy się na jednym – trzeba jeździć po sklepach i przymierzać, bo nawet trafienie w dobry i życzliwy sklep w sieci, nie daje gwarancji, że będzie można sobie wymieniać w nieskończoność. Ja właśnie taki temat przerabiam. Sklep i serwis Sigmy twierdzą, że wszystkie egzemplarze, które u mnie generują kilkumetrowe BFy – u nich działają idealnie i między wierszami podejrzewają mnie, że jestem idiotą, który nie potrafi ustawiać ostrości, albo co najmniej masochistą, który kupuje obiektyw i lubi go sobie wymieniać, zamiast nim pracować. Dogadałem się na ostatnią szansę – kiedy do sklepu przyjdzie większa dostawa, jadę ze swoimi puszkami przymierzać. Aktualny, który posiadam (3ci już egzemplarz) jest najlepszy, ale nadal do dupy. Nie ma w ogóle mowy o ustawianiu ostrości punktami innymi niż środkowy. A i ten pracuje sobie jak chce. 10× trafi, a potem 10× BF albo FF – niewielkie, ale dyskwalifikujące go z pracy na 1.4-1.8.
    Ja miałem 2 lepsze przypadki - dwa razy miałem do czynienia ze sprzedawcą przy którym testowałem obiektyw w sklepie i mimo tego co ewidentnie mogłem zobaczyć na wyświetlaczu aparatu, sprzedawca twierdził że wszystko jest w jak najlepszym porządku. Po prostu ordynarnie chciał mi wcisnąć bubla.
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  4. #884

    Domyślnie

    Też myślę poważnie o tym szkle. Po przeczytaniu wątku mój zapał ostygł.
    Pamiętam jak na początku były problemy z 50 sigmy. Ja kupiłem po ponad roku od pojawienia się pięćdziesiątki Sigmy na rynku i trafiłem w pierwszą sztukę, która pracuje doskonale w każdym świetle i odległościach (na D600). Poprzednio na D90 były czasami problemy z trafianiem autofocusa.
    Może z 35 będzie podobnie - trzeba przeczekać choroby wieku dziecięcego i kupić ją za rok...
    BTW chyba Canonierzy nie mają takich problemów z 35 Sigmy...
    D600, S 50 f1.4, S 24-105 f4

  5. #885

    Domyślnie

    Oczywiście, że mają! Tylko boją się przyznać! A poza tym ich AF w ogóle nie działa.

  6. #886

    Domyślnie

    Ja mam już drugą tę Sigmę, tym razem z mocowaniem C. i jednak da się nią robić zdjęcia.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  7. #887

    Domyślnie

    ja tam nie narzekam - pierwsza jaka wzialem, na 1.4 jest ostro, zdjec nie ogladam pod lupą

    f2.8
    D700 + 35 & 85
    D610 + 28 & 50

  8. #888

    Domyślnie

    Zapraszam na mój T E S T Sigmy 35mm f/1.4 DG HSM z bezpośrednim odniesieniem do Nikkora 35mm f/1.8 G. Dużo porównań i przykładów, szczególnie pomocne dla kogoś kto chce zrobić upgrade. Oprócz tego, dwa zdjęcia na f/1.4 ode mnie:



  9. #889

    Domyślnie

    jak się nie zachwycać kiedy na 1,4 bez problemu się trafia
    1,4
    D3S / D700 / 14-24 2,8 / 24-70 2,8 / 70-200 2,8 / 35 1,4 / 85 1,4 / SB-800 / SB-900 / NEC PA 271W / i inne takie....

  10. #890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomek Konopka Zobacz posta
    jak się nie zachwycać kiedy na 1,4 bez problemu się trafia
    1,4
    Środkowym to większość egzemplarzy trafia – mój też:

    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

Strona 89 z 190 PierwszyPierwszy ... 3979878889909199139189 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •