Close

Strona 188 z 190 PierwszyPierwszy ... 88138178186187188189190 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 871 do 1 880 z 1891
  1. #1871

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    No i co Ci po tym, że sobie sprawdzisz? Sprawdziłeś, jest nieostre, a fotografowany moment był jedyny i trwał 2 sekundy -- nie powtórzy się.
    Wychodząc z takiego założenia to ja bym wybrał tylko i wyłącznie Nikkora 24-70 i do końca życia go nie odpinał. Złapie się nim wszystko i wszystkich. Jak braknie światła to błysnąć lampą.

  2. #1872

    Domyślnie

    Pudło może zdarzyć się zawsze, gdy używa się szkieł 1.4 trzeba się z tym liczyć, niezależnie od marki ( po prostu w Nikkorach zwala się na własny błąd a w innych na błąd szkła). N24-70 też potrafi spudłować, ale trzeba przyznać, że af jest nieporównywalnie szybszy i pewniejszy
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  3. #1873

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez swierzaczek Zobacz posta
    Wychodząc z takiego założenia to ja bym wybrał tylko i wyłącznie Nikkora 24-70
    To nie jest "wychodzenie z założenia", a normalna sytuacja w pracy z tak niepewnym szkłem jak Sigma 35 1.4. Daleko nie szukając -- wczoraj miałem taką. Prosta sprawa: duża sala konferencyjna, na scenie 4 osoby, stojące prawie pod samą, jasną ścianą. Światła tyle, że dało się zrobić 3.2, ISO 400, 1/200, więc to nie "słońce południa", ale też nie "świeczka w piwnicy". Ostrzenie z ~5 metrów. Dwa strzały, przeostrzenie, dwa strzały, przeostrzenie, dwa strzały. Efekt – tylko dwa ostatnie ostre. Teraz wyobraź sobie, co się dzieje, gdy światła jest ze 3-4 EV mniej, ludzie są w ruchu, i dzieje się coś, co się nie powtarza. Ludzkie emocje, reakcje, odruchy, czy w ogóle -- "dzianie się" czegokolwiek podczas repo, to nie refren piosenki, który się powtarza po kilka razy. Jest raz i koniec. Gapienie się w ekranik, żeby sprawdzić ostrość -- nie jest żadnym panaceum na nietrafiający AF. Nie ma żadnego znaczenia, oprócz tego, że wcześniej niż podczas selekcji w domu, dowiesz się, że jednak nie będziesz miał tego fajnego ujęcia, które zobaczyłeś na matówce podczas naciskania spustu. USB-dock też nic nie daje w tej sytuacji. Nim możesz jedynie skorygować ogólne problemy z trafianiem, które są powtarzalne. Nic nie da, kiedy po prostu od czapy, podczas roboty, Sigma zdecyduje się trafić raz na 8-10 strzałów. Drugie body też wiele nie wnosi. Używa się go wtedy, gdy chce się mieć różne ogniskowe, a nie je dublować. Jeśli więc z jednym korpusem masz 35, to w drugim raczej jakieś tele albo UW.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  4. #1874

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    To nie jest "wychodzenie z założenia", a normalna sytuacja w pracy z tak niepewnym szkłem jak Sigma 35 1.4. Daleko nie szukając -- wczoraj miałem taką. Prosta sprawa: duża sala konferencyjna, na scenie 4 osoby, stojące prawie pod samą, jasną ścianą. Światła tyle, że dało się zrobić 3.2, ISO 400, 1/200, więc to nie "słońce południa", ale też nie "świeczka w piwnicy". Ostrzenie z ~5 metrów. Dwa strzały, przeostrzenie, dwa strzały, przeostrzenie, dwa strzały. Efekt – tylko dwa ostatnie ostre. Teraz wyobraź sobie, co się dzieje, gdy światła jest ze 3-4 EV mniej, ludzie są w ruchu, i dzieje się coś, co się nie powtarza. Ludzkie emocje, reakcje, odruchy, czy w ogóle -- "dzianie się" czegokolwiek podczas repo, to nie refren piosenki, który się powtarza po kilka razy. Jest raz i koniec. Gapienie się w ekranik, żeby sprawdzić ostrość -- nie jest żadnym panaceum na nietrafiający AF. Nie ma żadnego znaczenia, oprócz tego, że wcześniej niż podczas selekcji w domu, dowiesz się, że jednak nie będziesz miał tego fajnego ujęcia, które zobaczyłeś na matówce podczas naciskania spustu. USB-dock też nic nie daje w tej sytuacji. Nim możesz jedynie skorygować ogólne problemy z trafianiem, które są powtarzalne. Nic nie da, kiedy po prostu od czapy, podczas roboty, Sigma zdecyduje się trafić raz na 8-10 strzałów. Drugie body też wiele nie wnosi. Używa się go wtedy, gdy chce się mieć różne ogniskowe, a nie je dublować. Jeśli więc z jednym korpusem masz 35, to w drugim raczej jakieś tele albo UW.
    a jaką masz alternatywę w tej ogniskowej i jasności? Nikkor 35 1.4? To jest dopiero śmiech na sali jeżeli chodzi o skuteczność af, totalna loteria.
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  5. #1875

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    a jaką masz alternatywę w tej ogniskowej i jasności? Nikkor 35 1.4? To jest dopiero śmiech na sali jeżeli chodzi o skuteczność af, totalna loteria.
    Skoro z AF jest też loteria, a i optycznie podobno szału nie robi, to tym bardziej nie rozumiem ludzi, którzy kupują go w cenie 2-3x wyższej niż Sigma.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  6. #1876

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Skoro z AF jest też loteria, a i optycznie podobno szału nie robi, to tym bardziej nie rozumiem ludzi, którzy kupują go w cenie 2-3x wyższej niż Sigma.
    No właśnie w tym sęk, że w naszym systemie to za dużego wyboru nie ma. Można niby iść w zoomy reporterskie, ale to nie ta jasność
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  7. #1877

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Drugie body też wiele nie wnosi. Używa się go wtedy, gdy chce się mieć różne ogniskowe, a nie je dublować. Jeśli więc z jednym korpusem masz 35, to w drugim raczej jakieś tele albo UW.
    Nie napisałem nic o dublowaniu tylko o innej ogniskowej.
    Owszem szkło 24-70 to pewne szkło, z nim praca to czysta przyjemność. Celujesz, naciszkasz i jest. Ale jednak przyjemniejsze dla oka jest zdjęcie zrobione stałką. Po drugie to temat o SIGMIE 35mm, a po trzecie tak jak napisali poprzednicy jeśli trzeba coś wybrać z tej ogniskowej to zazwyczaj wybiera się najmniejsze zło biorąc na klatę wszystkie jego wady.

    // edit
    Poza tym jeśli wezmę pod uwagę moją wcześniejszą dx 35mm 1.8, i zestawię ją z sigmą to różnica w ekspozycji to 2ev. Zdjęcie z 35mm DX jest ewidentnie ciemniejsze na 1.8 niż z SIGMY na 1.8 na tych samych parametrach. Biorąc pod uwagę kolejne 2/3 ev ze światłem sigmy wychodzi właśnie te 2ev różnicy, a to już całkiem sporo.
    Ostatnio edytowane przez swierzaczek ; 14-04-2018 o 16:04

  8. #1878

    Domyślnie

    Powyżej wkradł się błąd. Miało być różnica w ekspozycji 1ev. SIGMA @1.8 vs Nikkor DX @ 1.8 - różnica 2/3ev, SIGMA @1.4 vs Nikkor DX @1.8 - różnica 1ev.

  9. #1879

    Domyślnie

    35 robie okolo 80% repo plus 85 do szczegółów i 24 do paru szerszych, ale jak mowie w 90% przypadków czy klub czy chrzest czy wesele czy repo innego rodzaju to własnie robię 35, na poczatku ciezko było opanować GO plus trzeba było dopieścić dockiem zeby latało to szkło, ale teraz ja nie patrze się w ekran czy trafia czy nie, robię repo i żyje się dalej bo szkło pracuje i robi robotę...
    d750 + d800+dk17m+dk19+ gripy newell+> nikkor 28 1.8g , Jupiter 37a, sigma 35 art, sigma 24 art, sigma 50 art, sigma 85 art +> sb910 + 400ws z aku +yn685 -> kiev 60 + sonnar 180
    https://500px.com/witoldpiotrowski

  10. #1880

    Domyślnie

    Ja strasznie narzekalem na tą Sigme a miałem kilka sztuk z topoowymi body. W końcu wysłałem na kalibracje do Sigmy all i dziś zero problemów.

    Wysłane z mojego 6070K przy użyciu Tapatalka
    .........

Strona 188 z 190 PierwszyPierwszy ... 88138178186187188189190 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •