Close

Strona 103 z 190 PierwszyPierwszy ... 35393101102103104105113153 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 021 do 1 030 z 1891
  1. #1021

    Domyślnie

    Ej koziak, no bez jaj. Ostatnio po moim kadrowaniu zostało może 20% oryginalnego zdjęcia (z 85-ki co prawda i z bliska) na matrycy D700. I zdjęcie wygląda... super. Nie wiem w jakim przypadku 35-ka byłaby niezbędna posiadając 28mm. Może być przydatna, ale żeby się od razu nie dało zdjęć zrobić? Do głowy przychodzi mi tylko swoista architektura lub górski pejzaż i poszukiwanie maksymalnej ilości detali w dużej odległości. Przy gęstych matrycach nowszych aparatów, to w ogóle by nie miało jednak znaczenia.

  2. #1022

    Domyślnie

    Z tym odsunięciem się na krok w tył miałem na myśli mały pokój zapchany gośćmi podczas błogosławieństwa. Wtedy te 7 mm to duża różnica. I to jest chyba jedyny moment kiedy potrzebuję czegoś szerzej. Cała reszta spokojnie jest do opanowania 35-ką. Dlatego też poluję na jakieś 17-35 właśnie na takie "ciasne" okazje.
    Elliot Erwitt - mój MISTRZ !!!
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  3. #1023

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koziak Zobacz posta
    Z tym odsunięciem się na krok w tył miałem na myśli mały pokój zapchany gośćmi podczas błogosławieństwa. Wtedy te 7 mm to duża różnica.
    Ale nie doczytałeś, to chodziło o sytuację odwrotną! Nie, że za wąsko, tylko że za szeroko.
    Nie doczytałeś ani zarzutu, ani drugiego wyjaśnienia. Po cholerę w takim razie w ogóle dyskutować, skoro się nie czyta wypowiedzi dyskutantów?
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  4. #1024

    Domyślnie

    Faktycznie. Przepraszam. I tak o to powstało kilka postów bez sensu. Proszę o usunięcie.
    Elliot Erwitt - mój MISTRZ !!!
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  5. #1025

    Domyślnie

    Moja 28/1.8 również jest bdb.
    Jedynym argumentem na rzecz 35/1.4 jest plastyka.

  6. #1026

    Domyślnie

    OK, jestem po pierwszym ślubie/weselu z Sigmą. Nie zawsze trafia, ale generalnie pod względem i ostrości i celności jest bardzo dobrze, tzn. lepiej niż w przypadku moich 28/1.8G, 35/1.8G i 50/1.8G (subiektywnie zauważalnie lepiej, ale bez przepaści) . Nie ma przy tym różnicy czy zdjęcia są robione z lampą czy bez.
    Muszę jednak zaznaczyć, że warunki na sali nie były wymagające (po prostu było bardzo jasno), jak będzie okazja to sprawdzę w gorszych warunkach i opiszę wrażenia.
    N D800, D750, 10.5/2.8G, 16-35/4.0VR, 20/1.8G, 24/1.4G, 35,50,85/1.8G, 60/2.8D, 70-200/2.8GVRII | S 35/1.4

  7. #1027

    Domyślnie

    Jutro zamierzam kupić tę Sigmę. Chciałbym się dopytać czy jest coś szczególnego na co warto zwrócić uwagę przy zakupie? Standardowo, zamierzam podjechać z lapkiem do sprawdzenia zdjęć testowych. Czy wystarczy przestrzelić na różnych dystansach, różnej przysłonie, punktach AF? Czy są różne rodzaje firmware? Generalnie, czy są jakieś typowe problemy z tym szkłem na które warto zwrócić uwagę i które da się wykryć w salonie?

    Druga kwestia, to miejsce zakupu. Zamierzam kupić w Chorzowie w Sigma Pro Centrum lub Fotoland (mają chyba taniej). Czy Fotoland to sprawdzone miejsce? Chyba, że możecie coś polecić bliżej Gliwic.

    Z góry przepraszam, za ewentualne pytania, na które odpowiedzi padły już w tym wątku. Staram się śledzić - ale pewnie wszystkiego nie przewertowałem od deski do deski
    Flickr D600 + S14mm 2.8 + S35mm 1.4 + T90mm 2.8 + lampy

  8. #1028

    Domyślnie

    skrajne punkty i rożne odległości do 1m, później 2m-5m i powyzej 5m i sprawdz czy nic nie piszczy.
    D700 + 35 & 85
    D610 + 28 & 50

  9. #1029

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez przespol Zobacz posta
    Jutro zamierzam kupić tę Sigmę. Chciałbym się dopytać czy jest coś szczególnego na co warto zwrócić uwagę przy zakupie? Standardowo, zamierzam podjechać z lapkiem do sprawdzenia zdjęć testowych. Czy wystarczy przestrzelić na różnych dystansach, różnej przysłonie, punktach AF? Czy są różne rodzaje firmware? Generalnie, czy są jakieś typowe problemy z tym szkłem na które warto zwrócić uwagę i które da się wykryć w salonie?

    Druga kwestia, to miejsce zakupu. Zamierzam kupić w Chorzowie w Sigma Pro Centrum lub Fotoland (mają chyba taniej). Czy Fotoland to sprawdzone miejsce? Chyba, że możecie coś polecić bliżej Gliwic.

    Z góry przepraszam, za ewentualne pytania, na które odpowiedzi padły już w tym wątku. Staram się śledzić - ale pewnie wszystkiego nie przewertowałem od deski do deski

    Kupowałem trzy szkła m.in. N 14-24/2,8 w FOTOLAND Chorzów, mogę polecić. Zero problemów.

  10. #1030

    Domyślnie

    fotoland jak najbardziej ok, można testować do woli, w razie czego wymienią ci na inny jak się okaże ze coś nie jest tak z egzemplarzem który weźmiesz. POLECAM TEN SKLEP FOTO. Sprawdź czy nie piszczy podczas kręcenia AF, sprawdź ostrość i celność, najlepiej na osobie w różnych odległościach.
    FiX-owe Nikony
    http://zoltyserwisfotograficzny.info
    niezależne opinie klientów o serwisie "N"

Strona 103 z 190 PierwszyPierwszy ... 35393101102103104105113153 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •