Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie nikon d3100 uszkadza karty pamięci ?

    Witam serdecznie.
    Jest to mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość i z góry przepraszam za błędy. Jestem szczęśliwym posiadaczem nikona d3100, sprzęt jest jeszcze na gwarancji więc chciałbym się dowiedzieć od szanownych użytkowników czy mogę się domagać w serwisie naprawy aparatu i czy wogóle mogę się do nich z takim problemem zgłosić. Otóż zacznijmy od tego że moja ukochana żona pewnego razu niechcąca siadła na aparat (niestety ma tak ze wszystkim, wszystko jej wypada, tłucze ... itp) nieszczęsnym trafem ułamała klapkę zamykającą port karty sdhc. Klapkę przykleiłem kropelką i jakoś pogodziłem się z faktem zniszczenia nowego sprzętu. Jednak po paru miesiącach po włączeniu sprzętu okazało się że aparat nie czyta karty pamięci. Po wyciągnięciu zauważyłem że na karcie jest odłamany kawałek, naprawdę mały kawałek plastiku.. Kupiłem drugą kartę która zadziałała bez problemu. Niestety po 2 miesiącach problem się powtórzył. Karta dokładnie w tym samym miejscu się odłamała a to raczej już nie jest przypadek. Zaznaczę że podczas wyciągania karty z portu czuje dosyć mocny opór (myślę że po którymś tam razie wyciągania karty z portu po prostu następuje zmęczenie materiału i karta pęka a aparat wtedy ją nie czyta. Pytanie moje brzmi? Czy mogę się zgłosić do serwisu? i jakie jest prawdopodobieństwo że doczepią się do przyklejonej klapki.. powiedzą ze to wina tego i będę musiał zapłacić za naprawę. Z góry dziękuje za odpowiedz. Pozdrawiam Serdecznie

  2. #2

    Domyślnie

    To napisz jeszcze jakie karty tam wkładasz, bo myślę, że są to kiepskie SD. Sandisk Extreme nie ulega takim uszkodzeniom, a wyłamana klapka zamykająca slot SD nie ma na takie uszkodzenia żadnego wpływu. Przy reklamacji mogą jej nie uznać, bo stwierdzą uszkodzenie mechaniczne.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  3. #3

    Domyślnie

    Oj pierwszej karty niestety nie pamiętam jakiej była firmy. W karcie dokładnie rzecz ujmując odłamał się plastik między "klipsem blokady zapisu" a samym czytnikiem. Druga karta włożona firmy Sony - to samo uszkodzenie dokładnie w tym samym miejscu. Teraz działam od 3 dni na Sandisku Extreme. Doskonalę zdaję sobie sprawę że klapki nie mogę reklamować, ponieważ jest to uszkodzenie mechaniczne. Jednak obawiam się tego że serwis zgoni że awaria mogła powstać własnie przez ułamanie klapki - (no niestety w tym kraju jest wszystko możliwe)

  4. #4

    Domyślnie

    Ułamana karta to standard i nie jest to wina aparatu. Po prostu taka konstrukcja karty. Bardzo ważne, żeby wytrzepać z gniazda ten mały kawałek. Jak zostanie, to może blokować inne karty. Objawia się to brakiem zatrzaskiwania przy wkładaniu. Ale nigdy nie słyszałem, żeby karta przestała czytać.
    Co do samej reklamacji, to marnie to widzę. Po pierwsze usterka mechaniczna. Po drugie jak udowodnisz, że aparat uszkadza karty elektronicznie? Pozostaje raczej kupować firmowe karty z długą gwarancją.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  5. #5

    Domyślnie

    O dziwo kart uszkodzonych aparat nie "widzi" inne czytniki radzą sobie z nimi bez problemowo. Zastanawia mnie jedno gdy blokada w aparacie karty jest odblokowana, karta nie wyciąga się lekko troszkę że tak powiem siły muszę w to włożyć, szczerze nie pamiętam czy tak było od nowości. Czy po prostu jest jakaś usterka blokady
    Ostatnio edytowane przez neuron81 ; 16-09-2012 o 11:00

  6. #6

    Domyślnie

    Uszkodzenie mechaniczne to żadna wymówka, każdy rzeczoznawca tak powie (chyba, że ten z nikona), jak nawet sąd. Sam mam takie pismo sądowe u siebie. Uszkodzenie z winy użytkownika, to inna sprawa (chodzi o klapkę).

    Ale ułamana klapka nie jest powodem odrzucenia reklamacji, gdyż nie tą wadę użytkownik reklamuje. Usterka jakieś części nie wyklucza urządzenia z gwarancji, gdy reklamowana jest inna wada.

    Pozdrawiam.

  7. #7

    Domyślnie

    No własnie o to mi chodziło. Reklamuje slot karty pamięci i mogę mieć pewność iż serwis nie doczepi mi się do ułamanej klapki. Dzięki wielkie za pomoc. Sadzać po waszych wypowiedziach to nawet jeżeli odłamał się kawałek plastiku z karty z reguły aparat powinien ją czytać, a tak niestety nie jest czyli podejrzewam że faktycznie coś jest nie tak nie tyle z niskiej jakości kartami ale z aparatem

  8. #8

    Domyślnie

    Kiedyś Fujitsu Siemens wypuścił wadliwą wersje dysków twardych. Wszystkie padały jak muchy. Masa tych dysków miała nieuznaną gwarancję z powodu..... pękniętego plastiku osłaniającego piny złącza IDE. Nie miało to w zasadzie nic do rzeczy odnośnie awarii, ale nikt przy takim uszkodzeniu nie jest w stanie udowodnić, że podpiął prawidłową taśmę do dysku, skoro takie uszkodzenie wystąpiło. I mogłeś powoływać dowolnego eksperta, a i tak nie udowodniłby, że nie podpiąłeś czegoś, co nie jest przeznaczone dla tego dysku. Tu jest sytuacja analogiczna. Ułamana klapka? Wpychałeś w slot karty coś, co za bardzo wystawało i przez to ułamałeś klapkę. Aparat nie ma gwarancji. I nie udowodnisz, że było inaczej. A jak wsadzałeś coś do slotu, to mogłeś uszkodzić wszystko w aparacie. Poza tym reklamujesz nie slot, a aparat, nie część urządzenia, a całe urządzenie. Wszystko jest ze sobą powiązane.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  9. #9

    Domyślnie

    Puciek właśnie takiego podejścia serwisu się boję... bo gdyby nie moja żona która siadła na aparacie i ułamała klapkę pewnie nie było by teraz problemu. No cóż chyba nic innego mi nie zostało jak spróbować wysłać de serwisu aparat i czekać na rozwój sytuacji. Ogólnie widzę że zdania się podzielone.

  10. #10

    Domyślnie

    Gwarancji może nie - ale chroni nas prawo konsumenckie i ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej (polecam poczytać)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •