Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32
  1. #1

    Domyślnie Modernizacja komputera

    Witajcie.

    Zacznę od mojej obecnej konfiguracji:

    - Gigabyte P35-S3G,
    - Intel Core 2 Quad Q6600 2,4 GHz,
    - 2 x 2 GB Ram DDR2 400MHz,
    - GeForce 9800GT 512 MB, 256 bit,
    - Dysk 2TB
    - Zasilacz 500W (chyba Chieftec),
    - Obudowa Tracer LABIA o taka

    Chciałbym rozszerzyć RAM i dokupić jakiś nieduży SSD. Pojawił się niestety problem, bo moja płyta obsługuje tylko 8 GB RAMu, a ja bym chciał co najmniej 16.
    Takiej konfiguracji potrzebuję do obróbki plików w dużych rozdzielczościach (kilkaset x kilkadziesiąt tysięcy pikseli).
    Myślałem, że zamknę się w 1000 zł, ale dochodzi płyta główna i... no właśnie.
    Czy zmieniać też procesor i grafikę? Czy Zasilacz 500W wystarczy?
    Proszę o pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Zasilacz jezeli to Chieftec to napewno jest ok, zmiana plyty to zmiana procesora, Ty masz socket 775 a pod to juz nie dostaniesz glowy urywajacego procka a plyta obslugujaca DDR3, bo chyba o takim myslisz bedzie droga i trudno bedzie kupic taka nowa....znalazlem taka http://www.gigabyte.com/products/pro...px?pid=2861#ov do 16GB
    Plyta, procesor i RAM to juz prawie caly komputer.....nie wiem, czy zmiescisz sie w 1k zl z SSD

  3. #3

    Domyślnie

    SSD polecam Corsair, nie jestem też przekonany czy odczujesz różnicę między 8 a 16 GB ramu, lepiej zamień to na większy SSD
    _____
    D90 | D500

  4. #4

    Domyślnie

    Greg, pisząc 1k zł miałem na myśli jedynie RAM i SSD. Przy płycie i nowym procesorze, wiem, że jest to nierealne.
    madness, myślę, że przy renderowaniu tak dużych plików lepiej mieć, niż nie mieć

    Zapytam zatem co kupić (przy założeniu, że zostawiam tylko grafikę, zasilacz, obudowę i dysk), dysponując budżetem 1500-2000 zł?
    Najwyżej sprzedam jakieś szkiełko

  5. #5

    Domyślnie

    spokojnie Ci starczy na i5 i kilo ramu

  6. #6

    Domyślnie

    Co kupic to nie powiem, ale i5, plyta w sredniej cenie, 16RAMu i 60 SSD powinno starczyc a roznice odczujesz spora.
    Nie sluchaj nikogo, jak masz na to to kup 16GB, teraz 8GB wystarcza, ale jak mowisz, lepiej miec niz nie miec a ja w PSie zapychalem juz moje 8GB na maksa w kilka sekund, wiec nie sluchaj i bierz ile sie da
    Ale ten zasilacz sprawdz na 100% czy nie jest to jakis noname, bo sprzetu szkoda.

  7. #7

    Domyślnie

    grafę bym chyba jednak też wymienił, obecnie ma bardzo duży wpływ na komfort i wydajność pracy
    _____
    D90 | D500

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madness Zobacz posta
    grafę bym chyba jednak też wymienił, obecnie ma bardzo duży wpływ na komfort i wydajność pracy
    Że co?

  9. #9

    Domyślnie

    widzę, że nie miałeś okazji pracować na wydajniejszych kartach... sam system już inaczej oddycha
    _____
    D90 | D500

  10. #10

    Domyślnie

    może i oddycha lepiej, ale LR śmiga tak samo

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •