Close

Strona 672 z 681 PierwszyPierwszy ... 172572622662670671672673674 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 6 711 do 6 720 z 6809
  1. #6711
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Koszalin
    Posty
    40

    Domyślnie

    Jestem przed wymianą migawki w d600. Nigdy nie wysyłałem nic do serwisu Nikona więc wolę zapytać . Poczytałem troszkę na stronie nikona i widzę że sprzęt FX dalej wysyłamy na Warszawę, trzeba też wypełnić formularz. Teraz kwestia wysyłki?? Jeśli sprzęt jest na gwarancji przysługuje bezpłatny kurier DPD a jak to jest z d600??

  2. #6712

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zbiku1981 Zobacz posta
    Jestem przed wymianą migawki w d600. Nigdy nie wysyłałem nic do serwisu Nikona więc wolę zapytać . Poczytałem troszkę na stronie nikona i widzę że sprzęt FX dalej wysyłamy na Warszawę, trzeba też wypełnić formularz. Teraz kwestia wysyłki?? Jeśli sprzęt jest na gwarancji przysługuje bezpłatny kurier DPD a jak to jest z d600??
    Nie dość że ci za darmo wymienią migawkę i obsłużą aparat to jeszcze chcesz od serwisu 15zł za kuriera?
    Daj znać jak będziesz miał problem to zrobimy zrzutkę na tego kuriera.

  3. #6713

    Domyślnie

    Maxwawa, chyba nie jesteś do końca obiektywny

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    Nie dość że ci za darmo wymienią migawkę ...
    Wymieniają za darmo, bo spier....sprawę. To jest program naprawczy i nikt nikomu nie robi łaski. Powinni jeszcze przeprosić, bo człowiek wydaje pieniądze (w polskich warunkach wcale nie mało) a później ma tylko problem.

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    Daj znać jak będziesz miał problem to zrobimy zrzutkę na tego kuriera.
    Czuję sarkazm, bo człowiek nie mówi, że mu szkoda, tylko pyta jak wyglądają procedury.
    Pozdrawiam
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  4. #6714
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Koszalin
    Posty
    40

    Domyślnie

    Oczywiście nie chodzi o kasę tylko o procedurę i bezpieczną podróż do serwisu. Na stronie jest napisane że należy zamówić kuriera i to konkretnej firmy dpd więc chciałem dopytać. Reasumując - wysyłamy dowolnym kurierem paczką ubezpieczoną?
    Maxwawa sądząc po nazwie ze Stolycy, do serwisu jeździ taksówką więc cwaniak...

  5. #6715
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zbiku1981 Zobacz posta
    Jestem przed wymianą migawki w d600. Nigdy nie wysyłałem nic do serwisu Nikona więc wolę zapytać . Poczytałem troszkę na stronie nikona i widzę że sprzęt FX dalej wysyłamy na Warszawę, trzeba też wypełnić formularz. Teraz kwestia wysyłki?? Jeśli sprzęt jest na gwarancji przysługuje bezpłatny kurier DPD a jak to jest z d600??
    Nie wysyłasz sam, dzwonisz do serwisu, oni podają ci swój numer klienta i wtedy dzwonisz do DHL gdzie podajesz ten numer, informujesz dla pewności że przesyłka ubezpieczona, jaka zawartość paczki, kurier przyjedzie na drugi dzień i odbierze paczkę.

  6. #6716

    Domyślnie

    Z postu wynika że użytkownik już się zapoznał z procedurami a postawionym pytaniem było:
    Cytat Zamieszczone przez zbiku1981 Zobacz posta
    Jeśli sprzęt jest na gwarancji przysługuje bezpłatny kurier DPD a jak to jest z d600??
    @zbiku1981 sądząc po niku to nie jesteś dzieckiem.
    i w sprawach wysyłki itd. to najlepiej uzyskać szybko i kompetentne informację z infolinii Nikona niż na forum? nieprawdaż? no chyba że skończyły ci się darmowe minuty

    Wszystko się zmienia w czasie i procedury też się zmieniają a Nikon nie ma obowiązku serwisować D600 bez końca, np. Canon serwisował wadę lustra w 5D ale ją zakończył.

  7. #6717

    Domyślnie

    Mój D600 wrócił właśnie z serwisu.

    Wysłałem go na koszt Nikona, ich numer klienta DHL można znaleźć w internecie. Wystarczy zadzwonić po kuriera. Wszystko bezpłatnie.
    Na formularzu zaznaczyłem, że zgadzam się na naprawy do 50zł. W ten sposób nie musiałem płacić 30zł za kosztorys, a tak niska zgoda wykluczała jakiekolwiek naprawy.
    Oczywiście napisałem, że chodzi o akcję serwisową.

    Po 2 dniach był już w Warszawie. W ciągu 1-2 godzin dostałem maila od serwisu, że trafił bezpiecznie i się nim zajmą. W komplecie numery i strona do śledzenia przebiegu naprawy.
    Następnego dnia dostałem informację, że aparat jedzie do Pragi, skąd trafi po naprawie bezpośrednio do mnie, a wszelkie wątpliwości i pytania mogę zgłaszać do Wawy, która będzie pośredniczyć.
    Aparat spędził w Czechach weekend, po czym wrócił do mnie kurierem w ciągu następnych 4 dni.

    Łącznie czas serwisu mniej niż 2 tygodnie. Wyczyścili matrycę, wizjer, wymienili migawkę i gumę pod kciukiem, tak świadczy faktura na 0 zł.
    ShutterCounter wciąż pokazuje 37699 zdjęć :P
    Oczywiście byłem ciekaw jak to - więc zadzwoniłem. Połączyłem się bez problemu, a miły Pan wyjaśnił mi szczegółowo, że chodzi o rejestrację zużycia innych, nie wymienionych elementów, między innymi naciągu
    Jak dla mnie ma to sens.

    Na plus:
    + szybkość obsługi serwisu Nikon
    + szybkość kurierów
    + informacja dotycząca stanu aparatu dostępna przez link serwisowy Nikona i maile.
    + odbieranie telefonów, rzeczowa informacja

    Na minus:
    - Nikon Polska jest obsługiwany przez DHL, a Nikon Czechy prze GLS. Zabrakło tej informacji, musiałem sam zlokalizować co to za numer, który dostałem, żeby śledzić przesyłkę
    - lekkie wgniecenie na paczce zwrotnej od GLS, które przyspieszyło bicie mojego serca, na szczęście wszystko ok

  8. #6718
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Salix Zobacz posta
    Na minus:
    - Nikon Polska jest obsługiwany przez DHL, a Nikon Czechy prze GLS. Zabrakło tej informacji, musiałem sam zlokalizować co to za numer, który dostałem, żeby śledzić przesyłkę
    - lekkie wgniecenie na paczce zwrotnej od GLS, które przyspieszyło bicie mojego serca, na szczęście wszystko ok
    Serio uważasz że jest to uczciwe napisanie o minusach dla serwisu nikona ?

    Ja niedawno dostałem neutralną opinię bo kurier przyjechał dzień później, klientom przewraca się w du... w głowach ostatnio.

  9. #6719

    Domyślnie

    Serio uważasz że jest to uczciwe napisanie o minusach dla serwisu nikona ?

    Ja niedawno dostałem neutralną opinię bo kurier przyjechał dzień później, klientom przewraca się w du... w głowach ostatnio.
    Ja gdzieś napisałem, że to minusy i plusy serwisu Nikona? :P
    To plusy i minusy całego doświadczenia serwisowania aparatu.

    No ale ok, bądźmy również czepliwi.
    - Nikon podając mi numer kuriera, którym wysyła paczkę, może podać również co to za firma. Korona (taki żarcik sytuacyjny) czeskim serwisantom z głowy nie spadnie. Zresztą - po co w ogóle podawać numer skoro nie wiadomo w którą wyszukiwarkę klient ma go wpisać?
    - Podpisując umowę z firmą kurierską Nikon może zastrzec, że paczki mają nie trafiać na taśmę, tylko być transportowane ręcznie. Jest taka możliwość, chociaż oczywiście kosztuje. W sumie dziwię się, że z niej nie skorzystano, bo sprzęt foto to często delikatne rzeczy, a Nikon to firma globalna.

  10. #6720

    Domyślnie

    Coś Kuleje czasem w transporcie z Czech. Po serwisie śledziłem przesyłkę której zajęło tydzień na dotarcie do mnie. Jakby odpoczywala co jeden etap codziennie.

Strona 672 z 681 PierwszyPierwszy ... 172572622662670671672673674 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •