Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kostek-brasil Zobacz posta
    ...Ponadto taki statyw może w razie czego pomóc przy samoobronie. Polecam...
    W tym celu polecam zakup monopodu

    Na głowicę pieniędzy ni szczędzić (j.w.)

  2. #12

    Domyślnie

    Fafniak, mam nadzieję, że pisząc o półśrodkach nie miałeś na myśli głowicy HDV701.. HDV501 różni się od niej głównie wielkością, masą i ceną. 701 obliczona jest na udźwig rzędu 4kg, 501 na 6kg, a obecny zestaw kolegi to tylko ok. 2kg. U mnie 701HDV bez najmniejszych problemów radzi sobie z D300s+300/4AFS+TCII. Jeśli kolega nie zamierza kupić bardzo "konkretnej lufy" ( długiej/ciężkiej ), to po co ze sobą dźwigać więcej, pomijając nawet rożnicę cen.

    Jeżeli już kolega chce bardziej profesjonalnie i stać go na taki wydatek, to można pokusić się o jeszcze inne zestawienia np. głowicę z półkulą poziomującą 502AH ( nie będzie problemów z prawidłowym wypoziomowaniem w nierównym terenie, o czym pisałem wyżej ) w połączeniu ze statywem wideo serii 546. Tylko wówczas będzie też co dźwigać - statywy te ważą około 1kg więcej niż w/w manfrotka 055. Przy dłuższej pracy w terenie każdy kilogram ma znaczenie.

  3. #13

    Domyślnie

    Posiadając "prawie" obie głowice, sądze ze moge sie wypowiedzieć. 701hdv to malutka, zgrabna, wdzieczna glowica, ktora miesci sie w dłoni. Do tandemu typu d300+300/4 powinna być ok , jednakże mając porównanie z HDV504 ...to szczena opada - mozliwosc poziomowania w glowicy (a nie za pomocą nóg), 2 rodzaje (skokowego) oporu w pionie i poziomie (od 0 do 10) oraz opor zależny od masy zestawu (0. 2,5. 5. 7,5 KG).
    Jeżeli autor tematu bedzie filmowal zestawem 300+crop, to kazde drżnie dłoni przy lekkiej glowicy jaką jest 701hdv bedzie widoczne nie zależnie od nóg i podłoża. 504 (czy 501) to ciezka, masywna glowica, ktora stabilizuje nawet reke operatora i pozwala na wykonanie wyważonych, spokojnych ruchów.
    Nie mówie, ze 701 nie da się nagrać...bo da. Ale to raczej wyjscie awaryjne, a niżeli podstawowy, wyjsciowy zestaw.

    Róznica cenowa -
    504 - 1500zł,
    701-350zł? -
    501 - 600zł.

    Jeżeli kogoś stać na takie, świetne szkła od nikona oraz na cały osprzet do filmowania na DSLR"ach, to prosze...jaj nie róbmy, tylko po to, abyśmy zaoszczedzili 250zł (miesiac palenia fajek lub jeden mandat).
    Pracując już prawie rok na profi statywie i uważam, że "statyw to jednak podstawa".

    No ale...są ludzie i ludziska Jedni wolą kupić plecak lowepro za 600zł niź polskiej produkcji podobny plecak za 150zł, a chcą zaoszczędzić na czynnie używanym sprzecie

    Miłego wieczoru Panowie

  4. #14

    Domyślnie

    Nie mam zamiaru przekonywać, ale kostek - uwierz mi głowica to nie tylko udźwig. To także płynność ruchu i to co najważniejsze STARTU do panoramy. To także możliwość poziomowania nie przy pomocy nóg tylko półkuli (o tym pisał TMB) przy długiej lufie te problemy narastają w postępie geometrycznym

    Ja do swojej amatorki w filmowaniu wybrałem sachtlera ACE - ze względu na płynność pracy głowicy (olejowa faktycznie zdaje się być ona ) w przeciwieństwie do wielu głowic manfrotto
    W pracy mam głowice sachtlera 18 i 25 i do zdjęć naprawdę precyzyjnych jedynym wyborem jest 25 i cięższe/większe
    tutaj spisałem troszkę swoich wrażeń
    http://videodslr.pl/jaki-statyw-t61-380.html
    Ostatnio edytowane przez fafniak ; 15-09-2012 o 20:41

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TMB Zobacz posta
    Nie mówie, ze 701 nie da się nagrać...bo da. Ale to raczej wyjscie awaryjne, a niżeli podstawowy, wyjsciowy zestaw.

    Róznica cenowa -
    504 - 1500zł,
    701-350zł? -
    501 - 600zł.

    Jeżeli kogoś stać na takie, świetne szkła od nikona oraz na cały osprzet do filmowania na DSLR"ach, to prosze...jaj nie róbmy, tylko po to, abyśmy zaoszczedzili 250zł (miesiac palenia fajek lub jeden mandat).
    Pracując już prawie rok na profi statywie i uważam, że "statyw to jednak podstawa".

    No ale...są ludzie i ludziska Jedni wolą kupić plecak lowepro za 600zł niź polskiej produkcji podobny plecak za 150zł, a chcą zaoszczędzić na czynnie używanym sprzecie
    TMB, nie porównuj 504 do 701, choć według Ciebie to tylko kwestia jakiś 4 miesięcy palenia lub 4 mandatów..

    Ok, można zaszaleć i kupić nawet jeszcze bardziej "profi", tylko jedno małe pytanie - po co?

    Wyjaśniłem także wyżej, że różnica między 701 a 501 nie dotyczy tylko ceny. Jeżeli uważasz, że kolega dysponujący zestawem w granicach 2kg będzie miał jakiekolwiek problemy ze stabilizacją i płynnością pracy na 701 i to nawet na statywie 055, to chyba sam sobie robisz jaja.

    Fafniak, ok. nie neguję, że czym dłuższa lufa tym większe problemy moga powstać, ale póki co najdłuższa z luf kolegi to 85mm i wcale nie pisał, że będzie potrzebować dłuższej.
    Jak już wspomniałem, nie ma żadnych problemów ze stabilizacją i płynnością nawet z 300/4 + TCII. Co więcej, nie ma różnic w tym zakresie miedzy nią a 501. Pracuje równie płynnie i stabilnie.
    Ostatnio edytowane przez kostek-brasil ; 15-09-2012 o 20:56

  6. #16

    Domyślnie


    1 argument - powiem jak przystalo na laika - "bo ma wiecej guziczkow, pokreteł i jest wieksza - chyba jest lepsza"
    A tak na poważnie - 701'ke blokuje sie na zasadzie dokrecania pokretla głowicy ktora decyduje o oporze góra dół. Natomiast 501hdv (z tego co wiem) posiada przycisk blokady głowicy (góra dół, ale lewo prawo tyż), bez konieczności zmiany oporu.

    Mimo wszystko ...polecam tą machine

    http://www.youtube.com/watch?v=XAKQO...endscreen&NR=1

  7. #17

    Domyślnie

    TMB, brak przycisku blokującego głowicę to już argument. Przyznaję tu rację. Nie wziąłem tego w ogóle pod uwagę, bo mi to nigdy w niczym nie przeszkadzało. Kiedy chcę przyblokować ruch głowicy w pionie, czy w poziomie, nie ma problemu. Z odblokowaniem podobnie. Moim zdaniem to tylko kwestia małego treningu, ale może to być pomocne, jak najbardziej.

    Bardziej odczuwam kłopoty z wypoziomowaniem w terenie i w porównaniu do typowo fotograficznej głowicy kulowej, brak szybkozłączki. Wędrując w terenie, nie mam zamocowanego aparatu na statywie. Statywem nieraz się asekuruję. Niejednokrotnie pomógł przejść przez zaspy, podmokły teren, czy gęste krzaczki. Aparat i obiektyw to co innego, trzeba chronić maksymalnie. Kiedyś koleżanka w pracy powiedziała: któregoś dnia cię kostek znajdą w bagnie ale dłoń z nikusiem będzie wystawać... Coś w tym jest.
    Dlatego wolę czasem "cyknąć" fotkę z ręki, niż mocować aparat na 701, bo może sie okazać, że zwierzaczek zniknie przez ten czas z kadru. Ale to tylko tak na marginesie i dla lepszej atmosfery. Przepraszam za zaśmiecanie wątku.

  8. #18

    Domyślnie

    Kostek - spoko, nikt nie jest wszystko wiedzący (no może oprocz moda polonisty )
    Co do problematyczności blokowania statywu - zalezy na jakich ogniskowych pracujesz. Ja z reguły mam 600mm (przeliczajac na full frame'a), wiec kazde drganie widac. A jak rozstawie moj statyw na jakims torfowisku (nawet wbity na maxa), to ciesze sie ze mam taka super glowice jak 504hdv, bo przy 701 obraz mi sie trząsł. Wierz mi na slowo

    Ja filmując moge i musze miec kamere tylko na statywie - ujecia z reki wyrzucam (tak naprawde w swoim archiwum mam TYLKO JEDNO ujecie ptaka z reki - w miare stabilne). Jestem strasznie przeczulony na punkcie poruszania sie kadru.

  9. #19

    Domyślnie

    TMB, oczywiście filmowanie lustrzanką bez statywu w tego typu sytuacjach, które opisałeś, nie ma sensu. Życzę Ci "udanych bezkrwawych łowów" i dalszej niezawodnej pracy twojej 504hdv.

  10. #20

    Domyślnie

    Dzięki
    Lustrzanką czy kamera - nie ma znaczenia
    A i jeszcze jedno odnosnie 701hdv - mowisz ze ta głowica jest do 4kg, moja kamera waży 2,5kg....a mimo wszystko wole 504, ktora dostosowana jest do "kobył" telewizyjnych o wadze 6-7kg

    Jak bedzie kiedyś okazja się spotkać, to zaprezentuje Ci różnice

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •