Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    telefoto
    Gość

    Domyślnie D90 body rozładowuje baterie.

    Witam

    Zauważyłem w D90 dziwny problem.
    Gdy aparat jest wyłączony i wsadzę kartę SD o obojętnie jakiej pojemności górny LCD pokazuje zawsze 2.1K
    Zielona dioda (ta od zapisu) miga cyklicznie z częstotliwością co 1s aż do rozładowania baterii.
    Przy wsadzonej karcie bateria pada po 6h, gdy przyłożę ucho do body słychać regularne cykanie jak ze starego zegarka na rękę o takiej częstotliwości jak migająca zielona dioda.

    Gdy wyciągnę kartę SD bateria rozładowuje się normalnie.

    Gdy aparat jest załączony, prawidłowo robi i zapisuje zdjęcia na obojętnie jakiej karcie, bateria rozładowuje się normalnie.

    Wygląda na jakiś problem z czytnikiem kart albo jakąś inną częścią mechaniczną, bo skąd to cykanie ? Przecież diody LED nie wydają dźwięku.

    Ktoś może spotkał się z takim problemem ? Problem pojawił się po 2 latach użytkowania.
    Dziękuje R.
    www.dalekieobserwacje.eu

  2. #2

    Domyślnie

    Witam.

    Na początku roku miałem nieco podobny problem z D90. Też po wyłączeniu rozładowywał baterię do zera w ciągu jednej nocy. Nie przypominam sobie jednak by po wyłączeniu aparat mrugał diodą. Sprawę zakończyła się wizytą sprzętu w serwisie. Naprawili i od tego czasu wszystko działa normalnie.

    Pozdrawiam.

  3. #3
    telefoto
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kazwita Zobacz posta
    Witam.

    Na początku roku miałem nieco podobny problem z D90.

    Pozdrawiam.
    Zauważyłem, że bez karty SD dioda nie miga i też rozładowuje baterie przez noc, oczywiście tylko gdy aparat jest wyłączony.

    P.S. Gdzie mogę oddać Nikona do serwisu, aby nie popłynąć jak za nowe body ?

  4. #4
    telefoto
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki GOOGLE udało się rozwiązać problem.
    Dziwne jest to że tak mało osób odpowiedziało w tym temacie, a patrząc po odpowiedziach w zachodnich wątkach jest to masowy problem.

    http://www.flickr.com/groups/nikond9...57627795781016

    Chciałem zresetować aparat do wartości fabrycznych jednak jednoczesne naciśnięcie klawiszy z zielonymi kropkami nic nie dawało. Zauważyłem też, że gdy przełączałem aparat z OFF na ON, górny LCD był non stop podświetlony na zielono i nie gasił się po czasie.

    To co u mnie pomogło:
    Załączenie aparatu na ON (LCD górny świecił na zielono), nacisnąłem LV (podniesienie lustra), wtedy zielone podświetlenie górnego LCD zgasło, dopiero wtedy jednoczesne naciśnięcie klawiszy resetujących do ustawień fabrycznych zadziałało, tzn jednoczesne przytrzymanie +/_ oraz AF, górny LCD zaczął migać (bez zielonego podświetlenia) po ok 2s od jednoczesnego przytrzymania tych klawiszy. Wygląda na to iż aparat został zresetowany do wartości fabrycznych.

    Po tej operacji, aparat działa już prawidłowo, nie rozładowuje baterii, zielona dioda przestała migać w trybie wyłączonego aparatu.

    Można zamknąć, lub przykleić może komuś się przyda.

  5. #5

    Domyślnie

    U siebie miałem taki sam problem. I to co ja zauważyłem to jest problem karty.

    Dokładnie chodzi o to że jeśli wkładamy kartę do D90 to ją formatujemy i używamy tylko z D90.

    Kiedy taką kartę włożyłem do D60 i zrobiłem zdjęcie i ona z powrotem powędrowała do D90 to właśnie takie kwiatki się działy - nie zawsze ale czasami tak.

    Też już myślałem że body pada. Teraz przestrzegam tej zasady i problemu nie ma.
    D60 + D90, 18-105 mm, 55-200 mm, 50mm 1.8, Nissin Di622 MARK II
    Moje galerie z rajdów
    www.ploszaj.net.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •