Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Samyang

  1. #1

    Domyślnie Samyang

    Ktoś wie co to za firma?
    Parę lat wstecz na oczy nie widziałem tej nazwy. Teraz obiektywów pełno. To jakiś chinczyk?

  2. #2

    Domyślnie

    Koreańczyk. Są na rynku jakieś 40 lat

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar dawid666
    Dołączył
    05 2012
    Miasto
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    23

    Domyślnie

    nawet planowałem kupic fisza od nich. i cale szczescie ze kolega mnie wyprzedzil i pierwszy kupil. bo pobawilem sie nim troche i nie widzialem u siebie glebszego sensu zastosowania tej ogniskowej:]

  4. #4

    Domyślnie

    "Fiszay" to doskonała zabawa tylko trzeba wiedzieć do czego i przede wszystkim jak bo nawet małe uniesienie obiektywu w górę albo w dół bardzo zmienia obraz. To samo z jest z wszystkimi rzeczami, inaczej wyjdą będąc w środku kadru a inaczej przy jego krawędzi. Trzeba to tylko świadomie wykorzystać, np zrobić zakręt na prostym peronie


  5. #5

    Smile

    Cytat Zamieszczone przez Vlod Zobacz posta
    "Fiszay" to doskonała zabawa tylko trzeba wiedzieć do czego i przede wszystkim jak bo nawet małe uniesienie obiektywu w górę albo w dół bardzo zmienia obraz. To samo z jest z wszystkimi rzeczami, inaczej wyjdą będąc w środku kadru a inaczej przy jego krawędzi. Trzeba to tylko świadomie wykorzystać, np zrobić zakręt na prostym peronie

    Niebo tez świadomie przepaliłeś
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  6. #6

    Domyślnie

    Focenie podobne jak obiektywem szerokokątnym, tyle że fiszaj dodatkowo zakrzywia, oraz ma "ciutkę" większe pole widzenia. Ale idea jest taka, że aby zrobić przerysowanie, trzeba się bardzo bardzo bardzo przysunąć do głównego obiektu....
    D7000 D40 | S 10-20/4.0-5.6 | N 18-105VR | N 35/1.8 | N AF 80-400VR | SB-400 SB-600 | Moje the best fotki.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    Niebo tez świadomie przepaliłeś
    Nie, nie świadomie, inaczej nie potrafiłem Czernie na lokomotywie i szare niebo (pół godziny wcześniej mżyło) to rozpiętość rzędu 5EV

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •