Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie D70s a AF ze starszymi szkłami?

    Witam. Posiadam szkła Nikkor 50/1.8 D, Nikkor 28 - 105/ 3.5 - 4.5 i ciekawi mnie czy działają w pełni z body d70s? Jestem jeszcze analogowcem, ostatnio bawiłem się trochę d40 i z moimi szkłami AF nie chodził... A manualnie dość ciężko ustawić przez taki mały i ciemny wizjer... Jeśli okaże się że z d70s również nie działają będę zmuszony je sprzedać...
    Pozdrawiam
    Michał

  2. #2

    Domyślnie

    Z D70s będzie działał AF, ale niestety wizjer jest podobno jeszcze gorszy niż w D40.
    Pozdrawiam
    Dlaczego BODY a nie korpus...?

  3. #3

    Domyślnie

    D40 to jedyny kastrat, na którym AF nie chodzi.
    TJD
    Z50 | N16-50/3.5-6.3 | V85/1.8 | V23/1.4 | FTZ [S17-50/2.8 | N50/1.8G AF-S | N35/1.8G AF-S] | M42 [Industar 61 L/Z]

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za odpowiedź. Czyli zakup d 70tki raczej przesądzony. Rozumiem że AF działa normalnie bez ograniczeń (za wszystkimi polami)? d40tką miałem okazję trochę fotografować w studio i szczerze mówiąc mile mnie zaskoczyła jakość zdjęć (Raw + obróbka + odbitki 15 x 21). Co do wizjera- po przesiadce z analoga to szok... Ciężko się przyzwyczaić, tym bardziej że dość często patrzę w wizjer średnioformatowego Pentaxa. No ale przesiadka musi nastąpić, a póki co jedynie d70s jest w zasięgu.
    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    D40 nie dziala ze wzgledu na okrojona konstrukcje. W D70 bedzie OK. Do tego stopnia, ze nie musisz pytac, czy napewno .

    Skrotowo, w D40 nie ma pewnego elementu napedu AF, ktory w D70 jest.
    seek & destroy
    Tyle masz talentu, ile zdolasz go udzwignac...

  6. #6

    Domyślnie

    Kastracja D40 z napędu AF to pewnie początek czegos wiekszego . Należy sie spodziewać ,że wszystkie następne modele nie będą mialy silnika.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Kastracja D40 z napędu AF to pewnie początek czegos wiekszego . Należy sie spodziewać ,że wszystkie następne modele nie będą mialy silnika.
    Pewnikiem kiedyś to nastąpi, ale na pewno nie będą to wszystkie następne modele, jeszcze nie.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Patyk Zobacz posta
    Co do wizjera- po przesiadce z analoga to szok... Ciężko się przyzwyczaić...
    Pozdrawiam
    przyzwyczaic sie nie da dopiero d80 i d200 pod tym wgledem jest ok.
    D7200

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •