Close

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 72
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Poza tym skoro na surowym skanie ramka nie wychodzi Ci czarna, to znaczy, że zeskanowałeś nie wykorzystując pełnej rozpiętości tonalnej materiału.
    No właśnie często skanując wyciągam szczegóły z cieni i/lub świateł aby wykorzystać pełną rozpiętość - to jak ramka wtedy wygląda to mnie zbytnio nie interesuje...

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    No właśnie często skanując wyciągam szczegóły z cieni i/lub świateł aby wykorzystać pełną rozpiętość - to jak ramka wtedy wygląda to mnie zbytnio nie interesuje...
    I nie wychodzi mdło? Wiadomo, że każdy ma inne preferencje, ale ja zwykle, na poprawnie naświetlonym zdjęciu, poziomem wyjściowym od cieni zjeżdżam do oporu w lewo. Mnie interesuje to, żeby czerń była czarna, a nie ciemnoszara. Po takim ustawieniu poziomu wyj., jak nie namieszam poziomem wej. to mam co mnie interesowało i potem się już bawię tylko światłami, aż uzyskam co mi się podoba.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bielik Zobacz posta

    Wiem, że 170mb pliku boli, ale nikt nie każe tego trzymać na dysku.

    Tyle.
    Kurde. U mnie 4800DPI, 16bit pokazuje 506MB! Jakim cudem?

  4. #24

    Domyślnie

    Dziwne. Ustawiłem skaner na 4800DPI. Kliknąłem "skanuj" i automatycznie zawiecha programu. Mieliście coś takiego? Próbowałem kilkukrotnie i nic z tego.

  5. #25

    Domyślnie

    ja mam jakiś dziadowski skaner i tylko 4000DPI mi wyciąga, więc nic mi się nie wiesza, poza tym max tiff jaki mogę z niego wyciągnąć to ok 42MB w małym BW 16 bit.
    skąd wy te 170 i 500 bierzecie ? no ale jak mówię, mój skaner nie jest za najlepszy.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bielik Zobacz posta

    co Ty odwracasz?
    Gdy skanuję negatyw jako pozytyw i potem go odwracam w PSie(odwróć) to wychodzi biała plama z której potem ciężko coś wyciągnąć. Dlaczego?

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sztefanek Zobacz posta
    Gdy skanuję negatyw jako pozytyw i potem go odwracam w PSie(odwróć) to wychodzi biała plama z której potem ciężko coś wyciągnąć. Dlaczego?
    a skanujesz jako kolorowy pozytyw ? tez kiedys tak skanowalem i efekty bywaly naprawde niezle

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    I nie wychodzi mdło? Wiadomo, że każdy ma inne preferencje, ale ja zwykle, na poprawnie naświetlonym zdjęciu, poziomem wyjściowym od cieni zjeżdżam do oporu w lewo. Mnie interesuje to, żeby czerń była czarna, a nie ciemnoszara. Po takim ustawieniu poziomu wyj., jak nie namieszam poziomem wej. to mam co mnie interesowało i potem się już bawię tylko światłami, aż uzyskam co mi się podoba.
    Wychodzi mdło. Ale mam do dyspozycji całą rozpiętość i wszystkie szczegóły jakie zarejestrowałem - to później trafia do PS'a i wtedy już precyzyjnie (obróbka lokalna) ustalam co, gdzie i jak ma wyglądać. Ważne żeby mieć dobry materiał wyjściowy ze skanera. Tak samo zresztą wywołuję Rawy - czernie na 0, kontrast na 0 itd...

  9. #29

    Domyślnie

    oj misie pluszowe, przecież stoi jak byk że macham suwakami w PSie, jak TIFF ze skanera mnie nie interesuje, ważne żeby na końcu jotpeg dobrze wyglądał.

  10. #30

    Domyślnie

    Każdy ma inny workflow. Ja lubię analoga właśnie za to, że nie siedzę tyle przed kompem.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •