Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Dzierżoniów/Dolny Śląsk
    Posty
    156

    Domyślnie Rysa na ekranie D60

    Witam,

    podczas wakacyjnego wyjazdu w góry prawdopodobnie lustrzanka odbiła się od plastikowej klamry na pasku plecaka i mam taką oto rysę:
    http://imageshack.us/photo/my-images...827185841.jpg/
    sry za jakość, nie mam czym zrobić to zrobiłem telefonem, mam nadzieję, że widać,
    w gruncie rzeczy chodzi o to, że w większości jest poza ekranem , tylko częścią nachodzi na wyświetlacz. Czy jest możliwość naklejenia jakiegoś szkiełka/folii, która zamatuje to czarne, a widoczną część jakoś "załagodzi"? Czy szkło GGS dobrze się w tej roli sprawdza? Nie mam ochoty wymieniać całej szybki, jedynie w jakiś sposób "zamaskować".
    Nikon D7100 | D60 | S10-20/4-5.6 | S17-50/2.8 | N18-105/3.5-5.6 VR | N55-300/4.5-5.6 VR | SB-700 | i inne

  2. #2

    Domyślnie

    gss trochę zamaskuje i na pewno ochroni przed następnymi. . .

  3. #3

    Talking

    Cytat Zamieszczone przez zielonek430 Zobacz posta
    Witam,

    podczas wakacyjnego wyjazdu w góry prawdopodobnie lustrzanka odbiła się od plastikowej klamry na pasku plecaka i mam taką oto rysę:
    http://imageshack.us/photo/my-images...827185841.jpg/
    sry za jakość, nie mam czym zrobić to zrobiłem telefonem, mam nadzieję, że widać,
    w gruncie rzeczy chodzi o to, że w większości jest poza ekranem , tylko częścią nachodzi na wyświetlacz. Czy jest możliwość naklejenia jakiegoś szkiełka/folii, która zamatuje to czarne, a widoczną część jakoś "załagodzi"? Czy szkło GGS dobrze się w tej roli sprawdza? Nie mam ochoty wymieniać całej szybki, jedynie w jakiś sposób "zamaskować".
    Normalnie jak blondynka, której się zarysowała różowa puderniczka z "hellow kitty"

    Możesz wyjaśnić po co to maskować?

    Bawią mnie ludzie, którzy do jednego z najtańszych aparatów, kupują osłony na wyświetlacze, armory itp zabezpieczenia tak jakby drobna ryska miała spowodować jakieś niepowetowane szkody czy wręcz powodowała awarie aparatu
    Ostatnio edytowane przez Borat1979 ; 27-08-2012 o 20:00
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  4. #4

    Domyślnie

    Podobnie jak Antonioo polecam osłonę ze szkła hartowanego GSS.
    Trochę zamaskuje i uchroni przed następnymi rysami, a przy tym nie pogarsza znacząco obrazu na wyświetlaczu.
    Unikaj folii, moim zdaniem nie warto.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta

    Możesz wyjaśnić po co to maskować?
    Może po to, żeby sprzedać bez problemów?
    D7000 D40 | S 10-20/4.0-5.6 | N 18-105VR | N 35/1.8 | N AF 80-400VR | SB-400 SB-600 | Moje the best fotki.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adriansocho Zobacz posta
    Może po to, żeby sprzedać bez problemów?
    Bo sprzedaż aparatu z jednym zarysowaniem to rzeczywiście wielki problem tym bardziej, że wartość tego aparatu to kilkaset złotych. Poza tym jeżeli coś przy sprzedaży próbuje się ukryć to nie świadczy za dobrze o uczciwości sprzedającego.
    Ostatnio edytowane przez Borat1979 ; 27-08-2012 o 20:44
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  7. #7

    Domyślnie

    Ale są ludzie którzy zwyczajowo starają się dbać o sprzęt, tak samo jak o samochód. Ja nie odkupiłbym z rysą takiego aparatu, więc odpowiedź masz...
    Nikon i podróże ...


  8. #8

    Domyślnie

    Ja też wybrałbym zadbany. Dbanie o sprzęt świadczy raczej dobrze niż źle o człowieku

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Dzierżoniów/Dolny Śląsk
    Posty
    156

    Domyślnie

    Normalnie jak blondynka, której się zarysowała różowa puderniczka z "hellow kitty"

    Możesz wyjaśnić po co to maskować?

    Bawią mnie ludzie, którzy do jednego z najtańszych aparatów, kupują osłony na wyświetlacze, armory itp zabezpieczenia tak jakby drobna ryska miała spowodować jakieś niepowetowane szkody czy wręcz powodowała awarie aparatu
    A mnie bawią ludzie, którzy w pytaniach o pomoc wyśmiewają i utrudniają jej uzyskanie. Jak chcesz trollować znajdź sobie inne forum.

    Poza tym widać albo jak bardzo znasz się na temacie, albo jak, z całym szacunkiem, wielkim jesteś niechlujem i nie znasz wartości zarobionego pieniądza.

    Chcę założyć coś, by ochronić przed kolejnymi zarysowaniami, poza tym jak widać rysa jest dość wyraźna i przeszkadza w słońcu. Nie mam ochoty sprzedawać aparatu, to raczej wybór dla mnie samego, lubię dbać o swoje rzeczy.

    Pozostałym bardzo dziękuję za sugestię. Jutro zamawiam GGS.
    Nikon D7100 | D60 | S10-20/4-5.6 | S17-50/2.8 | N18-105/3.5-5.6 VR | N55-300/4.5-5.6 VR | SB-700 | i inne

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •