Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie D300s + grip rozładowuje obie baterie

    Dlaczego używając gripa w D300s rozładowują się obie baterie, ta w body znacznie wolniej, ale jednak, mimo że ustawione jest że najpierw ma zużywać tą z gripa? Grip to Newell.
    D800 / AF 16mm f/2.8D / AF-S 24-70 f/2.8G ED / AF-S 85 mm f/1,8G / SY 14 mm f/2.8 ED AS IF UMC

  2. #2

    Domyślnie

    Właśnie dlatego, że jest to zamiennik.

  3. #3

    Domyślnie

    Możesz rozwinąć temat? Wszystkie tak maja?
    D800 / AF 16mm f/2.8D / AF-S 24-70 f/2.8G ED / AF-S 85 mm f/1,8G / SY 14 mm f/2.8 ED AS IF UMC

  4. #4

    Domyślnie

    Nie wiem czy wszystkie, bo jak przeczytasz kilka wątków na forum, to można znaleźć wpisy osób zadowolonych z zamienników. Ja miałem alternatywny grip (Meike) do Nikona D90, rozładowywał baterie, zawieszał aparat. Podziękowałem mu za współpracę.

  5. #5

    Domyślnie

    Z zamiennikami to jest trochę taka loteria. Miałem meike do d90 i wszystko działało super, zero problemów. Później kupiłem meike do d300 i zaczeły się problemy. Koszyk na paluszki nie zawsze łączył i gwint się ukręcił przy normalnym przykręcaniu.

  6. #6

    Domyślnie

    Mam problem może nieco zbliżony a mianowicie posiadam D300+oryginalny grip MB-10 z ładunkiem 8xAA. Od jakiegoś czasu body "widzi" tylko wewnętrzny en-3a a nie widzi nawet nowo naładowanych AA do 100% mocy. Po paru sekundach wkładam AA do ponownego ładowania i co dziwo stan naładowania AA wynosi 0 - 15 %.
    Parametry AA przy których tak się dzieje: Pentagram 2700, Pentagram 2600, Varta 2450.
    Pozdrawiam
    Bogdan

  7. #7

    Domyślnie

    Nigdy nie odważyłbym się używać paluszków w gripie
    Na gripie jest przycisk od migawki, prawdopodobnie wciska się, będąc w gripie. Mi w D700 oryginalny aku i grip też się rozładowuje.
    NZ 6II, NZ 20mm 1.8, NZ 35mm 1.8, NZ 50mm 1.8, NZ 14-24 2.8

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez blackmetal_x Zobacz posta
    Nigdy nie odważyłbym się używać paluszków w gripie.
    Dlaczego? Ja używam od roku z powodzeniem i bezproblemowo...
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 12-09-2012 o 16:55
    D300s + N17-55 + N70-300 + SB-900 + MBD10

  9. #9

    Domyślnie

    Jakiś czas temu używałem jedno z drugim i nie było problemos. Rozładowanie powoduje samo włożenie akumulatorków AA NiMH do koszyka gripa i odpalenie body.
    A skąd taki mam wniosek ? Bo na wskaźniku LCD body ani drgnie info o jakimkolwiek posiadaniu dodatkowego zasilania w gripie i włożeniu ich do ponownego ładowania w ładowarce mikroprocesorowej ("z wyświetlaczem LCD") mam stan naładowania od 0 do 15 %.
    Jeżeli temat staje się nudny to już go nie drąże bo zdecydowałem się na dokupienie oryginalnego EL-3e zamiast "paluszków".

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez no1damian Zobacz posta
    Dlaczego? Ja używam od roku z powodzeniem i bezproblemowo...
    a korzystaj, ja mam z 12 kompletów eneloop ale trzymam pod lampy tylko, bo żal mi w body je wciskać. Wolę enel3e
    NZ 6II, NZ 20mm 1.8, NZ 35mm 1.8, NZ 50mm 1.8, NZ 14-24 2.8

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •