Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Problem z wyzwalaczami różnych firm

    Witam,

    mój system oświetleniowy w studiu wygląda następująco:

    1. Quantuum PT 300
    2. Nissin 866 mark II
    3. YN - 460 mark II

    Aby mieć pełną swobodę w działaniu zdecydowałem że każda lampa będzie miała wyzwalacz radiowy i tutaj zaczyna się problem.

    Najpierw kupiłem Aputure Trigmaster 2.4G wyzwalacz + odbiornik, a potem kupiłem 2 odbiorniko-wyzwalacze YN-rf603.
    Albo ja nie potrafię tego skonfigurować albo te odbiorniki nie współdziałają ze sobą.
    Próbowałem różnych opcji ale wyzwalacz Trigmaster nie wyzwala lamp podpiętych pod odbiorniki YNrf603.

    Proszę o pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    I chyba nie będzie. Producenci różnie stroją swoje zabawki. Tak, aby z konkurencją nie działały
    To nie funkcjonuje na zasadzie sygnał radiowy - pik - i lampa odpala. Może fachowiec by i przestroił, powstaje pytanie tylko czy się opłaca.
    Ostatnio edytowane przez amirez ; 19-08-2012 o 10:44
    Tutaj jest... podpis

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli faktycznie się na da to spróbuję odsprzedać ten trigmaster i dokupić odbiorniki YN ale muszę wiedzieć to na pewno bo niepotrzebnie nie chcę tracić gotówki.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie ma opcji, żeby 'zestroić' ze sobą różne odbiorniki.
    Nawet YN602 nie współpracuje z kolejną wersją (YN603).

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RobertMiernik Zobacz posta
    Nie ma opcji, żeby 'zestroić' ze sobą różne odbiorniki.
    Nie do końca wiem jak na 433MHz (Starsze Photixy) czy analogowo, ale w paśmie 2.4GHz praca na pewno jest w jakiejś modulacji "cyfrowej", nie należy się spodziewać współpracy nawet na jednej częstotliwości (o ile mowa o pojedynczej częstotliwości, nie jest to rozpraszanie widma)
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  6. #6
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Nawet wyzwalacze tego samego producenta, w tym samym modelu nie będą współpracować jeśli są to przykładowo ver.1 i ver.2 (przykładowo Phottix PT-04).
    D800; D300; 3xSB800; N70-200/2,8VR; T24-70/2,8VC; N50/1,4 itd

  7. #7

    Domyślnie

    ok czyli pozbywam się ich, dzięki wielkie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •