Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1

    Domyślnie Co powoduje że te zdjęcia tak wyglądają?

    N D2xs+N D5000+N 18-55+S 70-300+YN 560 II+ H 58+J 135+Akcesoria

  2. #2

    Domyślnie

    Do Lightrooma jest present dający podobny efekt.

  3. #3

    Domyślnie

    Znasz może nazwę tego presetu?
    N D2xs+N D5000+N 18-55+S 70-300+YN 560 II+ H 58+J 135+Akcesoria

  4. #4

    Domyślnie

    Aby uzyskać taki efekt trzeba wyłożyć sporą kasę na stylizację bądź mieć na to sponsorów
    Σ Art 20mm 1.4, Σ Art 35mm 1.4, Σ Art 85 1.4, T 70-200mm 2.8 G2 zakurzony D600

  5. #5
    Oszczędny w słowach Awatar mlmar
    Dołączył
    10 2008
    Miasto
    Katowice / krk
    Posty
    101

    Domyślnie

    Mi też się podoba obróbka, może oprócz tej blurującej winiety. Chętnie poczytam lub potestuje preset (:

  6. #6

    Domyślnie

    preset? światła, stylizacja i odpowiednia poza - preset nie załatwi kontrujących świateł i miękkich cieni...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m.luszczak Zobacz posta
    Znasz może nazwę tego presetu?
    awesome_PRO_contrast_LR 2.34.1
    NIKON Coolpix S510

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fear Zobacz posta
    Aby uzyskać taki efekt trzeba wyłożyć sporą kasę na stylizację bądź mieć na to sponsorów
    Żadni sponsorzy Przecież opisał na stronie, że była rekonstrukcja. Dobry znajomy jeździ na takie rekonstrukcje - wystarczy jechać i nie przeszkadzać


    Co do presetu - Le Sir taki preset wg google nie istnieje Tzn. istnieje w Twoim poście
    Widać że jest doświetlane lampami, dodatkowo mikrokontrast, dobry WB, wyciągnięte cienie dla równiejszego światła.

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    Zdjęcia z każdej rekonstrukcji są inaczej obrabiane. Nie dopatrzyłem się tam światła błyskowego zupełnie. Poza tym trudno na takiej rekonstrukcji byłoby go użyć. Zwykle jest to po prostu przedstawienie, trwające określony czas, ludzie się poruszają, przebiegają z miejsca na miejsce, często jest też gdzieś widownia, która nie wstępu na pole bitwy. Ja byłem na jednej profesjonalnie zorganizowanej rekonstrukcji i rzeczywiście robi ona wrażenie. Niestety by fotografować z wnętrza akcji, należałoby się ubrać w strój z epoki i robić za fotografa wojennego (z epokowym aparatem). Bardzo ciekawa rola, lecz wymagająca wielu przygotowań i rozeznania w temacie. Tu: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=110157 pokazałem jednego z takich fotografów. A tu sam wrzut z akcji: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=110156. Niestety część linków do zdjęć została już zastąpiona przez inne, w szczególności najbardziej udane ujęcie. Ale nie ma co odgrzebywać starego wątku - chodzi tylko o różnicę w fotografii "zza barierek", a fotografii razem z walczącymi. Ja nie mogłem razem z nimi pobiegać - oj chciałoby się. ujęcia byłyby o wiele ciekawsze niż podglądane teleobiektywem na 300mm często.


    Co do samej stylizacji zdjęć, to zapytaj się co widzisz na zdjęciach. Nazwij "to", "taki" efekt. Jak będziesz umiał coś nazwać, to można samemu dojść do podobnych efektów. Dopóki jest to coś "nienazwane", czyli "nieodgadnione, niezrozumiałe", większość porad także będzie średnio przydatna. Pomocne pojęcia: nasycone kolory, szaro-bure kolory, rozmyty obraz, w jakich miejscach rozmyty, ściemniony obraz, gdzie? plamy światła i cienia, gdzie? kolory odpowiadające naturze? a może zmienione? w którym kierunku zmienione? czy coś się zrobiło bardziej niebieskie, czerwone czy zielone? czy kontury są grubsze niż zazwyczaj? czy w cieniach widać szczegóły? I tak dalej. A dopóki tego sobie wszystkiego nie powiemy, to będziemy błądzić po omacku i ogólnikowo pytać o kolejne presety i efekty.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •