Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Plecaki Funsport

    Ktoś może miał z nimi do czynienia i mógłby sie podzielić wrażneniami?
    A może są jakieś inne plecaki w ludzkiej cenie, które się nadają?
    Plecak nie może być zbyt duży, ma tam wejść jedno body, lampa, zapasowy obiektyw i ew. databank.

    Moj obecny Fomei strasznie mnie denerwuje, zdecydowanie za duzy jak dla mnie.

    http://www.funsports.pl/uzytki/plecak1.jpg

    EDIT

    Uuups... Mialo byc w akcesoriach... Poprosze o przeniesienie!
    Ostatnio edytowane przez grissley ; 13-03-2007 o 17:25
    F70, F100, S5Pro, S 10-20, N24 2.8D, N35 1.8G, N50 1.8D, N85 1.8D, N180 2.8D.
    Metz 40MZ3i, Metz 54MZ4i, Sony A5000 i A6600.
    ex -
    F3HP, F80s, D610, N18-200, A6300

  2. #2
    forgetful
    Gość

    Domyślnie

    Tydzień temu jak u nich byłem mieli nową dostawę i kilka nowych wzorów plecaków

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez forgetful Zobacz posta
    Tydzień temu jak u nich byłem mieli nową dostawę i kilka nowych wzorów plecaków
    Na strone na razie nie wrzucili...
    F70, F100, S5Pro, S 10-20, N24 2.8D, N35 1.8G, N50 1.8D, N85 1.8D, N180 2.8D.
    Metz 40MZ3i, Metz 54MZ4i, Sony A5000 i A6600.
    ex -
    F3HP, F80s, D610, N18-200, A6300

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    zachodniopomorskie
    Posty
    52

    Domyślnie

    grissley nie wiem czy moja odpowiedź będzie chodź trochę satysfakcjonująca, bo Nie za bardzo też rozumiem, czy chodzi tylko o opinię dotyczącą plecaka, do którego jest link, czy też o opinię firmy. Ja u nich nic jeszcze nie kupowałem ale mój zaprzyjaźniony zakład foto kupował u nich blendy i inne wyposażenie studia i było ok. Nie wiem też, co oznacza dla Ciebie pojęcie ludzka cena.

    Samemu nabyłem jakiś czas temu malutki, ale pojemny plecak Sling Shot 100AW Lowepro. Noszę w nim body, trzy stałe obiektywy 20mm, 50mm i 80mm, lampe sabinke, trzy filtry polary, choć weszłyby jeszcze ze trzy, pilota do odpalania aparatu, nóż o długości 125mm, kompas, zapałki. Po wyjeciu lampy można włożyć jeszcze jeden obiektyw np. 105mm. Oczywiście w miejsce 20mm można wsadzić 35mm itd. Plecek ma jedno ramię do noszenia. Jednym ruchem można go przesunąć do przodu i uzyskać dostęp do wnętrza. Dla mnie jest to przydatne bo jeżdżę do roboty autem i wsiadając nie ściągam plecaka tylko przesuwam go tak, że leży na lewym udzie. Specjanie go nie szanuję. Łaże z nim po lasach, krzakach i trzcinach. Jak teren mocno się kurzy, to zakładam dołączoną do plecaka folie. Ale nie często. Plecek można spokojnie obsługiwać mając na rękach robocze rękawice.
    Nikon - cyfra i analog, kilka stałek, lampa, filtry, statywy i reszta

  5. #5

    Domyślnie

    O firmie mam opinię w miarę dobrą - ich statyuw spisuje się całkiem nieżle.
    Jaki ja mam problem z plecakiem: Mam teraz Fomei PVR3 i w ogole mi ten plecak nie pasuje.
    Nie mam tyle sprzętu, zeby go zapełnić (i nie planuje mieć), więc jest zbyt duży, jak na sam sprzęt foto.
    Z kolei nie bardzo tez mozna wrzsucic do niego (oprocz sprzetu) rzeczy typu kanapki, ksiazka, woda itp.
    Tzn da sie, zle nie jest to zbyt praktyczne ani wygodne.
    Efekt jest taki, że zamiast lustrzanki zazwyczaj zabieram ze sobą małpkę (i to czerwoną...)

    Mysle wiec nad 2 opcjami:
    1. Kupic jakis maly zgrabny plecak tylko na sprzet, ktory mam (body, 2 male obiektywy, lampa, databank)
    2. Kupic plecak duzy dwukomorowy oraz kabure na samo body z kitem.

    W obydwu przypadkach jest spory problem - do niczego malego D100 z gripem nie chce sie zmiescic. Ma toto 16cm wysokosci (a np Toploader 65 AW to tylko 15cm), nie liczac przykreconej plytki od statywu.

    Male plecaki - wiekszosc tych, na jakie patrzylem - to nie wiecej niz 15cm glebokosci, wiec póki co odpadaja.
    To samo niestety dotyczy również FunSporta - z gripem nie wejdzie. A szkoda.
    I to samo jest też z kaburami- jeszcze nie znalazlem takiej, ktora miala by 16cm (ok, KATA H-14 ma 16, ale to jest taka kaburo-torba, za duza dla mnie. A w dodatku cena zabija, 355zł)

    Na razie wiec wymyśliłem, że kupie dwukomorowy plecak Apollo (ktoś miał z nim do czynienia?), a na kabure bede sobie spokojnie polował.

    Wszelkie sugetie i porady osób, które miały podobne dylematy do moich, bardzo mile widziane

    A co do ludzkiej ceny - Apollo ma baaardzo ludzka cene, stowka
    A tak na prawdę - nie mam określonego maxa cenowego, ale raczej nie chciałbym sięgać w pułapy cenowe Lowepro czy KATy..
    Ostatnio edytowane przez grissley ; 15-03-2007 o 13:41
    F70, F100, S5Pro, S 10-20, N24 2.8D, N35 1.8G, N50 1.8D, N85 1.8D, N180 2.8D.
    Metz 40MZ3i, Metz 54MZ4i, Sony A5000 i A6600.
    ex -
    F3HP, F80s, D610, N18-200, A6300

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •