Witam wszystkich forumowiczów

Podczas jednej z ostatnich imprez jaką fociłem pojawił się Pan z długą na 7 metrów tyczką. Na czubku tyczki miał przypięty aparat(Bodajże Nikon d3100 + jakaś Sigma) . Domyśliłem się, że sprzęt wykorzystywany jest do tworzenia panoram. Zaciekawiło mnie to i chciałbym zgłębić temat.
Na 1 zdjęciu widać że do gniazd w aparacie przypięte są 2 kabelki. Czy ktoś z forumowiczów wie może za co te kabelki są odpowiedzialne ??
Na jakiej zasadzie odbywa się sterowanie głowicą gdzie zamontowany jest aparat..


Na zdjęciu 2 od okularów odchodzi jakiś kabelek.. Czy słusznie się domyślam że obraz z aparatu przekazywany jest i wyświetlany w okularach? Jak takie coś się nazywa?


Z góry dziękuje za odpowiedz i przepraszam jeśli zdjęcia są zbyt duże..