Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie ENELOOP XX AA R6 2500 mAh

    Używał ktoś z was akumulatorków ENELOOP XX AA R6 2500 mAh ? Mają tą samą jakość co ich mniejsi bracia o pojemności 1900 mAh? Na chwilę obecną używam eneloop AA 1900 mAh i jestem z nich bardzo zadowolony, potrzebuję dokupić kolejne 8 sztuk i zastanawiam się czy inwestowanie w większą pojemność ma sens, czy znacząco wydłuży to czas działania urządzeń podpiętych pod nie ? Używam ich do sabinki oraz nadajników radiowych pixel king.

  2. #2

    Domyślnie

    Podłączę się do pytania . Muszę nabyć dodatkowy komplet (8szt.) i zastanawiam się czy warto dokładać do nowej serii Eneloop.

  3. #3

    Domyślnie

    Przyjrzyjcie się, albo poczytajcie jak ma się sprawa z ich wielkością, a dokładnie z grubością - średnicą. Część takich wypasionych akumulatorów jest ciut grubsza i wówczas średnio wchodzą w niektóre sprzęty, albo jak wejdą i się rozgrzeją, to z kolei ciężej je wyjąć. Nie wiem jak jest w tym wypadku niestety i chętnie poczekam na odpowiedzi. Może wyszukiwanie frazy "czarne eneloopy" coś pomoże.

    W wątku na forum: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=211066 ludzie raczej są zadowoleni z czarnej wersji, która widocznie mniej się grzeje.
    Ostatnio edytowane przez mOSAd ; 10-08-2012 o 16:10

  4. #4

    Domyślnie

    Ja mam 3 komplety białych eneloopów i jeden czarny. Nie zauważyłem żadnej różnicy w grzaniu się i średnicy między nimi, do lampy i gripa wchodzą bez problemu (MB-D10, SB-900 i jakaś lampa Yongnuo, nie pamiętam numeru, a nie mam jej przy sobie). W sumie to chyba nie liczyłem nigdy błysków / czasu pracy gripa na jednych i drugich, więc trudno mi powiedzieć, czy czarne rzeczywiście mają większą wydajność, niby cyferki mówią same za siebie, ale ja nie zauważyłem jak do tej pory jakiejś większej różnicy. Gdybym miał kupować je jeszcze raz, to chyba bym wziął po prostu te które wychodziłyby mi taniej.

  5. #5

    Domyślnie

    MaciekW, dzięki za Twoją opinię.

  6. #6

    Domyślnie

    dość ciekawy test wydajności baterii i akumulatorów

    http://www.slrlounge.com/the-best-aa...or-photography

    wg mnie nie warto dopłacać do nowych eneloopów

  7. #7

    Domyślnie

    krolewicz, dzięki za link.
    Po przeczytaniu tego testu osobiście zamawiam "stare" Eneloop'y.

  8. #8

    Domyślnie

    też muszę w koncu dokupić bo staruszki ciągną już 6 lat, różnica w cenie stare 2000mAh - 30zł, nowe xx 2500 - 49zł , mam więc 3 zestawy za 90zł i jeszcze na dwa browki zostanie

  9. #9

    Domyślnie

    lepiej kupić nowe 2000

  10. #10

    Domyślnie

    mam kilka kompletów i białych i czarnych, nie zauważyłem problemów z podobno większą średnicą, stosuję je zamiennie i jestem zadowolony.
    sprzętem się nie chwalę... ale chętnie pochwalę się zdjęciami: www.janoo.pl

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •