Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Czy trzeba zasłaniać wizjer przy ustawieniach manualnych

    Czy nie zasłonięty wizjer wpływa jakoś na zdjęcia w trybie manualnym? Czy tylko na pomiary i automatykę aparatu.
    d750 | N 28-300 | Tamron 15-30 VC SP2 | Tamron 90 macro SP2 | N 50 1.8g |Lensbaby | SB-910 | Manfrotto 190GO!

  2. #2

    Domyślnie

    Na zdjęcia nie wpływa, na automatykę też nie, bo działasz na ustawieniach manualnych (więc automatykę masz wyłączoną). Co najwyżej może wpływać na pomiary, ale jak mierzysz światło patrząc w wizjer to automatycznie go zasłaniasz.

  3. #3

    Domyślnie

    Zasłaniać wizjer zaleca się przy długich czasach ekspozycji (np. w astrofotografii), aby nie było wpływu światła otoczenia na zarejestrowane zdjęcie.
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  4. #4

    Domyślnie

    ...oraz w przypadku robienia zdjęć 'ze słońcem'. Ogólnie zawsze wtedy kiedy czas naświetlania i/lub warunku wskazują na to, że przez wizjer może wpaść do środka znacząca ilość światła.

  5. #5

    Domyślnie

    W D700 przy długich naświetlaniach powyżej 10s zasłonięcie wizjera wydłuża czas ekspozycji o 50%. Nic dziwnego, że wbudowali kurtynę wizjera w body.
    flickr / Rolleicord, Canon

  6. #6

    Domyślnie

    A myślałem, że to taki ekstrawagancki ficzer przydatny w bardzo specyficznych sytuacjach. Jednak robi swoje
    | D800 | D700 | 14-24 | 24-70 | 70-200vr2 | 35 | 50A | S85 | 3x SB900 |3x SB800 | Phottix Odin

  7. #7

    Domyślnie

    Na dlugich czasach to jest wskazane a w przypadku filtrow "kwadratowych" na zdjeciach przy mocniejszym swietle widoczne jest nawet takie magiczne "kolo"

  8. #8

    Talking

    Cytat Zamieszczone przez Greg77 Zobacz posta
    Na dlugich czasach to jest wskazane a w przypadku filtrow "kwadratowych" na zdjeciach przy mocniejszym swietle widoczne jest nawet takie magiczne "kolo"
    Dlaczego z kwadratu wychodzi koło? Coś mi tu nie gra z geometrią.
    Umysł ludzki jest jak spadochron, użyteczny jest tylko wtedy gdy jest otwarty.

  9. #9

    Domyślnie

    Bo przód "słoika" sie odbija we filtrze. Mam jeden taki kwadrat i muszę go sobie przysłaniać ręką
    Nikoś D90 + MB-D80 + Nikkor 16-85 VR + Nikkor 70-300 VR + Cosina 100 macro + SB-600 + Velbon Sherpa 600R
    Moja racja jest mojsza, niż Twojsza. Moja racja jest najmojsza!

  10. #10

    Talking

    Cytat Zamieszczone przez żółto-czarny Zobacz posta
    Bo przód "słoika" sie odbija we filtrze. Mam jeden taki kwadrat i muszę go sobie przysłaniać ręką
    Wina soczewki, że nie jest matowa. Znów Pan Nobuaki Sasagaki czegoś niedopatrzył.
    Filtry: okrągłe, prostokątne a nawet kwadratowe, obiektywy/ soczewki zawsze okrągłe i krzywe a zdjęcia zawsze wychodzą proste i prostokątne - trudno to ogarnąć i zrozumieć.

    W instrukcji obsługi Nikona F70 było/ jest napisane, aby przy dłuższym nieużywaniu zasłaniać wizjer. W wyposażeniu była taka nakładka, którą nitką przywiązałem.
    Umysł ludzki jest jak spadochron, użyteczny jest tylko wtedy gdy jest otwarty.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •