Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar mac87
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    ok. Nysy, Grodkowa
    Posty
    139

    Domyślnie Kolory zdjęć niejednakowe

    (nie wiem czy odpowiedni dział)
    Mam taki problem i nie wiem o co chodzi: otwieram zdjęcie w przeglądarce Windows kolory są takie jakie podciągnałem w ps, ale gdy chcę to zdjęcie ustawic na tapete to tego nasycenia już nie ma. Gdy to samo zdjęcie wrzucę do Irfanview również nie ma tego nasycenia. O co chodzi?

    a to już w Irfanview


    Edit: Zdjęcia zapisałem jako Tiff i po wrzuceniu na tapete jest ok, ale Irfanview różnicy już nie widzi.
    Czy wszystko polega na odpowiednim zapisie zdjęcia?
    Ostatnio edytowane przez mac87 ; 26-07-2012 o 14:50
    D90 / 18-105 / Blenda F&V

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mac87 Zobacz posta
    (nie wiem czy odpowiedni dział)
    Mam taki problem i nie wiem o co chodzi: otwieram zdjęcie w przeglądarce Windows kolory są takie jakie podciągnałem w ps, ale gdy chcę to zdjęcie ustawic na tapete to tego nasycenia już nie ma. Gdy to samo zdjęcie wrzucę do Irfanview również nie ma tego nasycenia. O co chodzi?

    a to już w Irfanview
    o profile - njprawdopodobniej problem z AdobeRGB i sRGB - w PSie na koniec skonwertuj zdjęcie do profilu sRGB i na tapecie będzie ok
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar mac87
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    ok. Nysy, Grodkowa
    Posty
    139

    Domyślnie

    Zrobiłem tak: wywoałałem zdjęcie w ACR i na dole zmieniałem z Adobe RGB na ColorMatch RGB i zapisałem w PS jako jpg i jest ok, ale co ze zdjęciami których już nie wywołam bo mam zapisane jako jpg bez oryginalnych NEF'ów?
    D90 / 18-105 / Blenda F&V

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mac87 Zobacz posta
    Zrobiłem tak: wywoałałem zdjęcie w ACR i na dole zmieniałem z Adobe RGB na ColorMatch RGB i zapisałem w PS jako jpg i jest ok, ale co ze zdjęciami których już nie wywołam bo mam zapisane jako jpg bez oryginalnych NEF'ów?
    otwórz wszystko i puść akcję w PS: Zadaj konwersję na sRGB, zapis i zamknięcie

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Przemek Paśnik Zobacz posta
    otwórz wszystko i puść akcję w PS: Zadaj konwersję na sRGB, zapis i zamknięcie
    I dołączenie profilu sRGB do pliku zdjęcia. Przy czym w aplikacjach z zarządzaniem barwą (PS) i bez (Windows, Irfan) zawsze będzie różnica. Im szerszy gamut monitora tym większa.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  6. #6

    Domyślnie

    dokładnie, skrót myślowy

    w Irfanie da się włączyć zarządzanie

  7. #7
    Oszczędny w słowach Awatar mac87
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    ok. Nysy, Grodkowa
    Posty
    139

    Domyślnie

    Dobrze zrobiłem?
    Właczyłem nagrywanie akcji -> edycja -> ustawienie koloru -> przestrzenie robocze -> RGB -zamiana na sRGB IEC6... -> zapisz -> ok ,
    nastepnie wrzuciłem zdjęcie, zapisałem jako .jpg, zamknałem. Pózniej sekwencja wsadowa i ścieżka do folderu ze zdjęciami. Poszło wszystko, na tapecie jest nasycenie kolorów więc chyba o to chodziło
    Irfan nadal nie pokazuje nasycenia, ale odpuszczę to sobie.
    Dzięki za pomoc.
    D90 / 18-105 / Blenda F&V

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •