Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Astrofotografia - czy ktoś pstryka

    Witam!

    Czy ktoś bawi się w robienie zdjęć nieba teleskopem? Księżyc, planety, mgławice. Jakiego sprzętu używacie, pochwalcie się swoimi zdjęciami i sprzetem

  2. #2

    Domyślnie

    Trochę się przymierzam, mam sigmę lustro 600mm/f8 + TC2x. W mieście księżyc wychodzi jako tako ale na gwiazdy i mgławice szykuję się w lipcu na obozie tu gdzie mieszkam jest za jasno od lamp domów itp.
    D300|D70s|Coolpix S10|T 70-210/2.8 LD|T 17-50/2.8 XR Di|N 50/1,8 |N 24-120VR|N 70-300VR|N 80-400VR|S 170-500|TC 1,5xKenko|pierścienie pośrednie Kenko| SB800|statyw 190PRO+486RC2

  3. #3

    Domyślnie

    Tylko niech nikt nie rzuca sprzetem kiedy kazde zdjecie ksiezyca lub gwiazd robione przez otwarty balkon lub okno bedzie nieostre
    Mi zajelo prawie 15 minut zanim sie polapalem dlaczego przez otwarty balkon nie ostre a z za zamknietych drzwi bylo ok
    Problem byl w tym ze przy zewnetrznej temper. -30 gorace powietrze uchodzace z mieszkania skutecznie rozmywalo obraz

  4. #4

    Domyślnie

    na mgławicę chyba troszkę ciemno. A co z napędem? Jaki statyw i jaki napęd do tego bo raczej zwykły statyw nie wystarczy a zdjęcia z czasem 1-3s będą zbyt krótkie a przy 30s będą linie prawie na cały kadr. Teleskop już prawie wybrałem Teleskop Sky-Watcher (Synta) SKDOB 8" jasny i duży. Kwestia soczewki barlowa 2x troszke go przyciemni no i napęd bez tego ani rusz. Ogniskowa 1200 już księżyc można pstrykać planety niebardzo do mgławic prawie ideał

  5. #5

    Domyślnie

    hmm a nielepiej cos kupic juz z napedem np cos do celestrona next star lub next star SE ale to juz drozej

    edit

    teraz tak popatrzylem na twoj wybrany teleskop i stwierdzam ze i fajny jasny i dlugi ale o naped do dobsona to ciezko bedzie. Jeszcze sie nie spotkalem z czyms takim a jak jest to i pewno drogie. Wiec tylko azymutalne, paralaktyczne jak juz z napedem .

    hehe a tu jest dobra stronka jednego goscia co wlasnie strzela ladne fotki, ale sprzet ma taki ze no szczene trza dzwigac z podlogi http://www.pala.2com.pl/
    Ostatnio edytowane przez kronos28 ; 13-03-2007 o 00:23
    |D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
    Pozdrawiam Tomek Kić

  6. #6

    Domyślnie

    Widzę że kolega z Mińska jeszcze nas zaskoczy. Fajnie bo na forum nie było dużo zdjęć tego typu.

    pozdrawiam i czekam na zdjęcia

  7. #7

    Domyślnie

    no widze, ze temat ciekway i mily szkielku i oku
    troche sie bawilem w taka fotografie i jeszcze bede.
    W zestawiem mam teleskopik z Żywca z napedem i montazem paralaktycznym.
    Teleskop z lustarkiem 120mm, ogniskowa 800 w ukladzie Newtona. Do tego przejsciowka do nikosia robiona na zamowienie gdzies w Lublinie i tyle.
    Zdjeciowo niestety nie jestem z tego zestawu zadowolony a to z kilku powodow.
    1. w czasie zamawiania teleskopu informowalem, ze bedzie on sluzym do astro-foto. Niestety nie uwzglednili mi tego wiec sam przerabialem.
    2. naped raczej cieniutki, bo sklada sie z jakis trybikow i silnika krokowego na 12V (prad zmienny)
    3. obraz nie zachwyca ostroscia (moze z powodu mojej ingerencji)
    Jeśli nachodzi mnie ochota by zrobić coś wielkiego, siadam chwilę w kącie i czekam aż mi przejdzie

  8. #8

    Domyślnie

    glisek z napedami to jak z dobrymi (w miare) szklami dobry tracker zaczyna sie od 700 - 1000 zl. Sam mam Celestrona PowerSeeker 127EQ na montazu paralaktycznym nic specjalnego od do popatrzenia sobie do astro foto to mysle ze to sie nie nadaje. Najlepiej jak juz z napedem to kupowac cos w zestawie tak jak np seria Nexstar Celstrona bo wychodzi taniej jakby sie mialo kupowac osobno naped - to zazwyczaj caly montaz jest, i osobno teleskop.

    Gabriel wczoraj w nocy sobie tak posiedzialem nad tematem i gdzies wykopalem ze jednak nie ma napedow do montazu dobsona. Problem tez jest z mikroruchami jak sie nie zna dobrze na namierzaniu obiektow to poczatkujacemu ciezko bedzie odszzukac. Ogolnie szpenie co w tym siedza to proponuja jednak paralktyczne zestawy bo latwiejsze w obsludze - odpalasz jakis programik z mapa sprawdzasz ustawienia jakie dac i na podzialce montazu i zazwyczaj trafiasz - tak mi wczoraj powiedzieli Ale ludziska optycznie baaardzo sobie chwala tego sky-watchera co wybrales ale do obserwacji (podobno śiwetne widoki z tej synty ) do astro-foto, wlasnie ze wzgledu na brak napedow to raczej nie radza.

    Krążąc po necie widzialem fotki ktore ludzie robia za pomoca Vespy
    |D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
    Pozdrawiam Tomek Kić

  9. #9

    Domyślnie

    TO ja mam 2 sprawy - 1. Cześć Gabryś Ciebie się tu nie spodziewałem, ale przecież mówiłeś, że kupujesz Nikosia. 2. Stronka Delta optical - ta firma ma siedzibę w Nowych Osinach, więc rzut beretem Możesz obejrzeć namacalnie opisywany przez kronosa sprzęt.
    Ostatnio edytowane przez fIlek ; 13-03-2007 o 21:01

  10. #10

    Domyślnie

    Synta 8" to już mój 3 teleskop. Troszke kiedyś próbowałem pstrykać niebo mam nawer dwa udane zdjęcia zrobone jeszcze analogiem.Oto jedno z nich właśnie z synty tylko 10" którą miałem wcześniej. Sukam kogoś z okolic, żeby razem popstrykać.

    http://picasaweb.google.pl/gabrielr2...25078450862194

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •