Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Domena .COM

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez enthropia Zobacz posta
    Nie wiem co to za domena, komercyjna czy nie, ale w najgorszym wypadku możesz jej nie przedłużać. Domana wygaśnie, a potem będziesz mógł ją ponownie kupić u innego rejestratora licząc na to, że jaj nikt nie przejmie. Ryzykowne, ale działa.
    Ja tak chcialem zrobic i mi jakis wegier sprzed nosa sprzatnal, zamiast .com musze miec .net

  2. #12

    Domyślnie

    Chyba nie zostało mi nic innego niż wysłanie faksu z prośbą o wydanie kodu AUTHINFO razem z kopią dowodu osobistego i czekanie aż łaskawie mi go wydadzą.
    Jeszcze przestrzegając was przed tą firmą opiszę jeden z moich przebojów z tymi "fachowcami" - w zeszłym roku przysłali mi fakturę za domenę .pl na ~100zł (co przedłużenie cena wzrastała) postanowiłem przenieść domenę do dużo tańszego i bardziej fachowego Dropped.pl. Wysłałem do cal.pl prośbę o wydanie AUTHINFO i w odpowiedzi dostałem informację, że zgodnie z ich regulaminem muszę wysłać wniosek faksem razem z dodatkowymi dokumentami (mają system wniosków razem z kodem kreskowym na nim, który jest identyczny dla wszystkich wniosków ;D). Poczytałem trochę o cal.pl w internecie i znalazłem sposób na wydanie kodu AUTHINFO jeśli cal..pl było tylko pośrednikiem przy rejestracji, a prawdziwym rejestratorem był consultingservice.pl, do którego wystarczyło tylko wysłać e-mail z konta pocztowego jakie mam zapisane w danych kontaktowych do domeny ze słowami "proszę o wydanie kodu AUTHINFO dla domeny nazwadomeny.pl " i po kilku godzinach otrzymałem kod AUTHINFO i jeszcze jedną wiadomość od cal.pl "Niestety nie udalo sie nam z Panelm skontaktowac pod nr tel. podany w CK. Chielibysmy zapytac czy bylby Panzainteresowany pozostawieniem domeny pogonmogilno.pl w cal.pl przy jednoczesnym ustaleniu na stale ceny odnowienia domeny na poziomie 55 zl netto?" . Pomyślałem, że dam im ostatnią szansę i zgodziłem się na podane przez nich warunki. Odpisali, że w Panelu Klienta jest już wygenerowana faktura, już chciałem płacić a tu w polu kwota do zapłaty stara cena 98 zł. Wysłałem kolejną wiadomość i dopiero wtedy faktura była zgodna z wcześniejszą umową. Kilka tygodni temu dostałem przypomnienie o odnowieniu domeny z kwotą do zapłaty 98zł. No i tym sposobem cal.pl straciło klienta z 6 letnim stażem. Przeniosłem domenę do Dropped.pl i za 3 lata zapłaciłem 150 zł (+10 zł za ukrycie danych abonenta we WHOIS za rok). Od cal.pl cały czas dostaje maile przypominające o konieczności zapłaty za odnowienie domeny.
    Dlatego jeśli nie chcecie mieć problemów z obsługą domen nie rejestrujcie ich w cal.pl. Hosting też mają tragiczny i 2 lata temu przeniosłem go do linuxpl.com z którego jestem średnio zadowolony, ale jest o niebo lepiej niż w cal

  3. #13
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Księżyc
    Posty
    578

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Greg77 Zobacz posta
    Ja tak chcialem zrobic i mi jakis wegier sprzed nosa sprzatnal, zamiast .com musze miec .net
    No niestety, to jest ryzyko.
    Bardziej popularne domeny często zwija jakaś mafia domenowa z takich właśnie Węgier czy innej Bułgarii.


    rychu_cmg
    A skoro mówisz o dropped, to nie możesz sobie wykupić tam opcji na przejęcie tej domeny?
    Jak Ci authinfo nie chcą obecni posiadacze wydać, to może to będzie rozwiązanie?

    Poza tym, nie wiem jak u tego rejestratora, ale często jest tak, że authinfo nie wydają np 14 czy 30 dni przed datą wygaśnięcia domeny.

    A jeszcze trzecia opcja, ale dość zawiła - trzeba by się dowiedzie kto jest faktycznym rejestratorem tej domeny, potem znaleźć firmę hostingową, która również korzysta z tego rejestratora, założyć w niej hosting i poprosić o przepięcie domeny. Robiłem takie sztuczki.
    Ostatnio edytowane przez enthropia ; 23-07-2012 o 19:07

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez enthropia Zobacz posta
    No niestety, to jest ryzyko.
    Bardziej popularne domeny często zwija jakaś mafia domenowa z takich właśnie Węgier czy innej Bułgarii.
    Wystarczy zerknac na domene greg77.com i zobaczyc co tam jest.....teraz jest juz przekierowanie, wczesniej stalo cos jeszcze bardziej prymitywnego

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez enthropia Zobacz posta
    No niestety, to jest ryzyko.
    Bardziej popularne domeny często zwija jakaś mafia domenowa z takich właśnie Węgier czy innej Bułgarii.


    rychu_cmg
    A skoro mówisz o dropped, to nie możesz sobie wykupić tam opcji na przejęcie tej domeny?
    Jak Ci authinfo nie chcą obecni posiadacze wydać, to może to będzie rozwiązanie?

    Poza tym, nie wiem jak u tego rejestratora, ale często jest tak, że authinfo nie wydają np 14 czy 30 dni przed datą wygaśnięcia domeny.

    A jeszcze trzecia opcja, ale dość zawiła - trzeba by się dowiedzie kto jest faktycznym rejestratorem tej domeny, potem znaleźć firmę hostingową, która również korzysta z tego rejestratora, założyć w niej hosting i poprosić o przepięcie domeny. Robiłem takie sztuczki.
    Nie ma czegoś takiego jak opcja na domenę .com . Dziś wysłałem faks zobaczymy jaka będzie odpowiedz. Rejestratorem domeny jest niestety cal.pl

  6. #16

    Domyślnie

    Udało się wyciągną od nich kod AUTHINFO. Początkowo odrzucili wniosek ze względu na nieczytelną drugą stronę dowodu, jednak wykłóciłem się i dosłałem skan dowodu na ich maila i po 2 dniach wydali mi kod. Zleciłem już płatny transfer i będę musiał poczekać 5 dni aż transfer przejdzie. Domena wygasa mi 31 lipca czy mam się obawiać przejęcia jej przez inną osobę ?

  7. #17

    Domyślnie

    W większości firm (nie wiem czy u nich) masz blokadę na wygasłą domenę. Blokada polega na tym, że masz chyba 2 tygodnie na jej opłacenie. Domena oczywiście wtedy nie działa, ale za to nikt nie może jej przejąć. Ja często tak mam, że dowiaduję się o wygaśnięciu domeny jak strona przestaje działać. Opłacam i po paru godzinach wszystko znowu OK.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •