Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21
  1. #11

    Domyślnie

    Chodzi mi o publikowanie. Nie chcę ćwiczyć retuszu, bo go już się dość naćwiczyłem. Potrzebuję bardziej czegoś na pokaz umiejętności, ale nie tylko d&b ale coś więcej - coś jak ze zlinkowanym wcześniej zdjęciem żebym mógł pokazać też po mojej obróbce. Niestety to był jpg w dodatku niskiej rozdzielczości. Chciałbym coś tego typu tylko dobrej jakości. Ja mam obsesję na punkcie światła i tego żeby każdy szczegół był dopracowany przed zrobieniem zdjęcia, nie będę specjalnie robił zdjęć niedopracowanych po to, żeby pokazać poziom obróbki. Jeszcze by ktoś pomyślał, że takie zdjęcia robię na co dzień, a reszta to zasługa retuszu . Zdecydowanie wolę wziąć RAWy udostępniane do tego celu. Takie zdjęcia o jakich wspominasz na DA można mieć w RAWach z modelmayhem, no ale chodzi mi konkretnie o te specyficzne przykłady jakie podałem.
    Ostatnio edytowane przez ThomasVoland ; 18-07-2012 o 12:25

  2. #12

    Domyślnie

    tak udało mi się obrobić. Czy dobrze?




    z tego rawa


  3. #13

    Domyślnie

    Obawiam się, że usunąłeś fakturę skóry. Poza tym palce do poprawy razem z paznokciami, nierówno pomalowane usta na dole, zęby też by można poprawić.

  4. #14

    Domyślnie

    Masz bardzo mocno sprecyzowane wymagania, obawiam się, że w połączeniu z RAWami (już nie mówiąc o tych 60MPx...) będzie to bardzo ciężkie do wyszperania w internecie na licencji pozwalającej na obróbkę i publikację.

    Jeśli sam sobie ich nie zmajstrujesz raczej nikt Ci nie pomoże.

  5. #15

    Domyślnie

    No w każdym razie warto zapytać. Te 60mpix to jakiekolwiek beauty bym zobaczył. Niekoniecznie takie ze zmasakrowaną twarzą. Bo powiększenie 36mpix do 60 i obrabianie żeby tylko zobaczyć zamulanie kompa to jednak nie to samo.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skinny500 Zobacz posta
    No w każdym razie warto zapytać. Te 60mpix to jakiekolwiek beauty bym zobaczył. Niekoniecznie takie ze zmasakrowaną twarzą. Bo powiększenie 36mpix do 60 i obrabianie żeby tylko zobaczyć zamulanie kompa to jednak nie to samo.
    Jeśli tylko do sprawdzenia zamulania, to dokładnie to samo :>

  7. #17

    Domyślnie

    Wydaje mi się że skoro pixele będą wtedy rozciągnięte, to dla programu będzie co innego niż znacznie bardziej szczegółowe zdjęcie. Na pewno działa jakaś mechanizm kompresji, inaczej potrzeba by jakichś kosmicznych ilości ramu. No ale to takie moje gdybanie.

  8. #18

    Domyślnie

    Nie da się rozciągnąć piksela, jeśli zrobisz interpolację i zapiszesz taki plik to po ponownym otwarciu będzie to większy plik.
    Pomijając mniejszą ilość detali na zdjęciu to efekt czysto informatyczny powinien być moim zdaniem identyczny.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RobertMiernik Zobacz posta
    +10! :>

    skinny500, weź aparat wyjdź na ulicę i strzelaj po kolei każdą jak leci, gwarantuje, że materiału w godzinę zbierzesz sobie na miesiąc obróbki.
    i jeśli będzie robił do dość perfidnie zapewne dostanie i w mordę

  10. #20

    Domyślnie

    Da się rozciągnąć - przy zerowej kompresji będzie to kilka pikseli z czego każdy zapisany jako oddzielny, wtedy byłaby sytuacja o której piszesz i nie miało by żadnego znaczenia czy plik miał od razu 60 mpix, czy to tylko rozciągnięte 12mpix. Przy użyciu kompresji będzie to grupa pikseli opisana w jakiś sposób więc zdjęcie mniej szczegółowe dużo łatwiej będzie zmniejszyć w pamięci - wtedy zdjęcie rozciągnięte będzie mniej pamięciożerne. Wydaje mi się, że gdyby nie było żadnej bezstratnej kompresji, to potrzeba by znacznie większych ilości pamięci RAM niż te które siedzą w dzisiejszych PCtach, dlatego zakładam że obróbka pliku ze średniego formatu będzie dawałą bardziej po kości niż z D700 tyle że interpolowanego.
    Ostatnio edytowane przez ThomasVoland ; 18-07-2012 o 22:42

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •