Close

Strona 2 z 31 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 309
  1. #11

    Domyślnie

    Też dobra opcja Reed. Ale czy to nie będzie przypadkiem tworzenie konkursu bardzo konkurencyjnego. Zaryzykuję stwierdzenie że nawet takiego który swoją popularnością może pokonać obecną "Zabawę w RAW" a co za tym idzie w konsekwencji doprowadzić do tego że ludzie sobie odpuszczą konkurs w obecnej formie...

  2. #12

    Domyślnie

    Tak też zrozumiałem idee twórców zabawy. By szanse były wyrównane, a użyte narzędzia jak najprostsze. To, że warstwy zawitały "pod strzechy" w programach typu NX i LR i jawią się jako coś prostego i oczywistego, to nie znaczy, że efekty uzyskane za ich pomocą są proste do osiągnięcia w typowych wywoływarkach RAWów.
    Ja także nie widzę przeszkód by zrobić (dodatkowo?) zabawę bez ograniczeń, gdyż na dzisiejszym etapie rozwoju aplikacji, przestała być to wiedza tajemna i myślę, że zarówno zdjęcia, jak i obróbki będą przez to o wiele ciekawsze.
    Nazwałbym ją jedynie po imieniu - obróbką w dowolny sposób. Jedno zastrzeżenie jakie lęgnie mi się w głowie, to ewentualny zakaz dodawania własnych treści typu nowy człowiek, ptaki wklejone z innej pracy, niebo itd. Gdyż w ten sposób z oryginału może zostać tylko cień na ścianie. Przy tym zastrzeżeniu zastanawiam się jedynie co z dodawanie, flar i elementów klimatycznych typu mgiełka lub promienie światła. Tu chyba nie miałbym nic przeciwko. Waham się co do tekstur. Dlatego, że po pierwsze nadają one bardzo indywidualny i silny charakter. Po drugie często przesłaniają zdjęcie i można by wygrać ttylko dzięki teksturze. Po trzecie są jednak dodatkowym zdjęciem nałożonym na oryginał. No i po czwarte - bo nie chce mi się ich stosować.

    Można by też wprowadzić jednoczesną obróbkę i głosowanie w obu wersjach. Na to samo zdjęcie obrabiane według dwóch różnych zasad. Każdy by mógł nadesłać do jednej lub obu zabaw. Po pewnym czasie wyszłoby, która jest popularniejsza. I można by też było porównać jak na efekt końcowy wpływa ograniczenie użytych środków.
    Ostatnio edytowane przez mOSAd ; 10-07-2012 o 20:22

  3. #13

    Domyślnie

    Według mnie bez sensu jest wprowadzanie nowej zabawy typu digiart, bo tam też pojawią się głosy, że jeden uczestnik użył filtrów Nik Software, a drugi niestety musiał się z tym męczyć samodzielnie. Co do zabawy w RAWki, pozwolę sobie zacytować siebie, bo nie chce mi się tego drugi raz klepać. W regulaminie stoi, iż:
    Cytat Zamieszczone przez Czarny. Zobacz posta
    Nie można używać Photoshopa, Paint Shop pro, Painta ani żadnego innego oprogramowania, które służy do ew. ingerencji lokalnej w treść zarejestrowaną na zdjęciu,
    ale:
    Istnieją tylko ograniczenia programu do wywoływania surowego pliku,
    czyli jeśli program do wywoływania rawów, jakim jest ACR umożliwia korekcję lokalną to nic nie stoi na przeszkodzie, by te możliwości wykorzystać. Nie ma punktu, który by zabraniał dokonywania takich korekt.
    Ta zabawa ogranicza nas do programów do wywoływania plików RAW... i super, ale dlaczego mamy sztucznie ograniczać ich możliwości. Trzymajmy się tego, że wszystko co znajdziemy w tego typu programach jest dozwolone.
    I tak, żeby osiągnąć ciekawy efekt trzeba włożyć w to swoje umiejętności. Jeżeli ktoś ich nie posiada to i możliwość stosowania pędzelków mu nie pomoże.
    Ja jestem za pozostawieniem zabawy w dotychczasowej formie z możliwością wykorzystywania wszystkich dobrodziejstw wywoływarek RAWów.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mOSAd Zobacz posta
    Miło by było gdyby ktoś z organizatorów zabawy to uściślił, bo widać, że interpretacje są różne. A różnice po zastosowaniu lokalnych pędzli są niebotyczne.

    Ułatwię zadanie zadając pytania pomocnicze:
    1. Czy np. w portrecie dozwolone jest doświetlenie twarzy lub jej części?
    2. Czy dozwolona jest miejscowa obróbka kontrastu, koloru, ostrości, jasności, balansu bieli? Na przykład w celu zmiany koloru włosów, oczu, paznokci, ust, pigmentacji skóry, rysunku oczu, usuwania worków pod oczami, zmarszczek.
    3. Czy można retuszować zdjęcia usuwając np. piegi, zmiany skórne, zmarszczki, linie wysokiego napięcia, śmieci na trawie itp.?
    4. Czy dozwolone jest stosowanie gradientowych masek lub pędzli zmieniających ekspozycję lub kolor, balans bieli itp. Czy można stosować dowolny kształt maski?
    5. Czy można stosować winietę ekspozycji i jasności?
    6. Czy można stosować winietę ostrości, nasycenia, balansu bieli itp.?
    7. Czy dozwolone są narzędzia HDR?

    PS. Dlaczego tak rozumiem zmiany lokalne jak powyżej? Ano dlatego, że wszelkie pędzle, u-pointy i cokolwiek klikane na zdjęciu, to jest dokładnie to samo co praca na warstwach w PS-ie. To identyczny mechanizm, tylko interfejs użytkownika jest inny. Zamiast samemu tworzyć maskę, zaznaczać obszary przezroczystości, czy operować lassami, to robi to za nas program, ukrywając mechanizm warstw przed nami - bo tak prościej to się obsługuje. A skoro niedozwolona jest praca na warstwach z PS, to trudno dopuścić analogiczne narzędzia z LR czy NX.
    O ile sie nie myle, to softem Pebala mozna wolac a jest to soft do HDR, upointy to przeciez podstawa NXa......chetnie poczytam co wolno a co nie

    Cytat Zamieszczone przez Reed Zobacz posta
    Natomiast nie widze poblemu, aby otoworzy drugą zabawę, bez barier w regulaminie.
    Jestem za......moge dac jakiegos pozadnego RAWa od siebie do zabawy......pozadnego i nie kosz.


    Czarny ja rozumeim dokladnie tak jak napisales na "kolorowo", zakaz uzywania PSa, ale mozna wykozystac mozliwosci programow do wolania RAWow i tak tez kiedys tutaj podsylalem Pamietam, ze nie bylo wolno ingerowac w zdjecie poprzez usuwanie elementow fotografi, wtedy chodzilo o kable wysokiego napiecia....
    Ostatnio edytowane przez Greg77 ; 10-07-2012 o 21:03

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Greg77 Zobacz posta
    Jestem za......moge dac jakiegos pozadnego RAWa od siebie do zabawy......pozadnego i nie kosz.
    To już lepiej nie dawaj
    Może ktoś inny da poRZądniejszego

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paul.g.85 Zobacz posta
    To już lepiej nie dawaj
    Może ktoś inny da poRZądniejszego
    Dobra walnalem byka......ale nie biore udzialu w zabawie, bo RAWy ktore sa tutaj dawane nawet nie zachecaja do zabawy.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Greg77 Zobacz posta
    Dobra walnalem byka......ale nie biore udzialu w zabawie, bo RAWy ktore sa tutaj dawane nawet nie zachecaja do zabawy.
    To jest kwestia tego co kogo i do czego zachęca. Gdybyś spojrzał na to z innej strony i potraktował obecną zabawę jako jakieś wyzwanie i sprawdzenie siebie to wtedy byś podjął wyzwanie
    Czy wszystko w życiu musi być takie proste i zawsze musi tak być żeby nam się podobało i było po naszej myśli?

    A gdzie ta nasza zdolność do przystosowania się?
    Płaczesz jak dziewczynka która nie dostała tego co jej się podoba. Trzeba zacisnąć zęby i być mężczyzną

    PS. Zapewne w grupie 30 osób które brały udział w ostatniej edycji też znalazły by się takie którym się portret nie podobał ale mimo to wzięły udział w zabawie.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paul.g.85 Zobacz posta
    Zapewne w grupie 30 osób które brały udział w ostatniej edycji też znalazły by się takie którym się portret nie podobał ale mimo to wzięły udział w zabawie.
    Nie placze, tylko proponuje zeby przeniesc ten konkurs na ciekawszy poziom a ten portret byl jednym z najlepszych RAWow jakie ostatnio tutaj widzialem.
    Trudno zeby robic cos z przypadkowych zdjec i cropowac fotografie o 3/4 zeby uzyskac zadowalajacy kadr.
    Zdjecie ktore jest wstawione teraz po mocnym wykadrowaniu bedzie sie do czegos nadawal, bo jest tam bardzo dobry kadr, ale jak tu obrabiac znaczek pocztowy i uzyskac jakosc??
    Akurat ja do placzacych nie naleze, jak sie nie podoba to nie biore udzialu.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Greg77 Zobacz posta
    Nie placze, tylko proponuje zeby przeniesc ten konkurs na ciekawszy poziom a ten portret byl jednym z najlepszych RAWow jakie ostatnio tutaj widzialem.
    Trudno zeby robic cos z przypadkowych zdjec i cropowac fotografie o 3/4 zeby uzyskac zadowalajacy kadr.
    Zdjecie ktore jest wstawione teraz po mocnym wykadrowaniu bedzie sie do czegos nadawal, bo jest tam bardzo dobry kadr, ale jak tu obrabiac znaczek pocztowy i uzyskac jakosc??
    Akurat ja do placzacych nie naleze, jak sie nie podoba to nie biore udzialu.
    Ja tak samo więc akurat w tej edycji też udziału brał nie będę, ale w poprzedniej wziąłem, bo nie ważne dla mnie czy portret czy krajobraz, itd.

  10. #20

    Domyślnie

    chlopaki, odbiegacie od tematu (wycropowalem 70% obrazka )
    Reed
    Stopka w remoncie
    Flickr

Strona 2 z 31 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •