Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 70
  1. #1

    Exclamation Allegro i raty PayU - ostrzeżenie.

    Trochę sie sprawą zainteresowałem i takie coś znalazłem na sieci. Może komuś to pomoże podjąć decyzję.

    Ostrzeżenie dla tych, którzy zdecydują się na zakup ratalny, a nie otrzymają pożyczki! Otóż, jest ewidentnie napisane, cyt: "Decyzję partnera pożyczkowego otrzymasz online i e-mailem. Jeśli nie otrzymasz kredytu, będziesz mógł zrezygnować z zakupu."

    I tutaj pojawia się problem. Otóż, nie otrzymałem kredytu, więc chcę zrezygnować z zakupu, ale... i tu uwaga nie ma takiej opcji nigdzie. Wiadomo, że z Allegro jedyny kontakt jaki jest to mailowy (żenada), no ale zastawiają się jak mogą, żeby nikt im nie zawracał 4 liter. Tak więc korzystając z formularza wysyłam mail'a. Oto odpowiedź, jaką wysyła Allegro do tych, którzy nie otrzymali pożyczki, mimo, że wyżej ewidentnie pisze, że można zrezygnować z zakupu jeśli nie otrzymasz kredytu:

    "Nikt nie zwalnia kupującego z umowy kupna, którą zawarł - decyzją serwisu nie otrzyma on ostrzeżenia, jednak jest to wyłącznie wewnętrzny mechanizm, podobnie jak system komentarzy. Sprzedający może domagać się zapłaty za przedmiot, ma do tego prawo, podobnie jak w każdej innej sytuacji".

    Czyli oznacza to, że kupujący ma prawo domagać się finalizacji transakcji (pełnej opłaty), wystawić negatywny komentarz, itd.

    Tak wyglądają raty allegro, więc nie proponuję nikomu z tego korzystać, bo to zwykłe naciąganie ludzi. Allegro na tych ratach nabija sobie kieszeń poprzez prowizje jakie zbiera od kupionych przedmiotów, a tzw. "raty" to tylko "polski marketing", czyli jak wydrenować kieszeń klientowi mydląc mu oczy systemem ratalnym.

    Sprawa wyglądałaby zupełnie inaczej gdyby decyzja o przyznaniu kredytu rozpatrywana była przed transakcją, jako opcja konta allegro. Wtedy byłoby to uczciwe, czyli logujesz się, w opcjach konta rozpoczynasz proces uzyskania kredytu, a następnie jak już dostaniesz to robisz zakupy. Umówmy się, im jest wszystko jedno, co za te pieniądze kupisz na allegro. Ale tak niestety to nie działa.

  2. #2
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Twierdzili, że transakcja nie dochodzi do skutku w przypadku nieotrzymania kredytu i sprzedający dostaje zwrot prowizji. Kolejna firma schodzi na psy.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  3. #3

    Domyślnie

    Spadłeś mi z tym tekstem z nieba.
    Dokładnie wczoraj chciałem wyliczyć sobie ile wynosiłaby dokładna rata .. ale ale - jest to możliwe dopiero po kliknięciu "KUP TERAZ".
    Również znalazłem tekst, że w wypadku nie przyznania kredytu można zrezygnować z zakupu - zachodziłem w głowę jak wygląda to w rzeczywistości.
    Odpowiedź już mam, dobrze, że się wstrzymałem. Ciekawe ile osób się na to natnie ..

  4. #4

    Domyślnie

    Szkoda, bo pomysł super... Ale to podlega pod UOK.

  5. #5

    Domyślnie

    Tez sie zastanawialem nad tymi ratami, ale jakos tak mialem watpliwosci i zrobilem zakupy w Euro i jak widze bardzo dobrze, bo jeszcze bym sie bujal z problemem gdybym nie dostal kredytu.
    .
    | D700 + MB-D10 | + | Samyang 85/1.4 + Tamron 24-70VC | + | Nissin Di866 II | + | 3x YN-RF603 |

  6. #6

    Domyślnie

    Na wykop z tym, zeby ludzie wiedzieli jak Alledrogo oszukuje swoich "klientow".

  7. #7

    Domyślnie

    W jakich ofertach mogę skorzystać z rat PayU?
    * Zapłata na raty możliwa jest w ofertach Kup Teraz! (bez licytacji) wystawionych przez konta Firma.
    * Kupując przedmiot na raty nie możesz skorzystać z opcji odbioru osobistego.
    W związku z powyższym można zrezygnować z zakupu bez podawania przyczyny, a firma nie może żądać zapłaty za przedmiot.
    Allegro zwróci prowizję za sprzedaż przedmiotu.

  8. #8

    Domyślnie

    Jeśli nawet kolega powyżej ma rację ja już czuję jak ludzie będą z allegro ganiali się po sądach i dochodzili swoich racji.
    Dla mnie to zbędna przyjemność, lepiej unikać tych rat.

  9. #9

    Domyślnie

    i znów Allegro gruppe i ich chore pomysły... to już zaczyna coraz bardziej śmierdzieć i może powinien tam odpowiedni urząd wkroczyć , ale jak znam urzędy to wolą gnębić malutkich, a nie molochy
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  10. #10

    Domyślnie

    Już to kiedyś pisałem, ale nie pamiętam gdzie w necie (może w cafe allegro)
    Pożyczka to wymysł Allegro , niedopracowany jak zwykle.
    Można kupić i nie dostać pożyczki , zatem wtedy taka umowa jest nadal wiążąca...Bo obowiązuje prawo handlowe.
    Allegro nie jest stroną ! ( tak zawsze piszą o sobie )
    Jasne że w takim przypadku, najpierw przyznanie pożyczki , a potem zakup - ale.....Toż to Allegro ! Tu mało rzeczy jest z sensem .
    Jak robi się zakupy większe, to pożyczka gotówkowa jest wyżej oprocentowana niż docelowa- a tu jest właśnie ten problem " olany ".
    Co nie zmienia postaci rzeczy, że jak nie mam kasy - nie kupuję !


    Zacznijcie myśleć, a nie będziecie mieć odczucia , że ktoś Was posunął (bez wazeliny).

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •