Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 12 z 12

Wątek: D5000 a mieszek

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Ale po co? Sam kit odwrotnie zamocowany daje potężne powiększenie. Problemem jest zablokowanie przysłony, ponieważ ten obiektyw nie posiada pierścienia przysłony, i pomiar światła, a raczej jego brak.
    Dużo lepszy do tego celu będzie Porst 28. Ma przełącznik przysłony, co przy pewnej wprawie pozwoli ostrzyć na pełnej dziurze. Zablokowany kit się do niczego nie nadaje, bo albo nic nie widać, albo praktycznie nie ma GO.
    Z6III + N 14-30/4, N24-120/4, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8 + TC 1,4x, N 24-200, V 20/2.8, V 24/1.8, N 40/2.0, TT 75/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5, Z6II

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  2. #12

    Domyślnie

    Oczywiście, że się nadaje. Zobacz pierwsze zdjęcia w wątku Patryka na makropasji. On robił właśnie odwróconym kitem. Oczywiście manualnym szkłem z pierścieniem przysłony jest łatwiej, ale i kitem można zrobić. Ja akurat bawiłem się Vivitarem 28 mm Close focus, ale dla mnie to już nieco za duże powiększenie i ciężko się walczy z GO.

    http://www.makropasja.pl/viewtopic.php?f=21&t=3

    A przysłonę w kicie można regulować palcem (jest bolec).
    Ostatnio edytowane przez Umbra ; 11-07-2012 o 19:52

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •