Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Abbbeyleix/Wroclaw
    Posty
    10

    Domyślnie Ustawienia światłomierza do d 7000

    Witam nie wiem czy taki temat juz byl? Jesli tak to sorki.
    Mam pytanie: kupilem swiatlomierz sekonic L-308s. Z tego co sie dowiedzialem trzeba mu najpierw ustawic ev zgodnie z aparartem.
    Pytanie jake ev mam ustawic w tym swiatlomierzu do d7000 do wyboru jest 0,3 , 0,5 lub 1,o

    Z gury dziekuje.

  2. #2
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Przy dzisiejszych światłomierzach wbudowanych w korpusy zewnętrzna flaschmiarka jest zazwyczaj zbędna, ten wbudowany i podgląd na histogram etc. wystarcza w większości sytuacji zdjęciowych. Sekonic ma zastosowanie ( w moim przypadku ) do światła błyskowego.
    Odpowiadając na pytanie zawsze warto ustawić najmniejszy krok EV zarówno w Sekonic'u, jak i w aparacie; mogą wystąpić pewne odchyłki pomiaru pomiędzy urządzeniami wynikające z tego co i jak będziesz mierzyć.
    Prócz tego wszystkie światłomierze są skalowane na 18 % szarości, ale tak naprawdę w zależności od producenta może to byc równie dobrze 17, jak i 19%.
    Po za ustawieniem kroku EV, nie ma się czym przejmować, tylko robić zdjęcia
    Ostatnio edytowane przez Art Erie ; 05-07-2012 o 21:08
    D800; D300; 3xSB800; N70-200/2,8VR; T24-70/2,8VC; N50/1,4 itd

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Abbbeyleix/Wroclaw
    Posty
    10

    Domyślnie dziekuje

    Mimo okolo 144 wyswietlen tylko jedna ale bardo wyczrpujaca odpowiedz. Dziekuje

  4. #4
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Pamiętaj też o tym, że zarówno jeden jak i drugi światłomierz to tylko maszyna pokazująca taką , czy inną wartość pomiaru. W zależności od tego co i jak mierzysz możesz otrzymać kilka różnych pomiarów, ale najważniejsza jest twoja interpretacja tych wskazań.
    D800; D300; 3xSB800; N70-200/2,8VR; T24-70/2,8VC; N50/1,4 itd

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pilar8 Zobacz posta
    Z gury dziekuje.
    Nikon D5100 + 18-55 mm f/3,5-5,6 VR Nikkor + Lowepro Photo Runner 100

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Abbbeyleix/Wroclaw
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Larry_Nash Zobacz posta
    Widzę ze nowy Profesor Miodek nam się tu pojawił. Odpowiedzi na pytanie nie znałeś ale coś trzeba było napisać, czy to może konkurs dla poliglotów jest?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pilar8 Zobacz posta
    Odpowiedzi na pytanie nie znałeś ale coś trzeba było napisać
    O to się*nie martw, mam za mało czasu, żeby poświęcać go na głupoty.

    A jeśli chodzi o sam błąd - jestem gramatycznym nazistą a także zwolennikiem używania poprawnej polszczyzny i słowników w przeglądarkach. Jeśli ktoś nie jest zaznajomiony z tym pierwszym, to niech zainstaluje/włączy to drugie. Bo niejedno forum widziałem, gdzie userzy "przepraszajom za ortografje ale oni majom dyslekcje" - czytanie takich postów to wątpliwa przyjemność. Gdyby to był post na 1000 słów to spoko, zdarza się. Ale taki podstawówkowy wręcz błąd po prostu razi.
    Nikon D5100 + 18-55 mm f/3,5-5,6 VR Nikkor + Lowepro Photo Runner 100

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Abbbeyleix/Wroclaw
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Larry_Nash Zobacz posta
    O to się*nie martw, mam za mało czasu, żeby poświęcać go na głupoty.

    A jeśli chodzi o sam błąd - jestem gramatycznym nazistą a także zwolennikiem używania poprawnej polszczyzny i słowników w przeglądarkach. Jeśli ktoś nie jest zaznajomiony z tym pierwszym, to niech zainstaluje/włączy to drugie. Bo niejedno forum widziałem, gdzie userzy "przepraszajom za ortografje ale oni majom dyslekcje" - czytanie takich postów to wątpliwa przyjemność. Gdyby to był post na 1000 słów to spoko, zdarza się. Ale taki podstawówkowy wręcz błąd po prostu razi.
    Trochę zeszło z tematu ale jako ostatni wpis napisze ze FAJNIE MASZ!!!!

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pilar8 Zobacz posta
    Trochę zeszło z tematu ale jako ostatni wpis napisze ze FAJNIE MASZ!!!!
    W odpowiedzi na Twoje pytanie. EV (domyslam sie ze chodzi o skok) trzeba ustawic takie jakie masz ustawione w aparacie.
    Fuji: X100, X-Pro1, X-T2

  10. #10

    Domyślnie

    Ja osobiście zrobiłem tak, że siadłem z aparatem, lampą, białym papierem i światłomiarką, i sprawdzałem kiedy kartka naświetlona według wskazań światłomierza będzie na granicy przepalenia: po trochu zdejmowałem korektę na +, aż mi na wyświetlaczu aparatu przestały mrugać przepalone obszary. Może to nie jest metoda idealna, ale innej nie wymyśliłem. No i działa

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •