Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Question Mamiya 645 Pro TL - na co zwrocic uwage przy zakupie

    Wybor padl na 645 Pro TL i jesli sie uda to z 80mm F/1.9 a jak nie to 2.8 na poczatek.
    Pytanie wlasnie czy ktos posiada ten aparat czy tez wie moze na co zwrocic uwage przy zakupie, zeby pozniej nie bylo duzej wtopy.
    Fuji: X100, X-Pro1, X-T2

  2. #2

    Domyślnie

    Na to co przy zakupie każdego starego aparatu:

    - Na stopień zużycia: stan oklein, wiek, to, czy mechanizmy pracują poprawnie.

    - Czy sprzedawca ma dobrą opinię, jak tak, to co pisze o sprzęcie, który oferuje. Sprawdź, czy daje jakąkolwiek gwarancję, choćby rozruchową.

    - Na to, czy sprzęt był kiedykolwiek serwisowany. Warto kupić taki, co był niedawno w serwisie, lub w sprzęt stosunkowo młody, wtedy jest większe prawdopodobieństwo, że nam posłuży długo.

    Generalnie Mamiye są znane z solidności, są trudne do zajechania i jest masa części zamiennych i akcesoriów na rynku, więc nawet jeżeli kupisz egzemplarz, który swoje najlepsze lata ma za sobą, to po odpowiednim serwisowaniu i konserwacji posłuży Ci zapewne drugie tyle lat, co ma.

    Widziałem ostatnio kilka ciekawych ofert 645 tu i tam, na pewno znajdziesz coś fajnego.

  3. #3

    Domyślnie

    W mamiyach zdarza się problem z ułożeniem lustra - dzyndzel podpierający lustro od spodu z czasem przesuwa się trochę i powoduje problemy z ustawieniem ostrości. Zdarzyło mi się to raz, naprawa kosztowała mnie ~50 zł.

    Miałem 3 mamiye 645 (wszystkie pro albo pro tl) i nie zauważyłem żadnych problemów typowych dla mamiyi. To sprzęt który po prostu działa. Raz na 2 lata trzeba wymienić baterię i tyle.
    a n a l o g o w i o r t o d o k s i . p l

  4. #4

    Domyślnie

    Dzieki Panowie za te informacje.
    Szukajac aparatu trafilem jeszcze na Fuji GX680 i teraz nie wiem co wybrac

    Ehh zachcialo mi sie sredniego
    Fuji: X100, X-Pro1, X-T2

  5. #5

    Domyślnie

    No wiesz, musisz sam określić czego chcesz, te dwa aparaty, które tutaj wymieniłeś to diametralnie inne konstrukcje, Fuji nie tylko przyjmuje inne formaty filmu, jest trudniej dostępny w porównaniu do 645 (on i akcesoria do niego), ale i jest wieeelką krową, większą chyba nawet od Mamiyi RB/RZ. Nie mówię w żadnym razie, że to zły aparat, ale to dwa zupełnie inne światy, inne potrzeby. Mamiyę jeszcze wyprowadzisz na spacer, a to fuji już o wiele ciężej. Chociaż do studia pewnie zajefajna sprawa, zwłaszcza z możliwościami tego mieszka.
    Ostatnio edytowane przez noritsu-koki ; 07-07-2012 o 10:23

  6. #6

    Domyślnie

    Zdaje sobie sprawę z rozmiaru (z tym ze czysto teoretycznie). Znalazłem już kogoś z 645 aby protestować może uda się znaleźć kogoś z Fuji, bo aparat prezentuje się interesującą, a ceny są porównywalne.

    Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2
    Fuji: X100, X-Pro1, X-T2

  7. #7
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Też choruję na GX 680, może kiedyś...

    D800; D300; 3xSB800; N70-200/2,8VR; T24-70/2,8VC; N50/1,4 itd

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta
    Też choruję na GX 680, może kiedyś...

    Hmm jest duży

    Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2
    Fuji: X100, X-Pro1, X-T2

Podobne wątki

  1. N 14-24/2,8 na co zwrócić uwagę przy zakupie używki?
    By Jolania in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-04-2019, 14:59
  2. D90 - na co zwrócić uwagę przy zakupie
    By unicode in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 01:23
  3. Dysk zewnętrzny- na co zwrócić uwagę przy zakupie
    By emet_b in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-07-2009, 22:23
  4. Na co zwrocic uwage przy zakupie nowej lustrzanki
    By nigel in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 25-02-2009, 19:56
  5. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-08-2008, 17:24

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •