Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32
  1. #1

    Domyślnie Jaka karta pamięci CF

    Być może taki temat już istnieje, ale nie znalazłem żadnego aktualnego. Szukam około ośmiu GB pamięci do d70s. Myślałem do tej pory nad rozbiciem tego na 2x4GB.

    Proszę o jakieś sugestie co do konkretnych modeli i informacji gdzie ich szukać, żeby nie kupić podróbki.
    [FONT="Tahoma"][SIZE="1"]Blog - Tomasz Przeklasa

  2. #2

    Domyślnie

    Forumowicze, za tydzień mam wesele więc czas nagli, bardzo proszę o jakieś sugestie. Wystarczy "Mam xxx i jestem (nie)zadowolony".
    [FONT="Tahoma"][SIZE="1"]Blog - Tomasz Przeklasa

  3. #3

    Domyślnie

    Też jestem za "rozbijaniem" . Jednak 4 to za mało. Ja polecam SanDiska Ultra 30 MB/s 8gb- niedawno kupiłem, wcześniej na 4GB jechałem i że była bardzo okej postanowiłem tą samą tylko większą kupić.
    Lepiej mi gra niż Lexar Professional 8gb.
    D750, D700, MB D10, Z 16 2.8, N 35 1.8G, N 50 1.8G, N 85 1.8D, SB-800

  4. #4

    Domyślnie

    Tylko wiesz, na razie mam d70s, więc raz że nie jestem pewien czy 'pociągnie' więcej niż 4GB, a dwa, to na owe 4GB wchodzi 710 rawów.
    [FONT="Tahoma"][SIZE="1"]Blog - Tomasz Przeklasa

  5. #5

    Domyślnie

    Sandisk ultra II powinien Ci spokojnie starczyć, chyba, że myślisz o zmianie body na DXXX wtedy lepiej dołożyć do eXtreme.
    Tu masz listę kart zatwierdzonych przez Nikona: https://nikoneurope-pl.custhelp.com/...k-cyfrowych#D3

  6. #6

    Domyślnie

    Myślę o zmianie, ale kartę kupuję pod kątem d70s, bo przy zakupie takiego d700, 100zł na kartę to nie jest duży wydatek.

    A co do listy którą podałeś - czy to znaczy że karty spoza listy nie będą działać?
    [FONT="Tahoma"][SIZE="1"]Blog - Tomasz Przeklasa

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Quisto Zobacz posta
    Myślę o zmianie, ale kartę kupuję pod kątem d70s, bo przy zakupie takiego d700, 100zł na kartę to nie jest duży wydatek.

    A co do listy którą podałeś - czy to znaczy że karty spoza listy nie będą działać?
    Karty spoza listy mogą działać i w większości przypadków będą, choć Nikon nie gwarantuje ich poprawnego działania.

  8. #8

    Domyślnie

    Sandisk ultra II powinien Ci spokojnie starczyć, chyba, że myślisz o zmianie body na DXXX wtedy lepiej dołożyć do eXtreme.
    Dlaczego? Nie koniecznie, chyba , że chce fotografować np gimnastykę artystyczną albo rajdy samochodowe i złapać milion klatek na sekundę Ultra II akurat jest po prostu dość wolna i stara - możliwe, że z D70s będzie grała okej i body i tak więcej nie wyciągnie, ale pisałem o Ultra (nie II )ponieważ tam używam posiadając DXXX i nawet przy seriach jest bardzo przyjemnie i pewnie.
    D750, D700, MB D10, Z 16 2.8, N 35 1.8G, N 50 1.8G, N 85 1.8D, SB-800

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Quisto Zobacz posta
    Być może taki temat już istnieje, ale nie znalazłem żadnego aktualnego. Szukam około ośmiu GB pamięci do d70s. Myślałem do tej pory nad rozbiciem tego na 2x4GB.

    Proszę o jakieś sugestie co do konkretnych modeli i informacji gdzie ich szukać, żeby nie kupić podróbki.
    Ja zakładam taką kartę, jaka w danej chwili jest potrzebna. Chodzi o to, by jedną sesję obsłużyć jedną kartą. Mam to szczęście, że nie mam D800, więc karta 64GB wystarcza zawsze. W zasadzie to jest mi wszystko jedno czy w aparacie siedzi 2GB czy 64GB --> i tak dana karta ma obsługiwać jedną sesję (zawsze rozpoczęcie sesji to włożenie nowej karty - o pojemności zależnej od potrzeby).

    Takie zasady stosuję od paru lat i nie mam problemów z katalogami, nazwami plików itp.

    Tutaj muszę niestety nieładnie napomknąć, że stosuję tylko karty Sandiska - może dlatego nie mam problemów.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michaelg Zobacz posta
    (...)Ultra II akurat jest po prostu dość wolna i stara - możliwe, że z D70s będzie grała okej i body i tak więcej nie wyciągnie(...)
    Sam sobie odpowiedziałeś
    Mimo wszystko proponował bym przyszłościowy zakup SanDiska eXtreme lub podanego przez Michaelg SanDiska Ultra 30 MB/s.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •