Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29
  1. #1

    Domyślnie Jedzenie - teraz moja kolej...

    ... i pierwszy raz zarazem

    Chętnie przeczytam Wasze komentarze. To moja pierwsza sesja z żarciem i nowymi lampami. Wszystko, co widać jest zamierzone (przepały, cienie itd). Pytanie tylko czy jest to ok dla oglądających

    1
    2
    3
    4
    5

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Trochę spłaszczyłeś i za mocno dopaliłeś. Zależy jednak do czego te foty szły. Robię czasem sesje dla knajpek do reklam a te fotki niestety osobiście mi nie podchodzą. Jeśli to tylko zabawa to oczywiście można doszukiwać się artyzmu ale osobiście jestem na nie...
    Czasem wystarczy jedno światło ale koniecznie przez dyfuzor...
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  4. #4

    Domyślnie

    Druga sesja minimalnie lepsza ale znowu mam inny gust więc nieobiektywnie powiem - za mała GO i dziwne jak dla mnie ciasne kadry...

    Ps. Ostatnie zjarane...
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  5. #5

    Domyślnie

    Fragles, albo mi się wydaje, albo masz te zdjęcia troszkę prześwietlone i raczej tłumaczenie, że było specjalnie do mnie nie trafia,

    Kadry są (jak dla mnie) w większości sensowne i szkoda tylko tych prześwietleń - skoryguj troszkę w czasie wywoływania i będzie ok. Te zdjęcia z chlebkiem całkiem udane - aż pachnie przed monitorem świeżym chlebusiem
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  6. #6

    Domyślnie

    Był jeden softbox + jedna blenda + lusterko + kubeł z plastrem miodu

    Softboxem oświetliłem wszystko aby było ok - blendą wyrównałem cienie softboxu, a kubłem zaświeciłem kontrująco, żeby było bardziej kontrastowo. Softbox był po prawej, blenda po lewej, a ostro zaświeciłem "z naprzeciwka".

    Daj jakieś konkretne porady - jak to ustawić, że było lepiej (Twoim zdaniem).

    EDIT: Erie - po prostu podobaja mi się prześwietlone zdjęcia żarcia )) Ale spróbuję zrobić tak, jak mówisz i jedno zaraz wrzucę do oceny.

  7. #7

    Domyślnie

    Jeśli o mnie chodzi to lubię bawić się światłem - prosto można oświetlić zdjęcia do plakatu. Reklamówki natomiast lubią pokazać coś tak jak normalnie nie wygląda. Daj więcej cienia, więcej światła kierunkowego i słabsze górne. Nie jestem nauczycielem a każdy ma swój styl. Może ja jestem wypaczony ale robiłem zdjęcia pod dyktando agencji reklamowej która później to skleja...
    Najbardziej podobają mi się 5 i 8 natomiast najmniej 3 i 9...
    Jeśli chodzi o żarcie to kadrowanie jest chyba najtrudniejsze dlatego osobiście robię maksymalnie szeroko ale i z daleka a kadruję już na kompie - z jednym kadrem czasem schodzi dłużej jak z obróbką...
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  8. #8

    Domyślnie

    Ściemniłem jedno
    Lepiej według Was?


    EDIT - jeszcze jedno przyciemniłem... kurde ja jakiś dziwny jestem chyba ale mi się bardziej te przepalone podobają
    No... chyba, że ja mam totalnie skopany monitor i to, co wy widzicie to jest jakiś totalny przepał, a u mnie wygląda ok

  9. #9

    Domyślnie

    Chleb wygląda lepiej ale przepalone tło pozostało. Gdyby było ciemniejsze, może talerz innej barwy i byłoby lepiej - nadal jednak kadr mi nie podchodzi.

    Do czego to robisz? Trening czy coś konkretnego? Powiem Ci że focenie żarcia jest strasznie trudne i nadal sprawia mi trudności choć mam za sobą kotlety, pierogi, pizze, winka itp...
    Dlatego wolę focić babeczki
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  10. #10

    Domyślnie

    Robię to dla zabawy - żeby się nauczyć. Sprawia mi to masę frajdy

    Wrzucam swoje zdjęcia na Istock i Shutterstock i postanowiłem, że nauczę się fotografować jedzenie i będę właśnie takie foty tam za jakiś czas (jak już się nauczę) wrzucał.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •