Close

Strona 17 z 19 PierwszyPierwszy ... 71516171819 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 184
  1. #161

    Domyślnie

    gdzieś na CRO pl opisaliśmy dokładnie jak przejechać przez Słowenię bez płacenia za autostradę. poszukam i może zdążę...

  2. #162

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez admin Zobacz posta
    Ja chyba pojadę z tradycyjną papierową mapą i pilotem na prawym siedzeniu
    Tradycyjnej, papierowej mapy nie zastąpi żadna nawigacja - wiem coś o tym.
    Mam nadzieję, że Twój pilot nie myli kierunków lewo-prawo.
    Miłej wycieczki Wam wszystkim życzę. I oczywiście na zdjęcia czekam.

    Wysyłane z mojego GT-P5110 za pomocą Tapatalk 2
    Pozdrawiam, Karol.

  3. #163

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Malikus Zobacz posta
    Pare informacji dla Was:

    Cena piwa w Chorwacji: 14-15kun
    W marketach kupicie <10kn, w knajpach nadmorskich od 15 do i 25kn/0.5l

    W kantorach bez problemu wymienicie złotówki po dobrym kursie. Część kantorów nie pobiera prowizji - jest napis commission free - jeśli go nie ma to zwykle jest prowizja. W praktyce na jedno wychodzi bo te bezprowizyjne mają minimalnie gorsze kursy.
    Polecam płacenie kartami, przelicznik ( PKO BP ) wychodzi korzystnie, nie gorzej niż własna waluta.
    Im dalej na południe tym więcej Polaków, w lokalach często polskie menu a kelnerzy rozumieją i potrafią coś powiedzieć w naszym języku.
    Na autostradach zwykle system "na wjeździe bilet ( samoobsługa ), na wyjeździe płatność"; dość drogo, ale jakość drogi lepsza niż w Niemczech. Autostrada kończy się za Splitem, w miejscowości Vrgorac - dalej zjazd wąską górską jednopasmówką w kierunku Ploce, mijamy Neretvę ( w okolicy mostu mnóstwo straganów z owocami i przetworami ) i dość wygodnie do samego Dubrovnika. Na odkrytych odcinkach może mocno wiać.

    Winieta austriacka 8E/10dni, słoweńska 15E/7dni, przez Czechy zdaje się nie jedziecie. Nie kupujcie w Polsce, tylko zaraz za granicą.


    Gdybyście jechali na wycieczkę do Dubrovnika ( a warto ): drogowskazy prowadzą na wielopoziomowy parking tuż koło starego miasta. Łatwo trafić, jest bardzo wygodnie ale... bardzo drogo - 20kn/godzina. GPS pokaże Wam też Lidla czy inny market, tam byłoby bezpłatnie Knajpy w Dubrovniku - o 1/3 drożej niż gdzie indziej. Wejście na mury - płatne 70kn/os, można płacić kartą.

    Po drodze mijalibyście Ston - malutkie miasto z najdłuższymi w Europie murami obronnymi.
    "Kiedy wszystkie sposoby zawiodą, należy przeczytać instrukcję obsługi" - Murphy

  4. #164

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BugsBunny Zobacz posta
    W marketach kupicie <10kn,
    ej, prosze, nie piszcie już takich bzdur, Karlovaćko 0.5l 5,40 - 5.90 kuny w zeszłym roku więc nie wierzę by cena wzrosła prawie 100%

    tiaaa, w kantorach po dobrym kursie... następna bzdura, a ci co mają napisane że prowizji nie pobierają maja po prostu gorszy kurs i tyle, nie spotkałem kantoru, który by miał lepszy kurs jakiejkolwiek interesującej mnie waluty niż banka.

    a Ston nie po drodze lecz trzeba zjechac na Peljesać - niby nie daleko, ale jednak, z jednym się zgodzę: do Dubrownika warto i jakość dróg prima

    a cena parkowania w Dubrowniku to ogólnie 10k/h tylko w zeszłym roku, czy daw lata temu mieliśmy problem z przyjmowaniem banknotów, że o kartach nie wspomnę.
    Ostatnio edytowane przez marekb ; 14-09-2012 o 23:01

  5. #165

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marekb Zobacz posta
    ej, prosze, nie piszcie już takich bzdur, Karlovaćko 0.5l 5,40 - 5.90 kuny w zeszłym roku więc nie wierzę by cena wzrosła prawie 100%

    tiaaa, w kantorach po dobrym kursie... następna bzdura, a ci co mają napisane że prowizji nie pobierają maja po prostu gorszy kurs i tyle, nie spotkałem kantoru, który by miał lepszy kurs jakiejkolwiek interesującej mnie waluty niż banka.
    przeczytaj to co napisałem jeszcze raz - ze zrozumieniem
    Ostatnio edytowane przez BugsBunny ; 14-09-2012 o 23:05 Powód: literówka
    "Kiedy wszystkie sposoby zawiodą, należy przeczytać instrukcję obsługi" - Murphy

  6. #166

    Domyślnie

    co do kursów w kantorach, przyznaję nie doczytałem, ale to piwo po 10 kun...?? no w sumie fakt <10
    Ostatnio edytowane przez marekb ; 14-09-2012 o 23:10

  7. #167

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marekb Zobacz posta
    co do kursów w kantorach, przyznaję nie doczytałem, ale to piwo po 10 kun...??
    a gdzie że po 10 kun? <10 kun, zwykle koło 8. Tak tanio jak napisałeś nie widziałem - byłem 2 tygodnie temu, ale nie w dużych miastach

    w tym roku parking w Dubrowniku jest 20kn/h, do teraz mnie to boli
    Zjazd do Stonu to jakieś 5-10min drogi
    Ostatnio edytowane przez BugsBunny ; 14-09-2012 o 23:08
    "Kiedy wszystkie sposoby zawiodą, należy przeczytać instrukcję obsługi" - Murphy

  8. #168

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BugsBunny Zobacz posta
    a gdzie że po 10 kun? <10 kun, zwykle koło 8. Tak tanio jak napisałeś nie widziałem - byłem 2 tygodnie temu, ale nie w dużych miastach
    gdzieś ty się ukrywał...?? po 8k to pewnie na melinie u partyzantów

  9. #169

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BugsBunny Zobacz posta
    przeczytaj to co napisałem jeszcze raz - ze zrozumieniem
    wiesz, szynka też u nich do 300 kun za prsut, w sklepie kupisz ją za 100-160k, fakt nie erste kwalitet, ale dla mnie 300% lepsza niż u nas w lidlu

  10. #170

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marekb Zobacz posta
    gdzieś ty się ukrywał...?? po 8k to pewnie na melinie u partyzantów
    ja nie kupowałem tych wielkich plastikowych butelek
    "Kiedy wszystkie sposoby zawiodą, należy przeczytać instrukcję obsługi" - Murphy

Strona 17 z 19 PierwszyPierwszy ... 71516171819 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •