Close

Strona 566 z 582 PierwszyPierwszy ... 66466516556564565566567568576 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5 651 do 5 660 z 5814
  1. #5651

    Domyślnie

    Dziękuję
    Biorę się za lekturę i testy
    R | 35 | 50 | 135

  2. #5652

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że dobra oferta na Mac Mini w MM.
    I7, 256GB SSD, 16GB za niespełna 6 000 zł.

    Kusi aby kupić

  3. #5653
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mazzi Zobacz posta
    Wydaje mi się, że dobra oferta na Mac Mini w MM.
    I7, 256GB SSD, 16GB za niespełna 6 000 zł.

    Kusi aby kupić
    A jest opcja wymiany dyski i pamięci? Bo w 2020 roku 6 koła za stacjonarkę z takimi parametrami i brakiem mozliwosci ich zmiany to slaba opcja.

  4. #5654

    Domyślnie

    Pamięci tak - dysku nie ze względu na T2.
    Osobiście zdecydowałem się na MacBooka Pro 16


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #5655

    Domyślnie

    Mam smartfon z androidem 9, zainstalowany na nim najnowszy Lr Mobile. Mam ipada 6gen z ipadOS i również najnowszym Lr Mobile zainstalowanym. Robię zdjęcia telefonem, otwieram Lr na telefonie, importuję zrobione zdjęcia, ładują się na chmurę Adobe, wszystko ok. Odpalam Lr na ipadzie, pobiera mi z chmury smart previews tych zdjęć z automatu, po pobraniu obrabiam je sobie wedle uznania, nie exportuje, po prostu obrabiam i zostawiam. Zamykam Lr na tablecie, otwieram Lr na telefonie, i w bibliotece Lr na miniaturkach widzę moje zdjęcia już obrobione. Ale kiedy kliknę na któreś, żeby je obejrzeć/poprawić i otwiera mi je na calym ekranie pojawia się ikonka oczekiwania, po chwili zdjęcie ładuje się w programie ale poprawki zrobione na tablecie znikają, zdjęcie znowu jest blade wyprane.

    Co robię nie tak? Sądziłem że jak zaimportuję fotki do chmury, otworzę smart previews na tablecie, obrobię, a potem te zdjęcia otworzę na komórce to zmiany będą widoczne i edytowalne na komórce. W końcu to biblioteka online.. A tak nie jest, i obecnie obrobione na tablecie zdjęcia muszę exportować na tablecie, przy czym mi je wtedy musi pobrać w całości po obrabiałem smart previews, po exporcie muszę je ręcznie przesyłać do telefonu... Jest jakiś sposób, żebym zmiany na zdjęciach wykonane na tablecie widział i mógł edytować na telefonie, i na telefonie exportować zdjęcia a nie na tablecie?
    ;]

  6. #5656

    Domyślnie

    Orientuje się jak na OSX-ie w Safari wyłączyć sterowanie filmami YT przez klawisze funkcyjne? Kiedy załaduje się jakaś strona z filmem klawisze zamiast muzyką w iTunes, automatycznie zaczynają sterować filmem. Tylko w Safari. W Firefoxa to nie dotyczny.

  7. #5657

    Domyślnie

    Pytanie; czy używanie macbooka w trybie zamkniętej pokrywy jest bezpieczne dla wyświetlacza? MBP nagrzewa się nawet do 95 stopni, chwilowo powyżej, podczas ciężkiej pracy, taka temperatura nie powoduje jego wyłączenia a co za tym idzie może sobie tak 2h renderować film i cały czas mieć 95 stopni. Czy ekran się nie zepsuje będąc 1-2mm od takiej temperatury (aluminiowa obudowa parzy po palcach przy dotyku przy takich temperaturach)?

    Często widzę MBP w takiej pozycji używany jako stacjonarka:
    https://imacs.pl/img/vertical_silver_5.jpg

    Korzystał ktoś z takiego stojaka i męczył laptopa ciężką robotą dłuższy czas?
    ;]

  8. #5658

    Domyślnie

    Raz, że to procek się nagrzewa do tych 95 stopni. Na obudowie przy długotrwałym, pełnym obciążeniu masz pewnie ok 40-50 stopni, a to nic strasznego.
    Dwa, że przed matrycą masz jeszcze szybę.
    Trzy - trzeba mieć nadzieję, że producent przewidział takie "problemy" i nie bez powodu udostępnił możliwość takiej pracy.

    Sam tak pracuję bardzo często przez ostatnie 2 lata. Co prawda nie renderuję video, ale paczka 100-200 RAWów też zajmuje procka na kilkadziesiąt minut.

  9. #5659

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    Mam smartfon z androidem 9, zainstalowany na nim najnowszy Lr Mobile. Mam ipada 6gen z ipadOS i również najnowszym Lr Mobile zainstalowanym. Robię zdjęcia telefonem, otwieram Lr na telefonie, importuję zrobione zdjęcia, ładują się na chmurę Adobe, wszystko ok. Odpalam Lr na ipadzie, pobiera mi z chmury smart previews tych zdjęć z automatu, po pobraniu obrabiam je sobie wedle uznania, nie exportuje, po prostu obrabiam i zostawiam. Zamykam Lr na tablecie, otwieram Lr na telefonie, i w bibliotece Lr na miniaturkach widzę moje zdjęcia już obrobione. Ale kiedy kliknę na któreś, żeby je obejrzeć/poprawić i otwiera mi je na calym ekranie pojawia się ikonka oczekiwania, po chwili zdjęcie ładuje się w programie ale poprawki zrobione na tablecie znikają, zdjęcie znowu jest blade wyprane.

    Co robię nie tak? Sądziłem że jak zaimportuję fotki do chmury, otworzę smart previews na tablecie, obrobię, a potem te zdjęcia otworzę na komórce to zmiany będą widoczne i edytowalne na komórce. W końcu to biblioteka online.. A tak nie jest, i obecnie obrobione na tablecie zdjęcia muszę exportować na tablecie, przy czym mi je wtedy musi pobrać w całości po obrabiałem smart previews, po exporcie muszę je ręcznie przesyłać do telefonu... Jest jakiś sposób, żebym zmiany na zdjęciach wykonane na tablecie widział i mógł edytować na telefonie, i na telefonie exportować zdjęcia a nie na tablecie?
    nie wiem co, ale cos ewidentnie nie bangla u Ciebie.
    Ja wczesniej obrabialem na 2 telefonach z andkiem i automatycznie updatowalo mi wszelakie zmiany w LR na drugi telefon. Teraz mam Ipad pro i Iphone i tez dziala tak jak powinno.
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  10. #5660

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Slon Zobacz posta
    Raz, że to procek się nagrzewa do tych 95 stopni. Na obudowie przy długotrwałym, pełnym obciążeniu masz pewnie ok 40-50 stopni, a to nic strasznego.
    Dwa, że przed matrycą masz jeszcze szybę.
    Trzy - trzeba mieć nadzieję, że producent przewidział takie "problemy" i nie bez powodu udostępnił możliwość takiej pracy.

    Sam tak pracuję bardzo często przez ostatnie 2 lata. Co prawda nie renderuję video, ale paczka 100-200 RAWów też zajmuje procka na kilkadziesiąt minut.
    Nie ufał bym tak producentowi do końca, imaki nie mają zamykanej pokrywy, a tak się grzały że po dłuższym użytkowaniu przy ciężkiej pracy klej się wylewał na matrycę i robiła się żółta, to samo Apple Cinema Display, znaleźć kilkuletni nie zżółknięty nie jest tak łatwo. Nowe rMBP 16" również się przegrzewają, nie trzeba nawet zamykać pokrywy, wystarczy podpiąć dodatkowy monitor 4K i chłodzenie nie wyrabia, znany temat. Nie mam już gwarancji na mojego rMBP, nie chciałbym mu ekranu sfajczyć, z drugiej strony taka podstawka zaoszczędziła by mi masę miejsca na biurku. Dlatego interesuje mnie opinia kogoś kto nie używa MBP tylko do przeglądania internetu tylko regularnie go obciąża po kilka godzin wysokimi temperaturami. Ty nie zauważyłeś u siebie żadnych zmian na wyświetlaczu? Odbarwień, bledszego koloru w jakimś miejscu, duchów, zżółknięcia itp itd?

    Pytanie nr 2: jak wtedy po wyłączeniu rMBP włączyć go ponownie bez wyjmowania go ze stojaka i otwierania pokrywy? Wiem że można go wybudzić klawiaturą bezprzewodową, ale nie usypiam sprzętu tylko wyłączam, co by się nie zużywał i nie pracował niepotrzebnie. A może przesadzam i podczas uśpienia nic nie działa prócz jakiegoś czujnika co czuwa i czeka kiedy go wybudzę?

    Cytat Zamieszczone przez emet_b Zobacz posta
    nie wiem co, ale cos ewidentnie nie bangla u Ciebie.
    Coś nie bangla, ale co?
    ;]

Strona 566 z 582 PierwszyPierwszy ... 66466516556564565566567568576 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •