Close

Strona 570 z 582 PierwszyPierwszy ... 70470520560568569570571572580 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5 691 do 5 700 z 5814
  1. #5691

    Domyślnie

    Masz M1, że cię tak uwiera ten ram czy tylko teoretyzujesz jak większość w necie?
    PS CC2019 chodzi tak samo jak na Intelu, póki co nie wywalił się ani razu.

  2. #5692

    Domyślnie

    Nie mam, bo mnie uwiera brak ramu Widzę, co się na 16GB dzieje. Poza tym jak pisałem - czekam na drugą generację. Wtedy sporo bolączek, będzie już rozwiazanych (tylko jeden zewnętrzny monitor - mini to już załątwia, ja potrzebuję laptopa)

    Jak komuś nie przeszkada taka ilość pamięci i używane programy nie sprawiają kłopotów, to zabawka fajna.

  3. #5693

    Domyślnie

    Troszkę mnie nie było, troszkę po czytałem .
    Jak jeden kolega poradził wstrzymam się zakupem do 2 generacji (chyba do jesieni)

  4. #5694

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Natywnego pod nową architekturę procesora. Programy musże być odpowiednio przygotowane, żeby obsłużyć w pełni nowy pocesor.

    Szczerze, to z maciem bym poczekał, na kolejną iterację. Choćby z powodu śmiesznej ilości (w zastosowaniach foto-video) ramu w M1.
    16 G to jest śmieszna ilość w macu?
    Pytam poważnie, bo przymierzam się do kupienia mcbooka
    Bralbym M1 16 ramu 1 tera i 13". Byłby to mój pierwszy mcbook.
    Przy większej ilości zdjęć podpinałbym zewnętrzny monitor 24", ale na nim chciałbym robić selekcję i sporadycznie obrabiać pojedyncze zdjęcia. Czy to jest dobry wybór?

  5. #5695

    Domyślnie

    Do niektórych zastosowań śmieszna. Do zdjęć będzie ok.

    Doczytajcie tylko jeszcze o zarzynaniu ssd przez m1. Bo wyglądało nieciekawie, ale nie wiem czy się już rozwiązało.

  6. #5696

    Domyślnie

    Od dwóch lat pracuję na MacBooku Pro 13" z 2015 roku - 2-rdzeniowy i7 3,1 GHz, 16 Gb RAM, 512 Gb SSD. Jest to mój jedyny komputer, używany zarówno stacjonarnie, jak i poza domem. Generalnie jestem z niego bardzo zadowolony, ale już momentami zaczyna brakować wydajności. Od pewnego czasu zacząłem przeglądać możliwe opcje na nowy sprzęt i aktualnie biorę pod uwagę:
    1. MacBook Pro M1 13" 16 Gb RAM, SSD 512 Gb lub 1 Tb
    2. Mac Mini M1 16 Gb Ram, SSD 512 Gb lub 1 Tb
    3. Mac mini z 2018 r. 6-rdzeniowy i7, 32 lub 64 Gb RAM, SSD 512 lub 1 Tb

    Od momentu pojawienia na rynku MacBooków M1 brałem pod uwagę głównie pierwszą opcję, ale jako, że 90% czasu używam komputera stacjonarnie zacząłem zastanawiać się czy ma sens kupowanie topowego laptopa, czy jednak lepiej iść w zestaw mocniejszy komputer stacjonarny + słabszy laptop. Generalnie w zastosowaniach poza domem, czyli głównie fotografii sportowej i reportażowej (zrzucenie zdjęć, szybka obróbka w Lightroomie, eksport i przerzucenie na chmurę) obecny Mac mi wystarcza.

    Opcja 1 zakłada sprzedaż obecnego laptopa, więc całościowo powinna wyjść najtaniej. Dodatkowo będzie zdecydowanie najwydajniejsza poza domem i nie będzie wymagała przerzucania plików pomiędzy laptopem i stacjonarką. Natomiast minusy to konieczność kombinowania i dodatkowe koszty z przejściówkami, żeby podłączyć zewnętrzne monitory i ograniczenie RAM do 16 Gb. Nie wiem też na ile zdrowa dla baterii laptopa jest praca, często po kilkanaście godzin dziennie, kiedy laptop jest ciągle podłączony do zasilania. I choć nie miałem jeszcze takiej sytuacji, to przy jednym komputerze przy ewentualnej awarii zostaję bez żadnego sprzętu na czas serwisu.

    Opcja 2 wyjdzie nieco drożej, ale ma wszystkie plusy procesora M1 i brak konieczności kombinowania i dodatkowych docków żeby podłączyć zewnętrzne monitory. Z minusów ograniczenie RAM do 16 Gb i konieczność przerzucania plików pomiędzy laptopem i stacjonarką.

    Opcja 3 wychodzi najdrożej, ale jako jedyna daje możliwość posiadania 32 lub 64 Gb RAM. Na minus mniej wydajny 6-rdzeniowy procesor.

    Główne pytanie brzmi - czy dla wydajności w większości sytuacji bardziej istotna będzie różnica pomiędzy 64/32Gb, a 16 Gb RAM, czy pomiędzy 8-rdzeniowym procesorem M1, a 6-rdzeniowym i7. A może są jeszcze inny plusy/minusy tych rozwiązań, których nie wziąłem pod uwagę? Będę wdzięczny za wszelkie opinie i rady.

  7. #5697

    Domyślnie

    Może jest sens poczekać na MacBook Pro M1 15” lub 16”?
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  8. #5698

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PC_ Zobacz posta
    Od dwóch lat pracuję na MacBooku Pro 13" z 2015 roku - 2-rdzeniowy i7 3,1 GHz, 16 Gb RAM, 512 Gb SSD. Jest to mój jedyny komputer, używany zarówno stacjonarnie, jak i poza domem. Generalnie jestem z niego bardzo zadowolony, ale już momentami zaczyna brakować wydajności. Od pewnego czasu zacząłem przeglądać możliwe opcje na nowy sprzęt i aktualnie biorę pod uwagę:
    1. MacBook Pro M1 13" 16 Gb RAM, SSD 512 Gb lub 1 Tb
    2. Mac Mini M1 16 Gb Ram, SSD 512 Gb lub 1 Tb
    3. Mac mini z 2018 r. 6-rdzeniowy i7, 32 lub 64 Gb RAM, SSD 512 lub 1 Tb

    Od momentu pojawienia na rynku MacBooków M1 brałem pod uwagę głównie pierwszą opcję, ale jako, że 90% czasu używam komputera stacjonarnie zacząłem zastanawiać się czy ma sens kupowanie topowego laptopa, czy jednak lepiej iść w zestaw mocniejszy komputer stacjonarny + słabszy laptop. Generalnie w zastosowaniach poza domem, czyli głównie fotografii sportowej i reportażowej (zrzucenie zdjęć, szybka obróbka w Lightroomie, eksport i przerzucenie na chmurę) obecny Mac mi wystarcza.

    Opcja 1 zakłada sprzedaż obecnego laptopa, więc całościowo powinna wyjść najtaniej. Dodatkowo będzie zdecydowanie najwydajniejsza poza domem i nie będzie wymagała przerzucania plików pomiędzy laptopem i stacjonarką. Natomiast minusy to konieczność kombinowania i dodatkowe koszty z przejściówkami, żeby podłączyć zewnętrzne monitory i ograniczenie RAM do 16 Gb. Nie wiem też na ile zdrowa dla baterii laptopa jest praca, często po kilkanaście godzin dziennie, kiedy laptop jest ciągle podłączony do zasilania. I choć nie miałem jeszcze takiej sytuacji, to przy jednym komputerze przy ewentualnej awarii zostaję bez żadnego sprzętu na czas serwisu.

    Opcja 2 wyjdzie nieco drożej, ale ma wszystkie plusy procesora M1 i brak konieczności kombinowania i dodatkowych docków żeby podłączyć zewnętrzne monitory. Z minusów ograniczenie RAM do 16 Gb i konieczność przerzucania plików pomiędzy laptopem i stacjonarką.

    Opcja 3 wychodzi najdrożej, ale jako jedyna daje możliwość posiadania 32 lub 64 Gb RAM. Na minus mniej wydajny 6-rdzeniowy procesor.

    Główne pytanie brzmi - czy dla wydajności w większości sytuacji bardziej istotna będzie różnica pomiędzy 64/32Gb, a 16 Gb RAM, czy pomiędzy 8-rdzeniowym procesorem M1, a 6-rdzeniowym i7. A może są jeszcze inny plusy/minusy tych rozwiązań, których nie wziąłem pod uwagę? Będę wdzięczny za wszelkie opinie i rady.
    Kupiłem na próbę miniacza z 16GB RAM, 256GB SSD + 1TB SSD NVMe w obudowie TB3 (+700zł). Sprzęt jest wściekle szybki, responsywny i przeraźliwie cichy, nie poci się niezależnie od obciążenia. Osobiście brałbym od razu lapka z M1 i nie kombinował, dzięki litografii 5nm proc będzie równie wydajny w miniaczu, Macbooku Pro czy Air, w każdym przypadku wciągnie nosem miniacza z Intelowską skamieliną, chyba że obrabiasz upiornie wielkie, RAMożerne pliczory. Można oczywiście czekać na 14/16 z nowym M2, ale nie wiadomo kiedy będą, za to na pewno wiadomo że będą droższe

  9. #5699

    Domyślnie

    Jeśli ekran 13” jest dla Ciebie wystarczający w podróży, to Czornyj dobrze radzi. M1 daje radę
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  10. #5700

    Domyślnie

    Lapków większych niż 13" nie biorę pod uwagę ze względów gabarytowych - tak jak pisałem, ponad 90% czasu używam go stacjonarnie, a kiedy już korzystam z niego poza domem to zależy mi na jak największej mobilności.

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Kupiłem na próbę miniacza z 16GB RAM, 256GB SSD + 1TB SSD NVMe w obudowie TB3 (+700zł).
    Mógłbyś podzielić się wrażeniami jak działa zewnętrzny dysk SSD? Jest widocznie wolniejszy od wbudowanego? Głównie chodzi mi o to czy można spokojnie zostawić sobie wbudowany na sam system i aplikacje, a zdjęcia obrabiać z tego zewnętrznego SSD? Bo jeśli tak to wygląda na to, że mogę sporo przyoszczędzić.

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    chyba że obrabiasz upiornie wielkie, RAMożerne pliczory
    Niestety obrabiane zdjęcia nie są najbardziej wymagającą rzeczą dla mojego komputera - do pozafotograficznych rzeczy potrzebuję część programów odpalać na Windowsa przez Parallels i po sprawdzeniu wygląda na to, że w tym przypadku przydałby zarówno mocniejszy procesor jak i więcej RAM-u, dlatego coraz bardziej skłaniam się ku opcji nr 3. Tak to wygląda przy normalnej, jeszcze nie najbardziej "zasobożernej" pracy:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2021-05-18 o 05.15.22.png
Wyświetleń:	159
Rozmiar:	99,9 KB
ID:	51556
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2021-05-18 o 05.15.30.png
Wyświetleń:	155
Rozmiar:	113,3 KB
ID:	51557

    Oglądając recenzje komputerów z M1 bardzo chciałoby się taki mieć, ale niestety wygląda na to, że max. 16 Gb RAM póki co mnie blokuje w tym temacie. Natomiast przejście z dwurdzeniowej, laptopowej wersji i7 na 6-rdzeniową przy jednoczesnym zwiększeniu RAM-u powinno na tę chwilę dać kopa w wydajności. Przy trzymaniu cen sprzętu Apple nie powinienem być bardzo stratny przy przenosinach na M1 (czy jak to się będzie wtedy nazywało) kiedy pojawią się wersję z większym RAM-em.

Strona 570 z 582 PierwszyPierwszy ... 70470520560568569570571572580 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •