Close

Strona 579 z 582 PierwszyPierwszy ... 79479529569577578579580581 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5 781 do 5 790 z 5814
  1. #5781

    Domyślnie

    powiem, ze udaje zapychac mi sie te 64gb ramu, nawet swapfile byl uzyty pare razy, ale ja tam wyciskam ile wlezie z tego co jest, davinci rozczarowuje renderem filmow, zreszta Carlos robi rozne dziwne rzeczy, stad takie przymuly sprzetu
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  2. #5782

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mougge Zobacz posta
    Czy istnieje dobra strona do pobierania aplikacji na MacBooka?
    App Store.
    Ostatnio edytowane przez burton ; 25-05-2023 o 03:39
    Nikon FM3a, Nikon FM2n, Nokton 55/1.2, Nikkor 50/1.8, Ultron 40/2, Color-Skopar 28/2.8

  3. #5783

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sruba Zobacz posta
    Obróbka zdjęć przede wszystkim, grafika 2d i przyszłościowo 3d, kompa chcę raczej na czas dłuższy - w perspektywie ładnych kilku lat chcę mieć spokój.
    Maki się nie nadają do 3D.

  4. #5784

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skinny500 Zobacz posta
    Maki się nie nadają do 3D.
    Ok, dzięki, a do pozostałych wspomnianych zastosowań? MacMini M2 Pro 16 GB czy MacMini M2 24 GB? Co ma większy sens?

  5. #5785

    Domyślnie

    Jak to u mnie, pytanie o starzyznę Laptop żony, odmawia posługi i chciałem jej dać swój. Stare i5 ale do tego co ona używa jest jak najbardziej ok. W zamian, zastanawiałem się nad nabyciem w celu spróbowania używanych Apple:
    1. A1502 Retina 13.3" i5 (~2013)
    2. A1278 13,3" i7

    Nie potrzebuję go do celów pro, codziennego używania. Służyć to będzie sporadycznie do przejrzenia netu, zrobienia płatności na wyjeździe. Fajnie jakby jakieś zdjęcie dało się na tym obrobić czymś darmowym a sensowym (coś pokroju RawTherapee o ile są odpowiedniki na maca). No i mam dylemat który lepszy.

    1. na pewno ma lepszy ekran ale słyszałem, że działa dużo gorzej niż starsze sprzęty. Nie da się tam chyba nic rozbudować nie? Wymienić dysk, pamięć?
    2. ma mała rodzielczość (ale podobnie jak na tym moim laptopie w windowsem więc to akceptowalne). Ale jak z odwzorowanie kolorów itp? W nich z tego co czytam można jeszcze w miarę łatwo dorzucić pamięć zmienić hdd. Nie wiem czy potrzebuję wymieniac bo na starcie można kupić je z lepszym procesorem i większą pamięcią, no ale zawsze to jakaś możliwość.

    Co myślicie?
    Ostatnio edytowane przez RMC ; 24-07-2023 o 14:40

  6. #5786

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RMC Zobacz posta
    Jak to u mnie, pytanie o starzyznę Laptop żony, odmawia posługi i chciałem jej dać swój. Stare i5 ale do tego co ona używa jest jak najbardziej ok. W zamian, zastanawiałem się nad nabyciem w celu spróbowania używanych Apple:
    1. A1502 Retina 13.3" i5 (~2013)
    2. A1278 13,3" i7

    Nie potrzebuję go do celów pro, codziennego używania. Służyć to będzie sporadycznie do przejrzenia netu, zrobienia płatności na wyjeździe. Fajnie jakby jakieś zdjęcie dało się na tym obrobić czymś darmowym a sensowym (coś pokroju RawTherapee o ile są odpowiedniki na maca). No i mam dylemat który lepszy.
    Cześć,
    do takich zastosowań jak napisałeś to jeden i drugi będzie OK. 8 GB RAM i dysk nawet 128GB spokojnie wystarczy.
    Tylko koniecznie dysk SSD - stare japka czasami mogą mieć te wolniejsze dyski. Zwróć uwagę przy zakupie.
    Pracuję na "japkach" od wielu lat - ja bym jednak wziął Retinę . Zdecydowanie większy komfort widzenia...
    Pozdrawiam. Piotr
    Ostatnio edytowane przez pioterkow ; 24-07-2023 o 21:01
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  7. #5787

    Domyślnie

    Dzięki za sugestię. Te z Retiną kuszą wyświetlaczem, fakt. Tylko często są w konfigu 8GB RAM / 128 SSD a starsze z i7 (A127 widzę z 16 GB / 256. No i stąd dylemat.

    No ale, nie będę tego używał do nie wiadomo jak trudnych zadań więc pewnie i mniejsze parametry by wystarczyły.

  8. #5788

    Domyślnie

    Jak to najczęściej bywa budżet został przekroczony Kupiłem inny sprzęt niż myślałem - Apple MacBook Pro A1398 15" i7 16|512GB NVIDIA.
    Żadna nowość ale myślę, że w tych parametrach jednak coś więcej się na tym da robić. Liczę też na dłuższe życie softu, bo nowszy system jednak ma niż np. A1278.

    Nowość to dla mnie bo wcześniej poza IPhonem 5 i starym IPadem nie miałem styczności z komputerami Apple. Faktycznie widać, że solidnie wykonane, obraz ładny. Ciężko się tylko przyzwyczaić, że zamykanie okienek po drugiej stronie


    Coś polecacie z softu do edycji zdjęć? Typowo do Apple szukać czy raczej to co na Windows jest dobrym wyborem? Programy darmowe raczej bo w Photoshopa/Lightrooma nie będę na niego inwestował.

  9. #5789

    Domyślnie

    Skoro masz Intela to zainstaluj sobie Windowsa obok MacOS i korzystaj z tego co znasz.

  10. #5790

    Domyślnie

    Wolałbym nie Skoro już sie Mac-iem chcę pobawić to nie będę na nim windowsa instalował. Wersje programów z win widzę, że są. Ciekawi mnie czy jest coś godne uwagi typowo z apple.

Strona 579 z 582 PierwszyPierwszy ... 79479529569577578579580581 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •