Cytat Zamieszczone przez stock Zobacz posta
Chłopaki pomóżcie ba ja już zgłupiałem zupełnie...
Zainstalowany najnowszy LrC plus reszta z pakietu na nowym miniaczu M2 8Gb 256Gb (wiem wiem, mogłem 16gb, ale mam 8gb i tak zostanie).Wrzuciłem wczoraj w LR ok 100 RAWów z C6DmII i rozpoczęły się schody. Może nawet nie schody, co pojawiła się kupa wolnego czasu. Nie idzie to tak szybko jakby się mogło wydawać, na zdjęciach nie ma masek, klasyczna podstawowa korekcja i następne. Gdy już wyrzeźbiłem 33 zdjęcia rozpoczął się wyjątkowo powolny export tychże do jpg 1920px. Ponad 5 minut czekałem.
mam też leciwego i niezawodnego MBPro retina 15" i7 na 4 jajkach z 8gb i 256Gb - tam LR jest starszy o zapchany ponad 3k zdjęć i idzie to zdecydowanie szybciej, a na pewno export.
ja już nie wiem co jest grane - czy ten najnowszy subskrybowany LR jest tak obciążający i komp nie wyrabia czy ja może coś źle poustawiałem. instalowałem to jakoś po nocy ze dwa miechy temu i jakoś specjalnie się nie przykładałem do instalki - poszło to poszło i git. Natomiast jak teraz pomyślę, ze miałbym tu wrzucić kilkaset fot, dopracowywać je na maskach to finalnego exportu chyba wypadałoby się spodziewać już na emeryturze...

Wrzucam zrzuty ekranu - może będą pomocne. Gdyby ktoś miał jakiś pomysł to dawajcie znać to będe wrzucał kolejne info. Sugestię dokup RAM już znam, idźmy dalej podziękował

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2023-11-13 o 19.51.39.png
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	173,1 KB
ID:	77231
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2023-11-13 o 19.52.38.png
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	44,8 KB
ID:	77232
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2023-11-13 o 19.53.30.png
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	251,5 KB
ID:	77233
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2023-11-13 o 19.54.32.png
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	218,6 KB
ID:	77234
Zmień sobie tam gdzie masz informacje, że ustawienie automatyczne nie pozwala rozwinąć skrzydeł do pełna w konfiguracji lightrooma (slajd z ustawieniami i masz używaj procesora graficznego: automatycznie)

- - - - kolejny post - - - - - -

Sandisk trafiają się trefne ja bym kupić samsung ssd 1TB w kwestii zewnetrznego dysku