Close

Strona 79 z 582 PierwszyPierwszy ... 2969777879808189129179579 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 781 do 790 z 5814
  1. #781

    Domyślnie

    dzieki
    "...nie ma ludzi normalnych, sa tylko nieprzebadani..."

  2. #782

    Domyślnie

    Na zdrowie
    pralka Siemens, żelazko Tefal, kuchenka Samsung, stolik najtańszy z ikei

  3. #783

    Domyślnie

    Zastanawiam się czy jest sens używania softu do czyszczenia systemu OS X, ze wszelkich "już niepotrzebnych" plików. Na necie jest sporo softu do tego celu (Clean My Mac, Clean App, AppCleaner, Onyx, Yank, AppleJack), jednakże zdania co do sensu ich użycia są skrajnie podzielone. Mam Maca Pro 4,1 z 4-rdzeniowym Xeonem 2,9Ghz, do tego 24GB ECC RAMu, dysk SSD wyciągający odczyt/zapis na poziomie 640MB/s i mam wrażenie że komputer nie chodzi tak płynnie, czy też nie jest tak responsywny jak powinien. Szczególnie, że potrafi łapać mocno zauważalne opóźnienie podczas niektórych operacji np. od wciśnięcia Sleep'a, do faktycznego uśpienia komputera potrafi minąć kilka sekund. Do przedwczoraj pracowalem na 10.7.4, gdyz w późniejszych wersjach apple skopalo oprogramowanie karty graficznej, co dopiero zostalo naprawione w najnowszym 10.8.3. Niestety upgrade do ostatniej wersji specjalnie nic nie zmienil w reagowaniu mojego komputera, dlatego rozważam postawienie OS X'a od początku. No chyba że są jakieś magiczne patenty na przywrócenie komputera do dawnej świeżości. Zainstalowany system ma ponad rok i był instalowany na wersji 10.6.1 z natychmiastowym upgradem do 10.6.8 (combo update), po czym dopiero po pół roku wskoczył od razu na 10.7.4 i na dniach do 10.8.3, więc teoretycznie nie powinien być zamulony milionem poprawek.

    Pytanie drugie - jaki soft jest najsktuteczniejszy do odinstalowywania oprogramowania? Najlepiej gdyby monitorował proces instalacji oraz monitorował późniejszą modyfikacje plików przez instalowany program i dopiero na tej podstawie usuwał wszelkie pliki podczas odinstalowywania softu. Z tego co czytam o wymienionych wcześniej programach, na stronach producenów jest albo brak konkretnej informacji, albo info iż oprogramowanie odinstalowywuje soft na podstawie odnalezionych powiązań plików, co tak na prawdę może generować potencjalne problemy z usunięciem zbyt wielu plików.
    regulamin

  4. #784

    Domyślnie

    W Mac OS nie ma rejestru, zatem prawie nie ma sytuacji takich, że coś zamula z czasem komputer. Jeżeli coś jest nie tak, to pewnie jest to sprawka jednego programu, sterownika czy co tam akurat się przytrafiło. Pytanie bardziej jak to namierzyć i poprawić. Ale rzeczywiście niektórzy narzekają na nowy system. Jakieś widać niekompatybilności występują.
    Co do prędkości działania sprawdziłbym jedno. Jak komputer zachowuje się przy wyłączonej karcie sieciowej - bez dostępu do internetu. Dziś niemal każdy producent aplikacji dodaje masę komunikacji sprawdzającej uaktualnienia itp. A ona sporo spowalnia system w niektórych sytuacjach, oczekując na odpowiedź serwera.

  5. #785

    Domyślnie

    Na macu po odinstalowaniu programu zostają jego pliki z ustawieniami. Te programy do odinstalowywania właśnie te pliki usuwają razem z programem. One nie zamulają, ale zajmują miejsce. Za to po zainstalowaniu programu z powrotem masz wszystko ustawione jak wcześniej. To często zaleta, więc ja używam AppCleanera tylko kiedy wiem, że jakiś program był pomyłką.

    Soft do czyszczenia ogólnie usuwa wszystko co zbędne, np. możesz usunąć pakiety językowe poza polskimi i angielskimi ze wszystkich programów, albo jak jakiś program jest intel/powerpc to zostawi tylko pliki intelowskie itd. Więc tutaj już miejsca więcej można odzyskać. Z zamulaniem też bym stawiał, że problemem jest jakaś jedna konkretna rzecz. Sprawdzałeś co zużywa zasoby? Clean My Mac będzie wychodziła wkrótce nowa wersja, podobno świetna (chyba że już wyszła?).

  6. #786

    Domyślnie

    Postawienie nowego systemu... Ale na czystym dysku? Wówczas oczywiście, że będzie dobrze. Ale to nie jest zależne od systemu. Obstawiam, że to jakaś aplikacja - więc i w starym systemie efekt może byłby zbliżony. Choć jest zawsze możliwość taka, że coś nie współpracuje dobrze z nowym OS-em. Jednak ponieważ większość mechanizmów jest identyczna w kolejnych odsłonach - to stosunkowo mało prawdopodobne. Ale jednak się zdarza - choćby ze sterownikami Logitecha, na które sporo ludzi narzeka.

  7. #787

    Domyślnie

    Chwaliłem sobie clean my mac. Jak sie nadazy jakaś promocja to może wersje 2 sobie zakupie. Po czyszczeniach zawsze pare GB dodatkowego miejsca.
    Co do opóźnień np w usypianiu u mnie dużą wine ponoszą 2 dyski zew. pod usb i fw. Jak są odpięte mac zasypia odrazu po naciśnieciu sleep. Jak mam zamontowane dyski to mija pare sekund zanim wszystko uśpi.

  8. #788

    Domyślnie

    Clean My Mac była niedawno promocja 50% z okazji wejścia wersji 2. Fajny, pięknie zaprojektowany graficznie program. Warto śledzić ich na twitterze to chyba najszybsze źródło informacji o promocjach.
    Nikon

  9. #789

    Domyślnie

    mOSAd i skinny500 mieliście racje - znalazłem winowajcę zamulenia komputera. Jakiś czas temu zainstalowałem www.splashtop.com, uruchomiłem raz i tak zostawiłem. Okazało się, że soft odpalał 2 procesy zajmujące połowę mojego procesora (2 rdzenie obciążone po 100%) również po restarcie Maca. Odinstalowałem to badziewie, poobserwowałem komputer przez kilka dni i wszelkie opisywane wcześniej objawy znikneły Dzięki
    regulamin

  10. #790

    Domyślnie

    Miło słyszeć, że rozwiązanie było tak banalne. Ja mam też zainstalowany serwer splashtop, ale bardzo dawno nie korzystałem i jest wyłączony na starcie. W dodatku starsza wersja - nie pamiętam by sprawiała problemy. Mogło się jednak coś w międzyczasie zmienić lub w którejś coś skopali - zdarza się. Teraz przy aktualizacji widnieje opis "poprawki wydajności" - może trafiło na więcej osób.

Strona 79 z 582 PierwszyPierwszy ... 2969777879808189129179579 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •