Close

Strona 59 z 582 PierwszyPierwszy ... 949575859606169109159559 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 581 do 590 z 5814
  1. #581

    Domyślnie

    Na hackintoshu będzie trzeba kombinować, bo zwykłe przywrócenie z TM nie wystarczy jeśli wcześniej był Mac. No chyba, że kopia TM też jest z tego hackintosha.

  2. #582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skinny500 Zobacz posta
    Na hackintoshu będzie trzeba kombinować, bo zwykłe przywrócenie z TM nie wystarczy jeśli wcześniej był Mac. No chyba, że kopia TM też jest z tego hackintosha.
    Gdzie tam... Pokazałbym, ale chyba mało legalne. Szedłem na długo do szpitala i na laptopie DELLa odtworzyłem cały TM z MacaPro. Wszystko działa 1:1.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  3. #583

    Domyślnie

    Jak się bootował bez bootloadera? Chyba że piszesz o przywróceniu na już postawiony system
    Ostatnio edytowane przez ThomasVoland ; 08-01-2013 o 13:06

  4. #584

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skinny500 Zobacz posta
    Jak się bootował bez bootloadera? Chyba że piszesz o przywróceniu na już postawiony system
    No oczywiście, że na zainstalowany system. Zresztą normalna instalacja OSX przebiega tak samo. Najpierw stawia się system potem odtworzenie z TM.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  5. #585

    Domyślnie

    Co do serwisu to ja też nie pomogę - używam dopiero od półtora roku chyba i pracuje bez najmniejszych problemów.
    A nie przepraszam, mam jeden drobny problem, tylko dotyczy on chyba bardziej zewnętrznej kamerki Logitecha, a dokładniej mikrofonu z niej, a nie samego Maka. :/ Ale tego już pewny nie jestem.

  6. #586

    Domyślnie

    Ja wczoraj miałem "sr....czke". Moj mini zawiesił sie 1 raz od nowości podaczas odpalania 10 kart w safari. Myślałem że padł ssd. Zawieszał sie podczas uruchamiania na szarym tle. Reset PRAM pomógł ale było ciepło. Wtedy uświadomiłem sobie, że dobrze jest mieć stary dysk 5400 z wgranym systemem bo przekładka i jazda dalej zTM. W przypadku awarii innego komponentu to już tylko serwis. Tak to juz jest z komputerami all in one. Plus składaka, że można część wymienić ale laptop i inne komputery Apple tylko do serwisu.
    Aeon88 kupisz Mac zostaw PC w przypadku awarii masz komputer do pracy. Ja będę wymieniał w tym roku mini i stary ląduje pod tv jako centrum multimedialne i dodatkowo jako serwer domowy więc w razie awarii (odpukać) jest zapas.

  7. #587

    Domyślnie

    Pod tym kątem to jak laptop czy wiele innych sprzętów. Jak się popsują to idą do serwisu. Monitor padnie - też leci do serwisu. Samochód - mechanik. Rury - hydraulik. Itd. Oczywiście można mieć składaki, bawić się w małego elektronika, mechanika, elektryka i hydraulika. Ale jednak tendencja jest taka, by sprzęt naprawiali zawodowcy, gdyż jest coraz bardziej skomplikowany. Oczywiście brak komputera jest dziś postrzegany jako coś nieakceptowalnego, ale dopóki nie służy on do pracy, to bez przesady. A jak coś służy już do pracy, wówczas stosuje się inne kryteria doboru sprzętu, czy serwisowania. Jakoś nie chce mi się wierzyć, by Apple w Stanach serwisowało robocze stacje tygodniami. Prędzej wzywasz kogoś i naprawia to w firmie na miejscu, tak by przestój był minimalny. Ewentualnie stosowane są inne mechanizmy. A jak komuś padnie drukarka lub ksero to co robi? Szuka części zamiennych sam? Bez przesady więc, że na wypadek awarii sprzętu trzeba od razu kupować drugi. Jak się zepsuje, wówczas możesz sobie kupić drugi - a co! Odtworzyć dane z backupu i tyle. Choć sens zazwyczaj średni.

  8. #588

  9. #589

    Domyślnie

    Wszystko mOSAd zależy od tego ile by mi naprawiali nowego imaka 27" na gwarancji jak by mu coś padło, a ile po gwarancji, bo ta ma tylko rok, a takiego kompa kupuje się raz na kilka lat. Jeśli trwa to kilka dni (max 4-5) to nie mając bardzo dużo pracy można pójść na urlop, ale jeśli trwało by to np dwa tygodnie to sorry, ale jesteś w czarnej D nie mając sprzętu na zapas i musząc czekać na naprawę. Jedyny atut taki że maki rzadko się psują.
    ;]

  10. #590

    Domyślnie

    ja mialem sytuacje z serwisem z macbookiem, padl mi dysk po tygodniu, oddalem do serwisu, za 4 dni byl do odebrania
    imac od 2008 bez serwisu (wlasnie odpukalem w niemalowane potrzebny soft mam na macbooku (LR, PS itd) zdjecia i pliki trzymam na zewnetrznym dysku, a z dysku imaca robie backup TM

Strona 59 z 582 PierwszyPierwszy ... 949575859606169109159559 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •