Close

Strona 577 z 582 PierwszyPierwszy ... 77477527567575576577578579 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5 761 do 5 770 z 5814
  1. #5761

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stock Zobacz posta
    czy ktoś może podejmował próbę wymiany baterii w rMbPro late 2013 ? Niestety padła i musze mieć kompa prawie cały czas na drucie co mi się ogólnie średnio podoba. Musze to zmienić do czasu kupna maca mini za kilka miesiecy. jakieś baterie oryginalne widuję na naszym rodzimym portalu aukcyjnym za jakieś 350zł. Wymianę oczywiście bym zlecił. Czy moze lepiej zanieść kompa i kazać go naprawić bez wnikania co i jak ?
    Załącznik 69702
    Załącznik 69703
    Załącznik 69704
    Też mam jeszcze staruszka MacBook Pro (Retina, 13-inch, Late 2013) z taką specyfikacją: procesor 2,6 GHz Intel Core i5, pamięć 16 GB 1600 MHr DDR3, grafika Intel Iris 1536 MB. Zostałem przy macOS Mojave z obawy przed zamulaniem całości. Widzę, że masz macOS Big Sur. Jak Ci się sprawuje? Chodzi mi szczególnie o pracę ze zdjęciami w Lightroom lub programie, na którym pracujesz (mam wersję 5 "pudełkową", już bez aktualizacji). Daje radę? Jest to dla mnie ważne bo od niedawna fotografuję Z6 ll i Lr5 już nie ogarnia NEF z nowych puszek. Każdy program do konwersji, łącznie z darmowymi Nikona też wymaga wyższych wersji macOS niż mój Mojave. Prawdopodobnie pozostaje jeszcze Adobe DNG Converter i konwersja wszystkiego do DNG. Następnie do Lr5. Niemniej wolałbym uaktualnić do maksymalnie wysokiego macOS bez drastycznego uszczerbku na wydajności maca. Tym bardziej, że bateria trzyma całkiem dobrze.
    Voigtländer Bessa R3 M, Nokton 40/1.4 MC, Ultron 75/1.9 MC

  2. #5762

    Domyślnie

    Ja ogólnie mało fotografuję tematów gdzie musiałbym wrzucać setki fot. Czasami wrzucam kilkadziesiąt z C6DII. O ile suwaczkowanie na pojedynczej focie idzie w miarę normalnie, to już tematy tzw retuszerskie potrafią trochę spowolnić. Eksporty/importy itp - idę po herbatę
    ja chcę to zamienić na Maca Mini na M2 - ale musze kupić nie dość że miniaka to jeszcze monitor - więc to za kilka miesięcy. stąd potrzweba reanimacji tej baterii bo na drucie nie chce mi się non stop siedzieć

  3. #5763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stock Zobacz posta
    Ja ogólnie mało fotografuję tematów gdzie musiałbym wrzucać setki fot. Czasami wrzucam kilkadziesiąt z C6DII. O ile suwaczkowanie na pojedynczej focie idzie w miarę normalnie, to już tematy tzw retuszerskie potrafią trochę spowolnić. Eksporty/importy itp - idę po herbatę
    ja chcę to zamienić na Maca Mini na M2 - ale musze kupić nie dość że miniaka to jeszcze monitor - więc to za kilka miesięcy. stąd potrzweba reanimacji tej baterii bo na drucie nie chce mi się non stop siedzieć
    Dzięki Też będę wymieniać na Aira z układem M2 lub poczekam nawet na M3 bo ten zakup podobnie jak Ty planuję później. Napisz jeszcze proszę czy systemowe apki na Twojej specyfikacji i Big Surze działają bez problemów? Jeśli tak to aktualizacja na Big Sur pozwoli mi płynniej przeczekać do wymiany lapka. Niestety w wymianę baterii się nie bawiłem więc w tym temacie Ci nie pomogę.
    Voigtländer Bessa R3 M, Nokton 40/1.4 MC, Ultron 75/1.9 MC

  4. #5764

    Domyślnie

    Wymieniałem w 15 pro juz dwa razy. Baterie mialem z GreenCela. Poerwsza sie skonczyla po 2 miesiacach przyslali mindruga i juz dziala ze 3 lata. Poerwszy raz byl trudny bo trzeba bylo odkleic orginal od case. Za drugim razem 10 minut. Teraz tak - nie ma oryginałów na rynku- Apple nie dostarczał osobnych baterii jako części tylko połączone z częścią obudowy. GC to takie 90 % pojemnosci orginału max, ale wystarcza.

  5. #5765

    Domyślnie

    Wybaczcie ignoranctwo, z Apple zatrzymałem się na etapie Iphona 5 ale mam taki temat. Posiadam w domu iPada A1430 (32GB) i zastanawiam się czy mógłbym go do czegoś zdjęciowego jeszcze użyć. O czym myślałem:
    - plan miminum. Wgram sobie na niego posegregowane fotki "best of the best", mógłbym ewentualnie komuś pokazać nie odpalając komputera itp. Jak to najlepiej zrobić, trzeba synchronizować z Itunes za każdym razem czy da się prościej?
    - plan optymalny. Przenieść np. z Nikona zdjęcie w jpg i obrobić jakimś softem (najlepiej darmowym) pod wrzucenie na Instagram, FB. Robiłem przymiarkę pod tą opcję i już widzę problemy. Snapbridge nie ma dostępnego na soft w tym Ipadzie. Korzystając z jakiegoś nowszego urzadzenia mógłbym dodać do listy ale są w ogóle dostępne póżniej starsze wersje (by mi je pobrało)? Polecacie też jakieś fajne programy do edycji, działające na tym zabytku? Na Androidzie ostatnio używałem Snapseed i mi pasował.

    Ogólnie jak nic nie nawalczę to tragedii nie ma ale urządzenie dalej dobrze działa, ekran ma spory, ładnie kolory pokazuje może na coś się nada.
    Aparaty (duże i stare): Nikon D1, D600, D700, Kodak DCS Pro-14N ! Olympus OMD E-M5 Mk2 ! Leica X1 ! Samsung NX20 ! Casio Exilim ! i Mamiya RB67 i cały stos różnych analogów
    Albo zdjęciowo: https://www.instagram.com/caban_rafal/ albo Sportowo: https://rmc-biega.pl/

  6. #5766

    Domyślnie

    Plan minimum do zrealizowania jak najbardziej. Da się prościej, możesz wrzucić aplikacje My Photos przykładowo i do niej przesyłać fotki po protokole ftp.
    Inna metoda to na maila skonfigurowanego w iPad wysłać sobie zdjęcia.
    Druga opcja może być trudna do zrealizowania, bo na iPad 3 3 generacji niewiele sortu chce działać z racji starej wersji systemu.

  7. #5767

    Domyślnie

    To co Apple wyrabia z najniżej pozycjonowanej półki woła o pomstę do nieba.

  8. #5768

    Domyślnie

    wymianę baterii w A1398 wyceniono na 650zł (całość). Bateria "oryginalna" - robiona w tych fabrykach co to Apple n nich korzysta (nie jest to GreenCell). W poniedziałek ma się temat rozwiązać.

  9. #5769

    Domyślnie

    Przysiadłem w końcu do swojego planu (parę postów wyżej). Koleżanka z pracy udostępniła mi nowszego IPhona, zalogowałem sie do AppStora i wybrałem to co chciałem. Skuteczność wyszła 100%, wszystkie programy (Snapbridge, Snapseed, Afterlinght) miały dostępne starsze wersje. Zainstalowało się i można już bawić się nawet na starym Ipadzie
    Aparaty (duże i stare): Nikon D1, D600, D700, Kodak DCS Pro-14N ! Olympus OMD E-M5 Mk2 ! Leica X1 ! Samsung NX20 ! Casio Exilim ! i Mamiya RB67 i cały stos różnych analogów
    Albo zdjęciowo: https://www.instagram.com/caban_rafal/ albo Sportowo: https://rmc-biega.pl/

  10. #5770

    Domyślnie

    Sorry, że się wchrzaniam tu z zabytkami, ale czy istnieje możliwość aktualizacji MacBooka z połowy 2009 roku do wersji umożliwiającej zainstalowanie Opery lub innej przeglądarki umożliwiającej normalne korzystanie z internetu?
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

Strona 577 z 582 PierwszyPierwszy ... 77477527567575576577578579 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •