Close

Strona 571 z 582 PierwszyPierwszy ... 71471521561569570571572573581 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5 701 do 5 710 z 5814
  1. #5701

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PC_ Zobacz posta
    Mógłbyś podzielić się wrażeniami jak działa zewnętrzny dysk SSD? Jest widocznie wolniejszy od wbudowanego? Głównie chodzi mi o to czy można spokojnie zostawić sobie wbudowany na sam system i aplikacje, a zdjęcia obrabiać z tego zewnętrznego SSD? Bo jeśli tak to wygląda na to, że mogę sporo przyoszczędzić.


    Niestety obrabiane zdjęcia nie są najbardziej wymagającą rzeczą dla mojego komputera - do pozafotograficznych rzeczy potrzebuję część programów odpalać na Windowsa przez Parallels i po sprawdzeniu wygląda na to, że w tym przypadku przydałby zarówno mocniejszy procesor jak i więcej RAM-u, dlatego coraz bardziej skłaniam się ku opcji nr 3. Tak to wygląda przy normalnej, jeszcze nie najbardziej "zasobożernej" pracy:
    Załącznik 51556
    Załącznik 51557

    Oglądając recenzje komputerów z M1 bardzo chciałoby się taki mieć, ale niestety wygląda na to, że max. 16 Gb RAM póki co mnie blokuje w tym temacie. Natomiast przejście z dwurdzeniowej, laptopowej wersji i7 na 6-rdzeniową przy jednoczesnym zwiększeniu RAM-u powinno na tę chwilę dać kopa w wydajności. Przy trzymaniu cen sprzętu Apple nie powinienem być bardzo stratny przy przenosinach na M1 (czy jak to się będzie wtedy nazywało) kiedy pojawią się wersję z większym RAM-em.
    Kupiłem u majfrendów zewnętrzną obudowę NVMe TB3 40TB, koszt ok. 300zł i trochę czekania - transfer jest więc taki, jak nominalny tranfer dysku, w moim przypadku WD Blue 2400/2000 (sprawdzone Blackmagic Disk Speed Test), zatem prędkość porównywalna z wbudowanym.

    Co do memorki, to dla realnej oceny ściągnij sobie Memory Clean i ją przeczyść, bo MacOS używa jej sporo na cache. M1 radzi też sobie nieco lepiej ze zużyciem dzięki zunifikowanej pamięci dla CPU i GPU, przez co ich dane nie są dublowane
    Ostatnio edytowane przez Czornyj ; 18-05-2021 o 15:22

  2. #5702

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Co do memorki, to dla realnej oceny ściągnij sobie Memory Clean i ją przeczyść, bo MacOS używa jej sporo na cache.
    Niestety wyskakuje informacja w AppStore, że ta aplikacja jest niedostępna w moim kraju/regionie. Jest jakiś inny program, który to zrobi i nie kosztuje tyle co CleanMyMac?

  3. #5703

  4. #5704

    Domyślnie

    Witam
    Macie doświadczenie z monitorem 4K i MacBook Pro 13 na m1 czy to daje radę ?
    Kupiłem NEC ea271u do MacBook Pro 13 z 2020 z i7 ale nie da się na tym pracować.
    Photoshop muli na każdej rozdzielczości ustawionej.
    Pozdrawiam

  5. #5705

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szOk Zobacz posta
    Witam
    Macie doświadczenie z monitorem 4K i MacBook Pro 13 na m1 czy to daje radę ?
    Kupiłem NEC ea271u do MacBook Pro 13 z 2020 z i7 ale nie da się na tym pracować.
    Photoshop muli na każdej rozdzielczości ustawionej.
    Pozdrawiam
    Używam 4K z mini M1 (16GB), testowałem Air, zapieprzają elegancko

  6. #5706

  7. #5707

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Pytanie do koneserów - co wybrać?
    Bo wielkość ta sama, cena ta sama.

    https://www.bhphotovideo.com/c/produ...06F674E472E766

    https://www.bhphotovideo.com/c/produ...06F674E472E766
    Wybierz 16GB RAM, reszta mniej istotna

  8. #5708

    Domyślnie Wątek dla użytkowników Apple'a

    i tez tu wrzuce:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6941.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	212,8 KB
ID:	54082

    oczywiscie literowki, ale co tam
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  9. #5709

    Domyślnie Wątek dla użytkowników Apple'a

    dziekuje za wyrabanie mnie z fejsa z nikoniarzy, za opinie o systemie japkowym grawitacja dziala, gratuluje, poczekam co tu sie wydarzy w kolejnosci zdarzen, kapusie sa wszedzie a z kupa w tle walczyc nie mozna, do przemyslen
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  10. #5710

Strona 571 z 582 PierwszyPierwszy ... 71471521561569570571572573581 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •