Close

Strona 568 z 582 PierwszyPierwszy ... 68468518558566567568569570578 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5 671 do 5 680 z 5814
  1. #5671

    Domyślnie

    Zelber dostałeś lapka. Moższe się podzielić wrażeniami?
    FUJI X-T3/18-55/35 1.4

  2. #5672

    Domyślnie

    @Michal_C
    Zamówiłem Do dostania jeszcze są 2-3 tygodnie.

  3. #5673

    Domyślnie

    Interesuje mnie wydajność M1 w pakiecie adobe na rosetta 2, photoshop, lr, premiere pro;
    1. Szybkość ACR przy obróbce dużych plików 36-45mpix, czy zmiany są widoczne od ręki kręcąc suwakami czy klatkują
    2. Szybkość Lr Develop przy obróbce rawów/tiffów 36-45mpix, również czy zmiany są widoczne od ręki czy klatkują
    3. Responsywność Premiere Pro przy montażu materiału h264 1080p i 4K z nałożonymi efektami, color gradingiem przy dużych projektach (film godzinny) - czy program muli, czy zmiany są widoczne od ręki, czy odtwarzanie takiego materiału na timeline działa płynnie czy klatkuje. Czy przeskakiwanie po timeline działa od ręki, czy muli i czeka się na podgląd innej części timeline (dyski są szybkie więc nie powinno, ale w razie W piszcie).

    To że jest mało ramu wiem, trzeba będzie co 2-3h zrestartować program żeby wyczyścić ram, trudno. Ale jeśli miałby to być jedyny minus po przesiadce z hackintosha na intelu 10gen a wymieniłbym półmetrową budę na małą skrzynkę 20x20cm z obsługa Thunderbolt Display + Eizo - byłbym skłonny przemyśleć przesiadkę.
    ;]

  4. #5674

    Domyślnie

    Ktoś miał nieprzyjemność doświadczyć resetu iMac’a „Your computer restarted because of a problem...” podczas pracy w lightroomie? Najnowsza wersja Lightroom Classic i iMac 2015 zaktualizowany najnowszym Mac OS. Nakładam warstwę szczotką i po kilku chwilach program wisi, żadnego responsu z myszki a po minucie czarny ekran i po chwili info w kilku językach o tym ze komputer się zrestartował. Po restarcie działa Lightroom tak jak trzeba, aż do czasu jak zacznę trochę malować szczotka po zdjęciu. Czy ktoś miał podobną nieprzyjemność? Co może być powodem? Do tej pory przy trochę cięższym retuszu komputer zwalniał ale nigdy się nie zawieszał ani nie restartował

  5. #5675

    Domyślnie

    Ktoś instalował iPadOS 14 najnowszą wersję na ipada 6gen (2018r)? Coś zwolniło? Zmuliło? Czy można instalować bez strachu?
    Ostatnio edytowane przez Aeon88 ; 06-12-2020 o 16:35
    ;]

  6. #5676

    Domyślnie

    iPad Pro 2017 z iOS 14.2. Wszystko działa jak działało.
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  7. #5677

    Domyślnie

    @Aeon88 @leon001 @Michal_C
    Laptop doszedł i szczerze mówiąc nie wiem jak ubrać w słowa to, czego doświadczyłem.
    W porównaniu do poprzedniego (Win 10, I7-6700HQ, GTX1070, 16 GB Ram, 1TB SSD, czyli przyzwoita specka, ale jednak jest już zmęczony życiem) różnica w szybkości generowania poglądu 1:1 przy przełączaniu między zdjęciami(bez pregenerowanych prewek) i eksportu jest kilkukrotna. Wszystko inne działa natychmiast.
    Po 5 godzinach umiarkowanie intensywnego użytkowania(ściągnięcie i zainstalowanie +- 100GB programów, import zdjęć i projektów programistycznych, a potem chwila zabawy z nimi) poziom naładowania baterii spadł z 82% na 45%.

    Jakieś bardziej usystematyzowane porównania mogę wrzucić za kilka dni, ale powiedzieć, że jestem pozytywnie zaskoczony to o wiele za mało.

  8. #5678

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    @Aeon88 @leon001 @Michal_C
    Laptop doszedł i szczerze mówiąc nie wiem jak ubrać w słowa to, czego doświadczyłem.
    W porównaniu do poprzedniego (Win 10, I7-6700HQ, GTX1070, 16 GB Ram, 1TB SSD, czyli przyzwoita specka, ale jednak jest już zmęczony życiem) różnica w szybkości generowania poglądu 1:1 przy przełączaniu między zdjęciami(bez pregenerowanych prewek) i eksportu jest kilkukrotna. Wszystko inne działa natychmiast.
    Po 5 godzinach umiarkowanie intensywnego użytkowania(ściągnięcie i zainstalowanie +- 100GB programów, import zdjęć i projektów programistycznych, a potem chwila zabawy z nimi) poziom naładowania baterii spadł z 82% na 45%.

    Jakieś bardziej usystematyzowane porównania mogę wrzucić za kilka dni, ale powiedzieć, że jestem pozytywnie zaskoczony to o wiele za mało.
    Jestem pod wrażeniem. Czekam na M1X i macbooka 16"

    Cytat Zamieszczone przez Pawel92 Zobacz posta
    iPad Pro 2017 z iOS 14.2. Wszystko działa jak działało.
    iPady pro z 2017 są o 60% wydajniejsze od mojego ipada 6gen z 2018r. Interesuje mnie płynność systemu 14.2 właśnie na ipadzie 6gen.
    ;]

  9. #5679

    Domyślnie

    W końcu jakiś powiew świeżości na skostniałym rynku procesorów do desktopów i laptopów. Na tyle ożywczy i perspektywiczny (zwłaszcza w dobie urządzeń mobilnych) że każe poważnie zastanowić się nad przejściem (uzupełnieniem sprzętu o) na MACa. Brawo ! Trzymam kciuki za szybką optymalizację coraz większej ilości aplikacji i żeby dało się choćby wirtualnego win10 postawić na M1 (wtedy MBA albo MBP mógłby stać się moim podstawowym notkiem do wszelakich zastosowań). Oczywiście SoC trochę odstrasza, ale zapewne m.in. dzięki takiej budowie możliwe stało się uzyskanie takich parametrów wydajnościowo/prądowych. Bardziej boli wlutowanie SSD i RAM zwłaszcza przy cenie za ich rozszerzenie @Zelber; gratuluję konfiguracji dziel się kolejnymi doświadczeniami z użytkowania.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  10. #5680

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    żeby dało się choćby wirtualnego win10 postawić na M1 (wtedy MBA albo MBP mógłby stać się moim podstawowym notkiem do wszelakich zastosowań)
    Już to ktoś zrobił, tylko nieoficjalnie. Na wsparcie windy od appla trzeba będzie pewnie sporo poczekać. RAM boli, SSD na M2 podepniesz po TB3 i będzie szybko śmigać.
    ;]

Strona 568 z 582 PierwszyPierwszy ... 68468518558566567568569570578 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •