Close

Strona 567 z 582 PierwszyPierwszy ... 67467517557565566567568569577 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5 661 do 5 670 z 5814
  1. #5661

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    Nie ufał bym tak producentowi do końca, imaki nie mają zamykanej pokrywy, a tak się grzały że po dłuższym użytkowaniu przy ciężkiej pracy klej się wylewał na matrycę i robiła się żółta, to samo Apple Cinema Display, znaleźć kilkuletni nie zżółknięty nie jest tak łatwo. Nowe rMBP 16" również się przegrzewają, nie trzeba nawet zamykać pokrywy, wystarczy podpiąć dodatkowy monitor 4K i chłodzenie nie wyrabia, znany temat. Nie mam już gwarancji na mojego rMBP, nie chciałbym mu ekranu sfajczyć, z drugiej strony taka podstawka zaoszczędziła by mi masę miejsca na biurku. Dlatego interesuje mnie opinia kogoś kto nie używa MBP tylko do przeglądania internetu tylko regularnie go obciąża po kilka godzin wysokimi temperaturami. Ty nie zauważyłeś u siebie żadnych zmian na wyświetlaczu? Odbarwień, bledszego koloru w jakimś miejscu, duchów, zżółknięcia itp itd?

    Pytanie nr 2: jak wtedy po wyłączeniu rMBP włączyć go ponownie bez wyjmowania go ze stojaka i otwierania pokrywy? Wiem że można go wybudzić klawiaturą bezprzewodową, ale nie usypiam sprzętu tylko wyłączam, co by się nie zużywał i nie pracował niepotrzebnie. A może przesadzam i podczas uśpienia nic nie działa prócz jakiegoś czujnika co czuwa i czeka kiedy go wybudzę?
    Matryca ma się dobrze, żadnych zauważalnych problemów. Mam retinę z 2015, za chwilę stuknie jej 5 lat.
    Pamiętaj, że przy otwartej klapie i dużym obciążeniu, dolna krawędź ekranu też się solidnie grzeje, bo na nią trafia zdecydowana większość gorącego powietrza pompowanego przez wentylator.

    Ja usypiam, od zawsze. Poprzedniego macbooka również, ma już 7 lat, bateria ciągle oryginalna, działa jak trzeba.
    Wybudzam myszką lub klawiaturą na BT. Oryginalna aplowska klawiatura na na bocznej krawędzi włącznik. Nie wiem czy on służy do włączania klawiatury czy może do włączania macbooka czy innego imaka. Warto sprawdzić.

  2. #5662

    Domyślnie

    Na logikę, niech każdy zada sobie pytanie - czy laptop służy do pracy z zamkniętą pokrywą?
    W życiu bym takiego wynalazku nie zakupił. SATECHI to też taki "wyznacznik stylu" z jakby ograniczoną odpowiedzialnością. Przykładowo ich Huby do MBP, pięknie wyglądają, przez co kosztują niemało - a w działaniu potrafią być kapryśne czy może nawet nieprzewidywalne (odłączanie dysków, lub nawet całkowity brak rozpoznawanych urządzeń) do tego grzeją się bardziej od obudowy MBP, a po zostawieniu go wpiętego przy uśpionym Macbooku - akurat odłączonym od zasilania - potrafią wciąż się nagrzewać i drenować baterię! Szkoda, że z_jebiści, uśmięchnięci i tryskający optymizmem jutuberzy jakoś wcale o tym nie wspominają! :/

  3. #5663

    Domyślnie

    Orientujecie się jak rozwiązać podpiecie rMBP pod internet ? pacjentem jest rMBP late 15" 2013 i7. Posiada złacza Thunderbolt 2 oraz USB3. Czy to musi być adapter z Thunderbolt2 na RJ45(Ethernet) ? Taka Thunderbolt3 nie będzie działała ? Czy opcja skorzystania z opcji USB3 - RJ45 jest mozliwa ? Może jakiś adaptero-kombajn zakupić - tylko na rynku jest tyle tego śmiecia i ciężko coś wybrać, a pewnie połowa nie będzie działała tak jak trzeba.
    Korzystacie z takich kombajnów z kilkoma złaczami i możecie coś polecić pod thunderbolt 2 ?
    jest taki kabel - ale czy to jest na thunderbolt 2 to juz nie wiadomo Nie chciałbym umoczyć niepotrzebnie paru stów w kable które nie będa działać - tym bardziej ze potrzebuje to w zasadzie w ciągu najbliższych 4 dni.
    https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizo...B&gclsrc=aw.ds

  4. #5664

    Domyślnie Wątek dla użytkowników Apple'a

    usb3 jest ok, uzywalem thunderbolta do monitora, cos takiego szukaj:

    AmazonBasics 3-Port USB 3.0 Adapter with RJ45 Gigabit Ethernet Port, Black https://www.amazon.co.uk/dp/B07V5K6L..._Z8EuFb1K1QHCM

    kupilem pare w firmie, niektore chodza do dzis niektore padaka po miesiacu, ale wymieniaja bez szemrania na nowe
    Ostatnio edytowane przez Carlos_lo ; 04-09-2020 o 09:41
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  5. #5665

    Domyślnie

    potrzebuję to na 60 minut Amazon niestety odpada - idealnie gdybym to mógł wyrwac gdzieś na allegro lub stacjonarnie. Musze poprowadzić konferencję wyjazdowo (OBS) i wole tego przez wifi nie robic jednak. Tam będzie kabel i wole to po drucie mieć.
    https://allegro.pl/oferta/adapter-us...0-894fbcdcf129

    takie coś się nada ?

  6. #5666

    Domyślnie

    tak, automatycznie wykrywa i konfiguruje
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  7. #5667

    Domyślnie

    Wyszły maki z chipem M1. Ktoś planuje zakupić?
    ;]

  8. #5668
    "...nie ma ludzi normalnych, sa tylko nieprzebadani..."

  9. #5669

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    Wyszły maki z chipem M1. Ktoś planuje zakupić?
    Kupiłem w zeszłym roku MBP 13, więc muszę poczekać, teraz chyba dużo bym za niego nie dostał kasy. A 20h na jednym ladowaniu mocno kusi. Jak realnie będzie 10, to i tak wynik dla mnie imponujący, a do mojej pracy wystarczy w każdej sytuacji. Poza tym, niech się pokażą niezależne testy i opinie użytkowników. Wtedy pomyślę mocniej.

  10. #5670

    Domyślnie

    @Aeon88
    Czekam na mojego pro (16GB, 1TB), powinienem go mieć przed 18 grudnia.

Strona 567 z 582 PierwszyPierwszy ... 67467517557565566567568569577 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •