Close

Strona 563 z 582 PierwszyPierwszy ... 63463513553561562563564565573 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5 621 do 5 630 z 5814
  1. #5621

    Domyślnie

    Mam od jakiegoś czasu problem z odtwarzaniem muzy z dysku w itunes. Przełącza mi na kolejny utwór przed zakończeniem bieżącego. Nie kojarzę od kiedy i co ewentualnie mogłem namieszać, wydaje mi się, że nic. Spotkał ktoś się z czymś takim i ma rozwiązanie? Mam też takie pytanie, pewnie naiwne ale może a nuż Da się uruchomić stary program na systemie, który już go nie wspiera. Konkretnie chodzi mi o Capture One 7, który nie działa na 2 czy nawet 3 ostatnich systemach.
    D750
    flickr

  2. #5622

    Domyślnie

    Czyli jednak najnowszy
    Dzięki

  3. #5623

    Domyślnie

    Mam taki problem. Jak zostawię odpalanego Lightrooma i zamknę pokrywę to w tle LR drenuje baterie. Sprawdzałem monitor aktywności i przy LR mam „zapobieganie uśpieniu” na TAK. W LR preferences->lightroom sync->options „prevent system sleep during sync” mam nieodznaczone i dalej spija mi baterie. Teraz przed zamknięciem laptopa wyłączam LR - lecz chciałbym tego nie robić. Ma ktoś jakieś TIPy na ten temat? Pozdro

  4. #5624

    Domyślnie

    Mam pytanie. Na moim kompie ( windows) trochę LR przymula. Procesor już wiekowy, i7-4790- więc nadszedł czas na modernizację. Wiąże się to z wymianą płyty, pamięci, dysku, tylko grafika (GTX 1070) by została. I tak się zastanawiam, czy nie lepiej zakupić macbook'a ? Oglądając różne tutoriale- na jabłuszku to wszystko śmiga, nie muli. Jak było by z wydajnością na Macbok-u Pro i7 9gen 2,6-4,5, 16 GB ramu, karta Radeon Pro 550X ? Chwalą się też dobrą matrycą (15,4''), więc i w podróży coś by się dało porobić. W domu oczywiście praca na zewnętrzny monitorze- i tu też pytanie: czy przez Thunderbolta nie ma strat jakości i jak z kalibracją (NEC Spectraview) ?

    Dzięki za odpowiedź.
    D750, D7500, S Art 18-35/1.8; N10-20/4.5-5.6, T 60/2 Macro, N AF-P 70-300/4.5-6.3; T17-35mm f/2.8-4 Di OSD; T 35-150 2,8-4; Sigma A 50/1.4; T SP 24-70 mm f/2.8 VC USD G2

  5. #5625

    Domyślnie

    i7 w japcu powinien być jakieś 30% szybszy od tego co masz teraz. Programy adobe nie działają szybciej na maku niż na zwykłym pc z windą, więc ile szybszy sprzęt tyle szybszy program. Chociaż w przypadku Lr to akurat też średnio działa - ten program potrafi zamulić nawet na bardzo szybkich sprzętach. Ostatnio dodali do niego akcelerację przez GPU w większym stopniu niż wcześniej, może to coś zmieniło. Dużo zależy od rozmiaru zdjęć jakie były obrabiane w tutorialach, mogło to mieć duży wpływ na prędkość pracy.
    ;]

  6. #5626

    Domyślnie

    Pewnie już tu pytałem (choć nie jestem pewien), ale spróbuję - znacie jakąś appke do portfolio na ipada? Coś wyglądającego sensownie do prezentowania swoich zdjęć pogrupowanych w katalogi etc? Coś innego niż defaultowa appka "Zdjęcia"? Mam ipada pro 12.9 i aż się prosi aby na spotkaniu pokazywać klientowi na tym swoje realizacje, ale jak mam skakać po folderach między zdjęciami kotów, dziewczyny itd to się odechciewa... W necie znajduję tylko jakieś opisy albo info z 2014r albo i starsze. Cięzko mi uwierzyć, że nie ma takiej podstawowe appki na ten sprzęt. Ktoś coś?

  7. #5627

    Domyślnie

    Takie pytanie :
    Co da radę z CS6 ?

    Wymagania:
    Tanio jak tylko możliwe. Zachowany oczywiście warunek nie wyeksploatowanego przedmiotu.
    Czyli oszczędności wielkie, a wymagania takie sobie...

    Ps. MacBook pro 13 2015 na pewno dałby radę. Ale jakie minimum, żeby toto nie stało w miejscu po włożeniu karty ?
    A może ktoś ma pomysł na coś jeszcze starszego, co da radę ?

    Ja zupełnie wypadłem z obiegu. Stacjonarny mam. I daje radę. Ale z lapkami ... jestem zielony.

    Pomocy !


  8. #5628

    Domyślnie

    No więc tak:
    Popatrzyłem na używki pro. Na nowe air też.
    Wyczytałem że air na Reginę...ale czy to poradzi do fotek ?
    Wesel kotlet ów itd nie robię. Jeśli, to raz na rok. Więc nie zrzucam tysięcy raw na raz do roboty.
    Aperture i czasem Photoshop. Czasem, ale jeśli, to nie chcę siedzieć i czekać. Syn sporadycznie filmy robi dla siebie, na windows siedzieć musi godzinami. Więc przy okazji dobrze jakby też coś można szybciej zrobić.

    Air nowy wygląda ładnie. Nie dotykałem jeszcze. W tygodniu zobaczę w sklepie jakimś może. Ale nie wiem czy czasu miał będę.

    Więc pytanie:
    Robi ktoś z Was na air cokolwiek z fotografią związane ?
    Ten screen Retina się nadaje (co to go tam wysadzili) ?
    Jakie parametry, aby dało radę ?

    Troszkę na czasie mi zależy. Więc jeśli to nie za dużo, to proszę o pomoc w miarę możliwości...

  9. #5629
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Do video trzeba mocy obliczeniowej i nic tu nie zmieni czy system od apple czy microsoft, zerknij na podzespoły i porównaj procesory w benchamrk to ci jakieś rozeznanie ile słabszy będzie mac od odpowiednika cenowego na windows, zyskasz tylko ekran całkiem dobry w mac.

  10. #5630

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Do video trzeba mocy obliczeniowej i nic tu nie zmieni czy system od apple czy microsoft, zerknij na podzespoły i porównaj procesory w benchamrk to ci jakieś rozeznanie ile słabszy będzie mac od odpowiednika cenowego na windows, zyskasz tylko ekran całkiem dobry w mac.
    Windows nie chcę. Mam w domu dwa lapki z windą. Lepiej nawet nie pochodzić do nich bez kawy, bo wszystko się ciągnie jak guma w majtkach.

    Właśnie o tym Retina pytałem. Czy daje radę, czy to tylko marketing ?

    I oczywiście wspomniane wideo jest na dokładkę. Nie ma musu że ma śmigać, bo i tak pewnie będzie lepiej niż na wspomnianych lapkach.

    Ale - czy air pociągnie wszystko z foto związane ?
    Jakie parametry należy poszukiwać ?
    Czy screen jest oki ?

    Coś (może) więcej możesz napisać... ?

Strona 563 z 582 PierwszyPierwszy ... 63463513553561562563564565573 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •