Close

Strona 560 z 582 PierwszyPierwszy ... 60460510550558559560561562570 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5 591 do 5 600 z 5814
  1. #5591
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2017
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    31

    Domyślnie

    Mam MB Pro właśnie z i5 (dwa rdzenie 2.7ghz) i 16gb ramu (model 2015). Jak dla mnie spokojnie wystarcza, czasami są zwolnienia po zaimportowaniu kilku tysięcy zdjęć do LR, ale nie takie, żeby mieć dyskomfort pracy. W Photoshopie nie zauważyłem problemów, ale tam robię pojedynczo, więc nic wymagającego.

  2. #5592

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    XnView MP lub photoscape. Natywne rozwiązania z maca mi nie leżą. Apple to u mnie tylko drugi komputer przenośny a pierwsze skrzypce to stacjonarka na windows.
    (LR nie używam)
    Potwierdzam XnView jest OK.

    U mnie workflow: PhotoMechanic -> LR (czasami PS jak robię coś lokalnie lub np. "warp"). Czasami Xn żeby szybko obejrzeć.

  3. #5593

    Domyślnie

    Krótkie pytanie, czy ktoś z Was używa premiere pro cc 2019 (ver. 13.x) na macbooku pro retina z 2012 lub 2013r? Tam jest albo integra intela albo GT650 1GB, interesuje mnie czy premiere odpali i czy będzie działał Mercury Playback Engine czy tylko software mode...?
    ;]

  4. #5594

    Domyślnie

    Pytanie powyzej nieaktualne. Teraz kolejna sprawa - ile macie stopni na procku podczas obciazenia macbooka exportem/renderem? Mam rMBP z 2012, i7 2.7, przy obrobce zdjec w PS/Lr temp jest w przedziale 75-90, ale juz export zdjec z tiff do jpg w Lr najnowszym rozgrzewa proca tak ze stawiajac obok lapka wiatrak domowy stojacy i dmuchajac w niego i tak dochodzi do 103 stopni.. Jaja mozna smazyc na nim

    Ile kosztuje w autoryzowanym serwisie appla lub w takim tio/cortland wymiana past termo w cpu i gpu? Moze ktos go od 7 lat nie otwieral i jest tam sodoma i gomora, nie mowiac o tym ze 7letnia pasta stracila swoje wlasciwosci.... Serwisanci w tio/cortlandzie sa ok czy srednio sobie radza z naprawami? Bo rozumiem ze taki oficjalny-oficjalny serwis jest w ispotach, czyli wg tego: https://ispot.pl/s,serwis_lokalizacje w 6 miastach w PL?
    ;]

  5. #5595

    Domyślnie

    Ta wersja jest normalnie otwierana, na śrubki. Na Twoim miejscu bym sam wymienił, bo to żadna filozofia.

  6. #5596

    Domyślnie

    @Aeon88 Też miałem kłopoty z przegrzewającym się rMBP 2012, wystarczyło otworzyć go, odkurzaczem i dość sztywnym pędzelkiem ostrożnie wyssać kurz z łopatek wiatraków i po kłopocie. To było jakiś rok temu, póki co działa jak złoto.


    Sent from my iPad using Tapatalk Pro

  7. #5597

    Domyślnie

    Wlasnie mam zamiar go najpierw przeczyscic i dopiero jesli to nie pomoze to zlecic wymiane past. Gdyby to byl komp stacjonarny to wymienilbym bez problemu, malo wazny laptop - tez, ale tego dopiero do kupilem i troche sie cykam, szkoda by mi bylo go spiepszyc tuz po zakupie... Przeczyszcze, zobaczymy co bedzie.
    ;]

  8. #5598

    Domyślnie

    Cześć koledzy, mam problem. Mój Macbook Pro 15" strasznie się grzeje z podłączonym monitorem zewnętrznym.
    Cała część obudowy przy zawiasach jest gorąca i w dodatku w takiej sytuacji wiatraki wcale nie zwiększają obrotów.
    Po odłączeniu monitora laptop stygnie.

    Poszukałem w googlach i widzę że nie ja jeden mam taki problem. Niektórzy uspokajają że wszystko jest w normie ale ja mam wątpliwości.
    Spotkaliście się z tym ?

  9. #5599

    Domyślnie

    Zainstaluj Macs Fan Control, ustawisz predkosc wiatrakow odpowiednio w zaleznosci od temperatury procka, gpu itp. Maki bardzo pozno podkrecaja ich predkosci co by sprzet byl non stop cichy, co się ma nijak do tego jak się grzeją... Na alienware przy 100% obciążeniu miałem poniżej 70 stopni non stop, na macbooku przy renderze 103.... Będę go czyścił, jak nie pomoże to wymiana past, tak czy siak średnio mi się też to podoba.

    I tu mam pytanie do użyszkodników macbooków i imaków, ile mają wasze kompy stopni podczas renderu? Chodzi o macbooki pro retina 15" z dedykowaną grafiką i i7 od 2014r wzwyż, oraz imaki 27" slim z i7 i dedykowaną grafiką, czyli chyba od 2013 wzwyż (wcześniej były te grubsze).

    Chcę dokupić imaka z i7 do filmów bo na rmbp z 2012 nie działa mi MPE w Adobe, z tego też powodu kiedyś wymienię rmbp na nowszy, ale z tego co widzę po obecnym lapku i opiniach w sieci że 100 stopni to norma to te sprzęty grzeją się niemiłosiernie, a ostatnie co mi trzeba to wyłączanie się kompa podczas renderu filmu.. Zresztą, nawet gdyby miał to wytrzymać, to smażenie kompa co tydzień po kilka godzin przy 100 stopniach średnio mi się widzi, bo ile ten sprzęt pochodzi w takich warunkach? :/ o ile lapka rozbiorę i przeczyszczę/wymienię pasty, to imaka chudego rozdzierać już nie jest tak łatwo co chwila...

    Więc, jakie macie temperatury pracy w makach przy długim 100% obciążeniu?
    ;]

  10. #5600

    Domyślnie

    w tym watku sprzed roku moze dwoch znajdziesz moje rozterki i jak sobie poradzilem; dziala do dzis
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

Strona 560 z 582 PierwszyPierwszy ... 60460510550558559560561562570 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •