Close

Strona 53 z 582 PierwszyPierwszy ... 343515253545563103153553 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 521 do 530 z 5814
  1. #521

    Domyślnie

    Witam.

    Ostatnio chodzi za mną kupno tabletu , a właściwie Ipada 3 bądz Ipada mini.
    Podoba mi się mini ze względu na wymiary , jest bardziej poręczny , ale z tego co widzę są dostępne modele tylko z wi-fi , a mi zależy na 3g/4g bo niestety polska to nie zachód i o dostęp do wi-fi w większej ilości miejsc trudno , ale rozumiem że narazie nie ma Ipadów mini z 3g/4g ?

    Dlatego chyba będę musiał rozejrzeć się za Ipadem 3 , zapewne wersją 16gb bo więcej chyba nie potrzebuje ,całej zawartości komputera nie mam zamiaru tam trzymać a poza tym jak coś można korzystać z chmury.

    Tak z ciekawości ktoś może posiada już ipada mini ?
    Małe zmiany ... trochę C i do tego L ale i tak dalej tu zostaje

  2. #522

    Domyślnie

    Ipady mini z modemem dopiero będą miały premierę. iPada 3 kompletnie się nie opłaca kupować, ceny jeszcze nie spadły tak drastycznie jak powinny, zresztą on ma wydajność taką jak ipad 2. Ma retinę, ale nie wszystko jest w stanie płynnie uciągnąć, ludzie piszą o zmniejszaniu rozdzielczości w niektórych grach i problemach z wyświetlaczami. To będzie ciekawy sprzęt jak jeszcze trochę stanieje, co przez iPada 4th powinno teraz mocno postępować. Z Apple jest tak, że ogólnie nie opłaca się kupować starych generacji, bo bardzo niewiele traci się na wartości kupując najnowszą. W przypadku 'trójki; powinno być inaczej przez to że tak szybko zastąpiła go czwórka. Tym bardziej nie opłaca się kupować używek, chyba że np teraz byś chciał kupić jakąś starą generację używaną iphona, ipoda itd. Zobacz sobie np. jak się trzymały cały czas ceny iPada 2 (zresztą dalej tak jest). Chciałem kupić wcześniej właśnie iPada2 używkę, ale kompletnie się to nie opłacało (chyba że uda ci się ustrzelić jakąś okazję w licytacje, ale na to bym nie liczył).

    Odnośnie pamięci to pamiętaj, że soft na retinę jednak trochę zajmuje.
    Ostatnio edytowane przez ThomasVoland ; 13-11-2012 o 23:27

  3. #523

    Domyślnie

    Dzięki za szybką i konkretną odpowiedź , to troszkę mnie nakierowało

    Właśnie myślałem o 3 z retiną i 4g , ale jeśli jest tak jak mówisz to mija się to z celem.

    Z tego co widzę jednak już można kupić Mini z 4g między innymi w euro rtv agd , wersja 32gb kosztuje 2349zł , troszkę sporo jak na 8 cali , konkurencyjne tablety tej wielkosci są o ponad połowę tańsze :/ już sam nie wiem co myśleć
    Małe zmiany ... trochę C i do tego L ale i tak dalej tu zostaje

  4. #524

    Domyślnie

    Chyba faktycznie już są z modemem, tylko iPada 4th jeszcze nie ma (jedynie wifi). Ipada do konkurencji ciężko porównywać przez system operacyjny, jakby o sam sprzęt chodziło to też bym pewnie się zastanawiał nad alternatywami, no ale że iOS jest tylko w Applu to 'nie miałem wyboru'.

  5. #525

    Domyślnie

    A czy ktos moze wie, czy mozna juz w najnowszych iPadach (tych z wyswietalczem Retina 2048 na 1536 px) wyswietlic strone o szerokosci 1200 bez przewijania? Moze jakis plugin do Safari, ktory pozwalalby na takie sztuczki? Probowalem otworzyc np. TO i za cholere sie nie miesci. Jakies pomysly? Bo na razie smieszne to troche. Zeby chociaz pozwolil skalowac w dol...

  6. #526

    Domyślnie

    Nie ma pluginów do safari z tego co wiem, no chyba że po JB to się nie orientuję jak wtedy to wygląda. Jeśli strona na sztywno ma 1200 to nie wyświetli się w całości. Jak chcesz skalowania w dół to chyba pozostaje sprawdzenie innych przeglądarek internetowych. Różnic między 3 a 4 w tej kwesti nie ma żadnych i nie będzie, to to sprawa softwarowa.

  7. #527

    Domyślnie

    Kurde, no to po co te 2048 na dluzszym boku? :/

  8. #528

    Domyślnie

    Dzięki temu masz jakość jakby to co na ekranie było drukowane na najlepszym papierze, bo interfejs itd jest dostosowany do retiny. Natomiast grafika na stronach jest wyświetlana tak, że za jeden piksel wirtualny odpowiadają 4 fizyczne. Wielkości fontów też są skalowane, dzięki temu nie są małe, a mają doskonałą jakość. Jakby tego nie było to byś z lupą musiał ipada obsługiwać. Zobacz sobie różnicę między iPadem 2 a 3 albo 4, oczy bolą od patrzenia na starszą generację jak się przyzwyczaiło do nowszej - fonty niewyraźne, małych nie odczytasz tylko trzeba powiększać żeby nabrały kształtów liter itd. Po to jest retina.
    Ostatnio edytowane przez ThomasVoland ; 14-11-2012 o 01:00

  9. #529

    Domyślnie

    OK. Tylko czemu nie mam mozliwosci wyboru. Chyba nie problem zrobic bym mogl zmniejszyc paluszkami tyle, zeby strona miescila sie na calym ekranie. Tak jak w duzym Safari. Uzywam makow od 1991 i troszeczke przerazaja mnie ich niektore pomysly z urzadzen mobilnych. Nie chcialbym zeby przeniosly sie na duze komputery. W nowych, retinowych MacBookach tez chyba nie mozna "wyswietlic calej rozdzielczosci". Mam nadzieje, ze da sie przynajmniej zeskalowac strone przez jablko-minus.
    Deklaruje, ze kiedy dojdzie do tego, ze w najnowszym OSXie, programy bedzie mozna zainstalowac tylko przez AppStore, przesiadam sie na Windows, Linuxa, albo pies wie co tam bedzie w przyszlosci. Androida mam i wcale nie za iPhonem mi nie teskno.

  10. #530

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Keek Zobacz posta
    W nowych, retinowych MacBookach tez chyba nie mozna "wyswietlic calej rozdzielczosci".
    W 15" całej chyba nie, ale na pewno można obraz skalować do 1920 piksli w poziomie. Gdzieś wyczytałem, że po zainstalowaniu jakieś małej apki można uzyskać pełną rozdzielczość w trybie 1:1
    dwie puszki, kilka słoików, świeczka i... scyzoryk

Strona 53 z 582 PierwszyPierwszy ... 343515253545563103153553 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •