Close

Strona 4 z 582 PierwszyPierwszy ... 234561454104504 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 5814
  1. #31
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Jakby ktos chcial to EA Games zrobilo dzisiaj przecene na 0.79E

    A ja po tych 2-3 tygodniach obcowania z jablkowym sprzetem (czyt. ajPadem) stwierdzam, ze zakup udany korzystam z niego czesciej niz z tel aktualnie

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shaolin Zobacz posta
    http://itunes.apple.com/us/app/atari...422966028?mt=8

    Jakby ktos chcial... rano sciagnalem i od tej pory gram w Lunar Landera
    Mam....naparzam!

  3. #33

    Domyślnie

    Mam pytanko raczej do starszych posiadaczy iPada. Zauważyłem, że zdarza się i to wcale nie tak rzadko, że klawiatura nie rejestruje naciśnięć niektórych klawiszy tuż po sobie. Zwykle dotyczy to na przykład "k" i "l" lub "p" i "o", czyli dwójek występujących tuż obok siebie i bardzo szybko stukniętych palcem wskazującym. Zastanawiam się, czego to może być przyczyna i czy ktoś się z tym spotkał? Dodatkowo bardzo często zdarza mi się podwoić jakimś cudem literę "k". Może to kwestia trafiania w klawisze tylko? Wydaje mi się, że kiedyś tak nie było. Może te szare przerwy między klawiszami zostały inaczej zinterpretowane? Nadmienię, że używam iPada pierwszej generacji z najnowszym OSem i włączoną funkcją multigestów dla obsługi wątków. Sprawdzę jeszcze, czy to nie wina tej ostatniej opcji i dam znać, gdyby tak było. Kawiatura pełnowymiarowa w orientacji poziomej, jakby ktoś chciał pytać.
    Istnieje też możliwość, że za szybko piszę.

    PS. Właśnie wprowadziłem edycję: napisałem "dwoić", zamiast "podwoić", a raczej tak to zostało zarejestrowane: bez zbitki "po". Właśnie też zauważyłem, że gdybym robił błąd i nie trafiał, to ten przypadek jest wytłumaczalny. Dlatego, że przy "p" jest klawisz "backspace". Czyli "po" zamienia się w "p" i natychmiastowe jego skasowanie.
    Ostatnio edytowane przez mOSAd ; 04-07-2012 o 15:24

  4. #34

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Wyczyść klawiature z jedzenia
    To może być to! Okruszki utknęły mi między... Ehem... Wiem! Naklejoną folią i ekranem!

    PS. Ostatnio dość intensywnie używałem programu Azul. Umożliwia ściąganie filmów z sieci i ich oglądanie. Wszystko na tablecie bez żadnego udziału komputera. Potrzebowałem tego, bo tak mi było akurat ostatnio wygodniej. Nie jest to produkt super dopracowany, ale da się z tego korzystać i do prostych rzeczy wystarczy. Jakość obrazu pozostawia trochę do życzenia, nie obsługuje napisów, wiesza się kiedy ściągnie w tle plik, ściąganie plików i jednoczesne odtwarzanie to za dużo dla sił iPada przy takim oprogramowaniu, itd. Ale nadal jest użyteczny o dziwo. Ma własny menadżer pobierania plików przede wszystkim. Jakby ktoś znał podobny w działaniu, ale trochę bardziej dopracowany produkt, to proszę o informację.
    Ostatnio edytowane przez mOSAd ; 04-07-2012 o 15:33

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mOSAd Zobacz posta
    To może być to! Okruszki utknęły mi między... Ehem... Wiem! Naklejoną folią i ekranem
    Jaką folią i ekranem? ... jaką folią i ekranem? Jemu chodziło o tą pizzę położoną na ekranie :]

    A tak bardziej serio: który to iPad? Bawiłem się chyba dwójką i wszystko jak pamiętam było OK.

  7. #37

    Domyślnie

    Napisałem powyżej: pierwsza generacja. Niestety wszystkie kolejne OSy dokładały trochę obciążenia i jest to odczuwalne. Z systemem, z którym się pojawił na rynku też działał sprawniej. Ale czego się nie robi dla... no właśnie: wygody? Nowinek?

    A żeby post nie był o niczym, to jako świeży użytkownik Mac OS chciałem tylko innym podobnym mnie przypomnieć o świetnej funkcji w systemie, czyli aktywnych narożnikach ekranu. Bardzo przydatne rzeczy można im przypisać w konfiguracji bodajże dokowania i Spaces. Przede wszystkim pokazywanie wszystkich okien programu lub w systemie, co na Maku się często jednak przydaje.
    Ostatnio edytowane przez mOSAd ; 04-07-2012 o 16:19

  8. #38

    Domyślnie

    Jeszcze jedna uwaga odnośnie systemu i wydajności. Jeżeli ktoś używa Mini Maka, ale nie tylko, lub przymierza się do kupna sprzętu, to niech od razu kupi maksymalną ilość pamięci, jaką da się tam wykorzystać. Mac OS X jest bardzo fajnie skonstruowany, ale niektóre programy, jak np. lightroom, a nawet przeglądarki potrafią szybko zająć ogromną ilość RAMu. Co prawda są mechanizmy, które przy niemal pełnym wykorzystaniu ją jakoś tam opróżniają, jednak dzieje się to kosztem zauważalnego spowolnienia pracy. Pamięć wirtualna zdaje się nie działać tak sprawnie jak pod Windows. Związane jest to też z tym, że preferowana jest praca bez zamykania aplikacji. Tym mniej zamożnym polecam program FreeMemory. Pomaga, gdy nagle LR czy inny program zaczyna spowalniać. Taka ostatnia deska ratunku.

  9. #39

    Domyślnie

    A co poradzicie na grzejacynsie procesor?
    Podczas obróbki w lightroom jest 100*C
    Podczas eksportu az 107!!
    Wymienilam paste na dpi i minimalnie lepiej ale nie na tyle żeby było OK
    Juz nie mam pomysłu.
    Uczę się... Dobry sprzęt, kijowe umiejętności

  10. #40

    Domyślnie

    107? Jaki masz processor, sprzet etc? O.o Czy to na pewno odpowiedni watek? Wydaje sie bardziej sprzetowy / ogolny niz zwiazny z jablkami
    d70s + N18-70 + N55-200

Strona 4 z 582 PierwszyPierwszy ... 234561454104504 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •