Close

Strona 478 z 582 PierwszyPierwszy ... 378428468476477478479480488528578 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4 771 do 4 780 z 5814
  1. #4771

    Domyślnie

    Panowie mam pytanie. Żona obecnie rzeźbi pliki z D800 na imaku late 2009 z C2D 2,66Ghz i 6GB ramu. Jak to działa można się domyśleć. Właśnie go sprzedaję i chcę to wymienić na coś nowszego, budżet pozwala na zakup 27" 2010 z pierwszymi i5/i7, ramu pewnie dowalę na 16gb. Pytanie: czy ktoś z Was obrabia pliki 36mpix z D800/10 na imaku z pierwszymi i5/i7? Jeśli tak, radzi sobie ten komp z takimi plikami w adobe camera raw? Czy na reakcję po kliknięciu trzeba czekać?
    ;]

  2. #4772

    Domyślnie

    @Aeon88 niech żona spróbuje smart preview. Tutaj jest objaśnione ocb https://youtu.be/QlC5gOve4CE

  3. #4773

    Domyślnie

    Świetna opcja, nie miałem o niej pojęcia, wykorzystam ją przy pracy nad zdjęciami na laptopie. Żona natomiast pracuje głownie z rawami w ACR - pomaga mi przygotowując przebrane rawy pod końcową obróbkę w Lr którą ja się zajmuję u siebie. Czyli ona zawsze pracuje w ACR, ja zawsze pracuję w Lr i nadaję końcowy wygląd zdjęciu. I ja skorzystam z smart previews bo jak będę chciał pracować poza domem to zamiast wsadzać na laptopa pełne fotki to zrobię smarty, napewno płynniej będzie działał Lr w laptopie na smartach niż na pełnych plikach. Natomiast żona na tym nie skorzysta, bo rawy przygotowuje w ACR. Oczywiście mogłaby to robić w Lr bo Lr ma wszystkie potrzebne do tego narzędzia, ale ten program tak muli ogólnie jako program że smarty z D800 w Lr obrabia się tak samo jak pełne rawy z D800 w ACR - sprawdzałem przed chwilą, czas reakcji na suwaki i pędzel na pełnych rawach w ACR był tylko minimalnie dłuższy niż na smartach w Lr. Także jej ta zmiana na obecnym maku niewiele da.

    Wracamy więc do punktu wyjścia - czy imak 2010-2011 z pierwszymi i5/i7 radzi sobie w ACR (nie Lr) z pełnymi rawami z D800 w takim sensie że nie trzeba czekać na reakcję suwaków i pędzla korekty lokalnej?
    ;]

  4. #4774

    Domyślnie

    czy w rMPB z wymieniona matrycą (rzekomo od przetarć hehehe) mozna spodziewać się odłażenia folii ? Mowa o tych nieszczęsliwych z 2013 i early 2014. Ktoś przerabiał ta wątpliwej jakości atrakcję ?

  5. #4775

    Domyślnie

    @stock,
    Wymieniałem retine w trzynastce wczesny 2013. Objawy drobne plamy. Wymiana bez dyskusji na nową jesien 2014. Stan na dziś super. W nowej pietnastce mam przypadłość delikatnego odciskania klawiszy. Serwis Cortland kazał mi czekac na poważniejsze objawy , bo na te chwile nie kwalifikuje się do wymiany.

  6. #4776

    Domyślnie

    to w przypadku nowych z gwarancją
    A jak uzywka z wymieniona matryca i juz pewnikiem bez gwarancji ? Bo o takim pacjencie mowa... Na dzien kupna będzie super bo to sobie sprawdzę, ale jak za parę miesięcy coś się spaprze to nie usmiecha mi się wywalanie 2 tysi na wymianę matrycy

  7. #4777

    Domyślnie

    To zależy, były akcje serwisowe gdzie wykryte były wady fabryczne w kilkuletnich sprzętach, czyli po rocznej gwarancji, ale jako że to wady fabryczne były to sprzęty były naprawiane bez problemu.
    www.code.cm | MacBook 2016, Hero 5 Session, Nikon D4 + Samyang 14/2.8AE, N24/2.8D, N35/2D + di-GPS

  8. #4778

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was również miał etap w życiu "zamiast wszystkiego co duże chce przerzucić się na najmniejsze!"?

    Całość z luster już sprzedałem - zastąpiłem bezlusterkowcem.

    Teraz szukam czegoś do obróbki zdjęć (amatorsko) - z racji, że nie chce mieć sprzętu stacjonarnego w domu postawiłem na Macbook'a PRO retina 13' ale.... Zaciekawił mnie ten "nowy" Macbook 12 Ktoś z Was sprawdzał wydajność pod Lightroom'em itp?

    Z drugiej strony ten laptop ma jeden port USB-C - trzeba byłoby jakąś stacje dokującą dokupić aby posiadał Display Port i jakieś USB - dobrze myślę? Chodzi o podłączenie pod zewnętrzny monitor.

    Takie rozwiązanie byłoby IDEALNE dla mnie - mogę zabrać ze sobą takie 12 cali, można podpiąć pod monitor zewnętrzny, jak go nie ma to mimo 12 cali retina "jakoś tam" daje radę - no BOMBA Tylko nigdy na nim nie pracowałem, nie wiem jak z wydajnością...

  9. #4779

  10. #4780

    Domyślnie

    Dzięki! Widziałem już to video - bardziej interesuje mnie czy ktoś z takich rozwiązań korzysta (Macbook 12 + monitor + mysz itp.)

Strona 478 z 582 PierwszyPierwszy ... 378428468476477478479480488528578 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •