Close

Strona 3 z 582 PierwszyPierwszy 123451353103503 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 5814
  1. #21

    Domyślnie

    To ja może zapytam. Potrzebuję topcase do Macbooka Pro (15" late 2008, ostatni ze slotem ExpressCard) koniecznie z klawiaturą. W serwisie za wymianę zażyczyli sobie jakiejś fortuny, więc sam chciałbym to zrobić. Jest możliwość zakupu takiej części w Polsce? Chodzi mi o używane TC, na allegro prawie tego nie ma, a ściągnięcie ze stanów to dodatkowe koszta. Gdyby ktoś miał namiar na jakąś firmę czy osobę która mogłaby pomóc to byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam.
    Niestety już nie fotografuję, gdyż każdy jest lepszy ode mnie, ale miło mi pozostać w sympatycznym gronie

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nem Zobacz posta
    To ja może zapytam. Potrzebuję topcase do Macbooka Pro (15" late 2008, ostatni ze slotem ExpressCard) koniecznie z klawiaturą. W serwisie za wymianę zażyczyli sobie jakiejś fortuny, więc sam chciałbym to zrobić. Jest możliwość zakupu takiej części w Polsce? Chodzi mi o używane TC, na allegro prawie tego nie ma, a ściągnięcie ze stanów to dodatkowe koszta. Gdyby ktoś miał namiar na jakąś firmę czy osobę która mogłaby pomóc to byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam.

    a na zagranicznych serwisach ? np tutaj (choc szczerze to poszukaj u Niemcow, pewnie bedzie taniej)

  3. #23

    Domyślnie

    To ja z kolei z innym zapytaniem - mianowicie drażni mnie okrutnie działanie mojej myszki na Mac'u. A4tech Oscar x-748. Pod windą byłem z niej mega zadowolony, a pod makiem dzieje się coś dziwnego - próbuje tak jakby dynamicznie zmieniać czułość, czyli, że jak ruszam szybko to kursor lata normalnie, a jak zwalniam żeby w coś trafić to myszka tak jakby robi się precyzyjniejsza (czyt. wolniej się kursor przemieszcza przy dłuższym ruchu). W opcjach w systemie (Snow Leopard) nigdzie nie ma takiej opcji do odkliknięcia (jest tylko szybkość sledzenia, ale to nie to), sterowników pod OSx też nie mogę znaleźć. Jaka rada?
    Sprawdziłem na zwykłej myszce która nie ma żadnych opcji co do zmiany dpi i tam działa normalnie...

    Nie wiem czy to zrozumiale napisałem... W każdym razie nie chciałbym się pozbywać mychy bo jest naprawdę fajna. Ktoś ma jakiś pomysł ?

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez locos Zobacz posta
    a na zagranicznych serwisach ? np tutaj (choc szczerze to poszukaj u Niemcow, pewnie bedzie taniej)
    Dzięki, poszperam u sąsiadów.

    S4INT: To może rozwiązać Twój problem:http://osxdaily.com/2010/06/02/kill-...-command-line/
    Niestety już nie fotografuję, gdyż każdy jest lepszy ode mnie, ale miło mi pozostać w sympatycznym gronie

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qooba Zobacz posta
    jaki masz router?
    z normalnymi (porządnymi ) nie ma problemu, z tanim szajsem typu pentagram problemy są
    router dostalem od dostawcy netu (w tym przypadku to jest eircom) i nie jest to nic firmowego tylko jakas chinska tandeta. dodam, ze moj komp to iMac 21.5" zakupiony pod koniec zeszlego roku. Zona ma starego poczciwego MB 13" i u niej wszystko normalnie smiga, tylko u mnie sa problemy...a najlepsze jest to, ze z mojego kompa nie moge dostac sie na forum, a z kompa zony bez problemu

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    To ja z kolei z innym zapytaniem - mianowicie drażni mnie okrutnie działanie mojej myszki na Mac'u. A4tech Oscar x-748.
    Z opisu wynika, że wkurza Cię domyślna krzywa akceleracji zastosowana dla tej myszy
    Nie wiem, czy z tym A4Techem pójdzie, ale spróbuj tego (shareware): USB Overdrive

    Jest też możliwość globalnego wyłączenia przyśpieszenia kursora, ale wtedy z kolei może denerwować każdy "daleki" ruch, dlatego nie polecam.
    Niestety OSX mocno się różni od Windowsa pod tym względem i czasem trudno się przestawić. A już najgorzej jest wtedy, kiedy trzeba na co dzień korzystać z obu systemów

  7. #27
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    http://itunes.apple.com/us/app/atari...422966028?mt=8

    Jakby ktos chcial... rano sciagnalem i od tej pory gram w Lunar Landera

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    To ja z kolei z innym zapytaniem - mianowicie drażni mnie okrutnie działanie mojej myszki na Mac'u. A4tech Oscar x-748. Pod windą byłem z niej mega zadowolony, a pod makiem dzieje się coś dziwnego - próbuje tak jakby dynamicznie zmieniać czułość, czyli, że jak ruszam szybko to kursor lata normalnie, a jak zwalniam żeby w coś trafić to myszka tak jakby robi się precyzyjniejsza (czyt. wolniej się kursor przemieszcza przy dłuższym ruchu). W opcjach w systemie (Snow Leopard) nigdzie nie ma takiej opcji do odkliknięcia (jest tylko szybkość sledzenia, ale to nie to), sterowników pod OSx też nie mogę znaleźć. Jaka rada?
    Sprawdziłem na zwykłej myszce która nie ma żadnych opcji co do zmiany dpi i tam działa normalnie...

    Nie wiem czy to zrozumiale napisałem... W każdym razie nie chciałbym się pozbywać mychy bo jest naprawdę fajna. Ktoś ma jakiś pomysł ?
    Jedyny trochę problem zmniejszający program, jaki w miarę według mnie działa to USB Overdrive. Niestety w nowych OSach Apple zmieniło algorytm akceleracji i jest on fatalny. Jeżeli ten program nie przypadnie z jakiegoś powodu do gustu to jest jeszcze kilka, ale właśnie należy szukać haseł typu "mouse acceleration mac os x". Programik jest o tyle fajny, że umożliwia jeszcze kilka ciekawych rzeczy - niestety nie jest idealny, ale raczej ze względu na to, co udostępnia system, a czego nie.
    Był jeszcze jakiś inny płatny do tego celu, ale już nie pamiętam jaki - chyba testowałem i się nie bardzo sprawdził.
    Ostatnio edytowane przez mOSAd ; 28-06-2012 o 20:54

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mOSAd Zobacz posta
    Niestety w nowych OSach Apple zmieniło algorytm akceleracji i jest on fatalny.
    A ja z własnego doświadczenia proponuję nie-applową myszę, np Logitecha. Działa prawie po pecetowemu.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  10. #30

    Domyślnie

    Mysz to proste urządzenie. Jest jednak kilka wyjątków. Czyli firma Apple oraz na przykład myszy Logitecha, do których są sterowniki na Maka. Wówczas sytuacja ulega zmianie i soft może naprawić problemy samego systemu, na przykład poprzez ustawienie braku przyspieszenia w systemie oraz jego realizację na własny sposób przed systemową "inteligencją". Ale sam sprzęt nie robi wiele ponad podawanie kolejnych impulsów wraz z ruchem po podłożu. "Impulsik" przy ruchu góra, dół, impulsik przy ruchu lewo, prawo. Impulsik przy wciśnięciu klawisza. I tyle - interpretacją zajmuje się już oprogramowanie na komputerze.

Strona 3 z 582 PierwszyPierwszy 123451353103503 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •