Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1
    to
    Gość

    Domyślnie Historia krótkiego żywota pewnego STARTa-B

    Ehhhh... a tak się cieszyłem, że mam swój pierwszy MF Wygrzebany gdzieś ze śmieci. Pierwsze próby tragiczne, totalnie rozjechana ostrość, ale po wizycie u Pana Tadeusza, wyprostowaniu wgniotek, lekkim tuningu i ustawieniu obu obiektywów tak, by ostrzyły w to samo miejsce aparat znowu wrócił do życia... Prawie... okazało się, że coś z migawką jest nie tak, bo czy robię na 1/250 czy 1/15 to brzmi tak samo, wygląda tak samo, a sporo zdjęć mocno niedoświetlonych... Otworzyłem, popatrzyłem... jakaś sprężynka luzem latała luźno. No i wszystkie foty robił z czasem 1/250 niezależnie od ustawień. Umieściłem sprężynkę w miejscu, gdzie wydawało mi się to słuszne (przy takim trybiku opóźniającym zamykanie migawki) i działa! No to sru, kolejny film (Efke 100) wkładam i działam. Przy ostatniej klatce pech (a raczej moje ciamajdostwo) - otworzyła mi się pucha. No i wiadomo, spora część filmu zaświetlona. No nic. Następny film - Fomapan 400. Wszystko ładnie i pięknie. Ale na ostatniej klatce (znowu) zacina się pokrętło zwijania filmu. Stanęło jak wryte. No nic, wracam z pleneru, pogrzebię w domu. Wyjąłem film, ale znowu się coś zaświetlił na końcu (i znowu moja wina, bo nie było aż tak ciemno, żeby 400-setki nie zaświetlić). No i najgorsze. Przy próbie ruszenia pokrętła do zwijania filmu.... upier****łem je. Ehhhh No i RIP!

    Wrzucam ostatnie zdjęcia jakie ten aparat zrobił. Nie chce mi się już go ratować i szukać pokrętełek. Za chwilę znowu coś odpadnie. Lepiej niech sobie na półce postoi.

    "Skanowane" cyfrą


  2. #2

    Domyślnie

    Przykro mi...

    Niech ten wątek będzie przestrogą dla wszystkich chcących sprawić sobie budżetowy średni format - Starta czy Lubitela.
    Pozdrawiam,
    Marcin

  3. #3

    Domyślnie

    U mnie przy końcówce I-wszego filmu robionego swoim Startem 66 migawka odmówiła posłuszeństwa.
    Przerobię go chyba na otworka...

  4. #4

    Domyślnie

    ZIg, zig marcheweczka. A nie mówiłem.
    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

  5. #5
    to
    Gość

    Domyślnie

    Na otworka taki Start to trochę za duży dziad... szkoda miejsca w torbie. Druh/Holga nada się idealnie. Czas "B", przysłona "16" (bo do wyboru jest jeszcze tylko "8" ), statyw, wężyk i wio Jakość zbliżona pewnie do otworka robionego wiertarką w puszcze po piwie Ale za to przesuw filmu wygodniejszy

  6. #6

    Domyślnie

    jak na puszke "ze smietnika" to foty bardzo sympatyczne wiec szkoda szkoda .... ale jak mowia nie ma tego zlego kupisz prawdziwy MF
    Ostatnio edytowane przez norbibxl ; 21-06-2012 o 20:12

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez norbibxl Zobacz posta
    jak na puszke "ze smietnika" to foty bardzo sympatyczne wiec szkoda szkoda .... ale jak mowia nie ma tego zlego kupisz prawdziwy MF
    Przyłącze się do Norbiego. Widać przecież, że kwadrat Cię kocha, Tomek.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  8. #8
    to
    Gość

    Domyślnie

    Przyznam się szczerze, że przed kwadratem się broniłem mocno, ze względu na obiegowe opinie na jego temat (pretensjonalny i modny sposób dowartościowania swojego fotograficznego ego), a moim celem na przyszłość była i jest RZ67/RB67. Ale generalnie nie jest przecież taki zły ten kwadrat, prawda? Zawsze do mamci można podpiąć kasetę 6x6. I nim kupię 6x7, to pewnie i tak zakupię jeszcze coś prostego i kwadratowego - może jakaś Jaśka? Niby szkoda się pchać w półśrodki, bo każdy zakupi innego niż wymarzony oddala od tego wymarzonego... no cóż... Mając tego starta, myślałem, że mam coś na dobry początek i dokupię tylko płaski skaner (bo mam dedykowany do 35mm), a tutaj niestety się lista zakupów wydłuża

  9. #9

    Domyślnie

    Jaśka RZ/RB nie wadzi. To są kompletnie inne sprzęty. Jaśkę (Rollei, Seagull, i od cholery innych) na spacer wyprowadzić nie problem, ale spróbuj RZete wrzucić do torby i pokicać po polach. Zanim dojdziesz do przystanku poczujesz różnicę.
    Niby szkoda się pchać w półśrodki
    Coś dokładnie takiego sugerowałem jak postanowiłeś ożywić zwłoki w postaci Starta. Jaśkę sprzedasz jak będziesz miał kaprys. A Start jako doniczka jest nieco ekskluzywny. Za badziewie każde pieniądze są zbyt duże.
    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _tomek_ Zobacz posta
    Przyznam się szczerze, że przed kwadratem się broniłem mocno, ze względu na obiegowe opinie na jego temat (pretensjonalny i modny sposób dowartościowania swojego fotograficznego ego)...
    serio

    Cytat Zamieszczone przez _tomek_ Zobacz posta
    ...I nim kupię 6x7
    i to jest bardzo sluszny format

    kciuki trzymam !

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •