Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Format A3

  1. #1

    Domyślnie Format A3

    witam mam pytanie pod format zdjęć A3 jakie ustawienie ISO w D80

  2. #2

    Domyślnie

    Dowolne.
    TJD
    Z50 | N16-50/3.5-6.3 | V85/1.8 | V23/1.4 | FTZ [S17-50/2.8 | N50/1.8G AF-S | N35/1.8G AF-S] | M42 [Industar 61 L/Z]

  3. #3

    Domyślnie

    a co ma ISO do rozmiaru?
    zasada jest jedna, czym mniejsze tym lepiej

    chyba ze chodzi ci o to do jakiej max. wartosci ISO warto robic tak duze powiekszenie, zeby nie bylo zbyt "kolorowo"
    a to i tak rzecz subiektywna, bo jeden powie ze ujdzie 800 a drugi, ze to tragedia

  4. #4

    Talking

    Cytat Zamieszczone przez paranoid Zobacz posta
    witam mam pytanie pod format zdjęć A3 jakie ustawienie ISO w D80
    A co ma ISO pod rozmiar??

    ISO określa tobie czułość, natomiast z rozmiarem związana jest efektywna ilosc pikseli, ale tutaj nic nie zmienisz no chyba że chcesz matryce wymieniać heheh
    Marcin Jędrusiński

  5. #5

    Domyślnie

    Może chodzi o jakość, czyli ustawienia kompresji obrazu z matrycy? Jak tak to jakość (quality) na maxa Large i Fine.
    A jeśli chodzi o ISO, to zawsze dąż, w miare warunków, do jak najmniejszego. Mniejsze iso-lepsza jakość ale potrzeba więcej czasu do zrobienia dobrze naświetlonego zdjęcia.
    Nie jest trudno zrobić takie zdjęcie, trudniej jest znaleźć takie miejsce
    D700 | D70s | Canon G9 | Nikkor 24-70mm 2.8 | Nikkor 16mm 2.8| Sigma 18-50 f2.8 | Sigma 70-300 f4-5.6 | SB800 | Manfrotto|

  6. #6

    Domyślnie

    zdecydowanie najmniejsze iso jakie mozesz przy danych warunkach!
    a wydruk to juz najlepsza jakosc i rozmiar najwiekszy i własciwie wszystko na max co sie tyczy jakosci zapisu heh
    jesli bedziesz drukował w jakims zakładzie foto to dobrze było by wziąsc od nich płytke do kalibracji kolorystyki zebys sie potem niezdziwił ze inne kolory wyszły [te lepsze zakłądy posiadają przeważnie takowe płytki] odrazu podadzą ci wymagane rozmiary itd.
    ci, co próbują wyjaśnić obraz, mylą się od samego poczatku do końca. p.picasso
    | | | | www.lszatanek.republika.pl | | | | D70s | | | Start | | | Zenit TTL | | |

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Toruń
    Posty
    90

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bears_company Zobacz posta
    A co ma ISO pod rozmiar??

    ISO określa tobie czułość, natomiast z rozmiarem związana jest efektywna ilosc pikseli, ale tutaj nic nie zmienisz no chyba że chcesz matryce wymieniać heheh
    Myślę, że pytającemu chodziło, o to, z jaką max czułością można D80 focić, by na powiększeniach A3 szumy powodowane podbiciem czułości nie były widoczne. W fotografii kliszowej jest podobna zależność. Ziarno towarzyszące negatywom w wyższych czułościach widoczne jest bardziej na większych odbitkach niż na mniejszych. Tak więc "ISO ma pod rozmiar" znaczenie. Na podstawie nie tyle typowych odbitek foto ile wydruków na dobrej maszynie cyfrowej (papier półpołysk) mogę powiedzieć, że formaty zbliżone do A3 (ciut mniejsze) są wg mnie do przyjęcia przy ISO800 (z D80), ale zauważalna jest mniejsza dynamika tonalna (podbiciem kontrastu nie załatwi się tego). Myślę, że czułość ISO400 to max, by nie dało się zauważyć, że podbicie czułości miało na jakość jakiś wpływ.
    D80 + 18-200 VR + SB-800

  8. #8

    Domyślnie paranoid

    dzięki za wszystkie wypowiedzi zamierzam robić format A3 jako wydruk książkowy a nie klasyczne foto
    w układzie 1 centralne plus kilka w różnych konfiguracjach

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •