Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Zdjecia do publikacji w internecie - jak zmienić rozdzielczość?

    Witam. Zdjęcia zapisuję w NEF - potem eksportuję fotki hurtowo do jpg z jednoczesną zmianą rozdzielczości w Picture Projekt - efekt jest niezadowalający - widoczne schodki na krawędziach samochodu Klik - efekt ten jeszcze bardziej wyłazi po wyostrzeniu. Wcześniej robiłem fotki Canonem A510 i nie było aż takich wielkich "schodków" klik. Co polecacie żeby foty były jak żyleta po zmianie rozdziałki? Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    wychodza Ci schodki, bo jest przeostrzone.
    To z Canona tez minimalnie przeostrzone, ale nie az tak jak to pierwsze. I druga -- najwazniejsza sprawa. Na zdjeciu z Canona warunki sa po prostu inne -- jest duzo mniejszy kontrast pomiedzy bialym autem a mgla w tle. Przrysowania na krawedziach widoczne sa wlasnie w miejscach najbardziej kontrastowych -- spojrz na czarne relingi wcinajace sie w jasniejsze tlo i zakonczenie maski na styku z kratownica chlodnicy.
    Ostatnio edytowane przez stig ; 09-03-2007 o 10:18
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  3. #3

    Domyślnie

    Tym canonem fotografowałem masę samochodów i nigdy nie było z tym problemów - Może dlatego że z canona każde zdjecie wymagało sharpen-a. Mi się wydaje że te schodki to wynik zmiany rozdzielczosci, a dokładniej programu. Niewiem czy to moze przez to że z C dpi było 180 a z N jest 300 ? Potrzebuje takiego programu który mi hurtowo (z 40 plików ) na raz zmnieni z NEF-a do jpg a przy okazji zmnieni rozdziałkę i delikatnie wyostrzy. Właśnie ściągam irfana - zobaczymy jakie bedą efekty.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wywar Zobacz posta
    Tym canonem fotografowałem masę samochodów i nigdy nie było z tym problemów - Może dlatego że z canona każde zdjecie wymagało sharpen-a. Mi się wydaje że te schodki to wynik zmiany rozdzielczosci, a dokładniej programu.
    W pewnym sensie tak, ale dokladniej -- to efekt wyostrzania. Czemu -- skoro Ci to juz napisalem -- nie zrobisz eksperymentu? Wez tego samego NEFa i wyeksportuj do niskorodzielczosciowego JPGa bez wyostrzania, a nastepnie z wyostrzaniem ale o roznej mocy. Wtedy sie przekonasz o co chodzi.


    Cytat Zamieszczone przez wywar Zobacz posta
    Niewiem czy to moze przez to że z C dpi było 180 a z N jest 300 ?
    DPI nie ma kompletnie nic do rzeczy. To informacja o tym jaka ilosc pikseli upchnac na calu wydruku -- czyli okreslic wielkosc wydrukowanego zdjecia. Na ekranie wyswietlane sa tylko piksele (DPI jest wielkoscia logiczna).
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  5. #5

    Domyślnie

    mały eksperyment:
    żadnego wyostrzania - tylko zmiana z NEF na JPG i zmiana rozdz do 800x532 - dwa różne programy PP i PS
    PP
    PS
    a tu po sharpen-nie w PS
    PP SH
    PS SH

    Moim zdaniem w PS schodki są mniejsze.
    Ciekawe czy w PS da się hurtowo zmienić rozdziałkę i wyostrzyć np. 40 zdjęć na raz.

    irfan - odpada do hurtowej zmiany z nef-a. W PP da się hurtowo mienić rozdziałkę przy konwersji z NEF do jpg - ale jak ustawić żeby wszystkie zdjęcia wyostrzył np. o 1 ? pojedynczo się da, lecz nie mogę rozkminić jak to zrobić dla wszystkich zdjęć.
    Ostatnio edytowane przez wywar ; 09-03-2007 o 11:53

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wywar Zobacz posta
    mały eksperyment:
    rzadnego wyostrzania - tylko zmiana z NEF na JPG i zmiana rozdz do 800x532 - dwa różne programy PP i PS
    PP
    PS
    Cos Ci sie pomylilo... Z PP wypusciles 150x99 pikseli, a nie 800x532
    I jak widzisz -- na takim samym zdjeciu jak poprzednio (w pierwszym poscie), bez wyostrzania wyglada OK. Zebow brak.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Cos Ci sie pomylilo... Z PP wypusciles 150x99 pikseli, a nie 800x532
    już poprawiłem
    Rozwiązałem swój problem.
    1.Na początek konwertuję hurtowo NEF-y na JPEG w PP (bez zmiany rozdzielczości).
    2.W PS ustawiłem sobie akcję->zmiana rozdzielczości (resample image: Bicubic Smoother)->sharpen

    I tym sposobem nie ma schodków - i wszystko konwertuje się samo.
    Dzięki kolego za pomoc.
    Pozdrawiam.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wywar Zobacz posta
    2.W PS ustawiłem sobie akcję->zmiana rozdzielczości (resample image: Bicubic Smoother)->sharpen
    Moze zamiast najpierw skalowania "Bicubic Smoother" a potem wyostrzania, wybierz od razu Bicubic Sharper. Jesli efekt bedzie ok -- unikniesz dodatkowego kroku w akcji.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  9. #9

    Domyślnie

    tutaj JPEG powestał odrazu w puszce:
    KLIKodrazu Bicubic Sharper
    KLIKnajpierw Bicubic Smoother, potem Sharpen

    tutaj najpierw NEF, potem JPEG (PP)
    KLIKodrazu Bicubic Sharper
    KLIKnajpierw Bicubic Smoother, potem Sharpen

  10. #10

    Domyślnie

    Po Twoim tescie, ja osobiscie wybralbym wersje resamplowana z jednoczesnym wyostrzaniem, czyli Bicubic Sharper. ostrosc jest idealna. Resampling z pozniejszym wyostrzaniem -- juz delikatnie zaczyna "pokazywac zeby".
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •